Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2021, 21:43   #1
Treborak
ford::beginner
 
Imię: Trebor
Zarejestrowany: 15-09-2021
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Wymieniam sprzęgło.

Witam Forumowiczów.

Jestem właśnie w trakcie wymiany sprzęgła. Pacjent to Ford S-max manual 140 Km 2.0 Tdci . Data produkcji 12.2008. Aktualny przebieg 233 000 km. Powód naprawy to nagły i niespodziewany hałas z komory silnika, słyszany głównie na obrotach jałowych oraz żyjący własnym życiem pedał sprzęgła. Szybka diagnoza....padła dwumasa. Koszt naprawy w warsztacie kosmiczny i jeszcze nie wiadomo co dojdzie.

Zakupiłem części i naprawiam sam. Na szczęście mam garaż. W tej chwili mam już wszystko rozkręcone i zaczynam składanie od jutra.

Pierwsza sprawa o której chcę napisać to TAK Trzeba demontować sanki ! Inaczej ta WULGARYZM skrzynia nie wyjdzie. Roboty kupa !

Dwumasa tak się rozwaliła że ledwo dałem radę to WULGARYZM od wału odkręcić, tak się poprzestawiały otwory pod śruby !

I teraz najważniejsze. Zmieniam na dedykowany zestaw z kołem jednomasowym firmy Valeo.

Tyle na dziś. resztę dopiszę na bieżąco.
W razie pytań zapraszam do dyskusji.

Aktualizacja z dziś czyli z 18.09.2021, Wszystko zamontowane. Pasowało bez problemów. Jutro pomimo niedzieli walka będzie trwała ponieważ auto na poniedziałek musi być sprawne.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-09-2021 o 16:54 Powód: A NASTĘPNYM RAZEM POLECI KOLOROWA KARTKA
Treborak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 16:27   #2
robitak
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Model: S-max
Silnik: 2.0TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Wymieniam sprzęgło.

Miales zjawisko podczas przyspieszania, ze sprzegło sie slizgało?
Pozdr
robitak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2021, 21:47   #3
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymieniam sprzęgło.

No kolego gratuluję za podjętą walkę z wymianą sprzęgła, w takim Dieslu to orka w glinie nie to co małe benzynki w hatchbackach.
Jestem bardzo ciekawy Twojej opinii na temat kultury pracy silnika I układu napędowego po konwersji na jednomas Valeo.
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 19:51   #4
Treborak
ford::beginner
 
Imię: Trebor
Zarejestrowany: 15-09-2021
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymieniam sprzęgło.

Autem już jeżdżę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nic nie szarpie, nic się nie trzęsie. Podczas ruszania też bez żadnych efektów, rusza delikatnie bez żadnych zrywów itp. .Odpowiadając na pytanie kolegi powyżej, nie miałem żadnych objawów uszkodzenia. Po prostu nagle pedał sprzęgła wpadł do podłogi i było słychać stukanie na wolnych obrotach.

P.S. Pedał sprzęgła chodzi dużo lżej niż przed naprawą, palcem można wcisnąć, więc na plus.

Ostatnio edytowane przez Treborak ; 21-09-2021 o 19:53
Treborak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 08:57   #5
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wymieniam sprzęgło.

Cytat:
Napisał Treborak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu nagle pedał sprzęgła wpadł do podłogi i było słychać stukanie na wolnych obrotach.

P.S. Pedał sprzęgła chodzi dużo lżej niż przed naprawą, palcem można wcisnąć, więc na plus.
Czyli typowe objawy skończonego sprzęgła i typowe efekty wymiany sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 17:51   #6
Treborak
ford::beginner
 
Imię: Trebor
Zarejestrowany: 15-09-2021
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymieniam sprzęgło.

Minęło już trochę czasu po wymianie sprzęgła i chciałbym podzielić się wrażeniami. Obecny przebieg auta to ponad 237 tys. wiec już ponad 4000 km na "jednomasie" zrobione. Byłem na Wszystkich Świętych w Polsce, a poza tym to dojazdy do pracy i po kilkadziesiąt kilometrów "w koło komina". Żadnych negatywnych skutków wymiany nie odczuwam. Jadąc do Polski miałem miejscami ponad 200km na godzinę i też bez problemów. Skrzynia mi nie padła, wał się nie ukręcił, półosie żyją i mają się dobrze, autem nie trzęsie, itp. itd. Czyli wszystkie czarnowidzkie opinie poległy........... a najwięcej takich było na Fb. Załączam zdjęcia opakowania kompletu który zakupiłem i zamontowałem. Polecam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Sp.jpg (86.4 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Sp1.jpg (92.6 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Sp4.jpg (88.3 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Sp5.jpg (93.4 KB, 22 wyświetleń)
Treborak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.