Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2021, 00:52   #31
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cennik jest do polifta.
Samo składanie najprawdopodobniej jest typowo elektryczne jak w Focusie przedlift.
Żadnych zmian modułów drzwiowych, tylko elektryka.
Jak pisałem funkcja składania idzie przez GEM. Schemat z Fiesty jest taki sam w Fusion:
https://fiesta-mk6.pl/in/schematy/el...fiesta-mk6.jpg
oraz
https://fiesta-mk6.pl/in/schematy/og...fiesta-mk6.jpg
ale cała reszta jest jak piszesz czysto elektryczna



Z porad to napisze, że warto kupić jednak kompletną wiązkę, bo w drzwiach w gumowym peszlu przy zawiasach jest wtyczka. Tam spotyka się wiązka z drzwi i wiązka z kabiny. Opcją jest rozwiercenie tej wtyczki (ja tak robiłem gdy kładłem grubsze okablowanie pod głośniki) i przeprowadzenie jednej długiej wiązki.

Jakoś sobie nie wyobrażam, by w drzwiach była wiązka pod lusterka z jakimś dodatkowym złączem. Od wtyczki w peszlu w drzwiach tam jest ciągła wiązka aż do wtyczki przy lusterku. Przedlift, polift, nie ma znaczenia. Wiązki i schematy są takie same, tylko kształt wtyczek jest inny.

Jeśli jest ta wtyczka od lusterka, to wystarczy kupić lusterko i podłączyć, bez kombinowania. I oczywiście zainstalować trzeba bezpiecznik F8 i F32.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 05:28   #32
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Nie trzeba nic rozwiercać w słoniu, wystarczy porównać ilosc pinow w obu czesciach wtyczki.
Potem dołożyć wiazke drzwiowa pod lusterka, W CAŁOŚCI, czyli włącznie z pinami w puste miejsca we wtyczce.

Tak samo można było zrobić dodatkowe przewody pod głośniki, zamiast drutowac przejscie przez słonia, wystarczyło zrobić połaczenie jak w oryginale, tylko wykorzystać puste miejsca wtyczki.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2021, 16:14   #33
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak samo można było zrobić dodatkowe przewody pod głośniki, zamiast drutowac przejscie przez słonia, wystarczyło zrobić połaczenie jak w oryginale, tylko wykorzystać puste miejsca wtyczki.
Pod warunkiem że się ma puste miejsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie opcja centralnego pełna 9pin, lusterka 7 pin, elektryka drzwi i miejsca wolnego brak. Kabli głośnikowych 2,5mm w miejsce oryginalnych 0,7mm nie przeprowadzisz bez rozwiercania.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 09:34   #34
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od wtyczki w peszlu w drzwiach tam jest ciągła wiązka aż do wtyczki przy lusterku. Przedlift, polift, nie ma znaczenia. Wiązki i schematy są takie same, tylko kształt wtyczek jest inny.
Czyli w przypadku jeżeli drzwi będą puste (oprócz głośników) to niezależnie czy wiązke drzwiową wezmę z polifta / przedlifta, złącze słupek-drzwi będzie takie samo ? Byleby konsekwętnie potem dobrać lusterka / sterowanie nimi ?
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 19:29   #35
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał MaciejAkaJanusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w przypadku jeżeli drzwi będą puste (oprócz głośników) to niezależnie czy wiązke drzwiową wezmę z polifta / przedlifta, złącze słupek-drzwi będzie takie samo ? Byleby konsekwętnie potem dobrać lusterka / sterowanie nimi ?
podział jest taki:

Wersja 4pin - lusterko elektryczne
Wersja 5pin - lusterko elektryczne, podgrzewane
Wersja 7pin - lusterko elektryczne, podgrzewane, automatycznie składane

Przedlift nie miał składanych lusterek (i lakierowanej obudowy), ale poza tym będzie tak samo, no i kształt wtyczki inny. Wiązka taka sama. Jak kupisz lusterko 7pin pod instalację 5pin nic się nie stanie, po prostu pewne funkcje nie zadziałają.
A co do wtyczki, to ona jest, ale pusta w Twoim aucie, tj nie ma pinów. Dokupienie ich to prościzna, sam kupowałem pod inną złączkę w sklepie elektrycznym, kosztują ok 1zł/sztukę. Musisz znać tylko średnicę złączki na pin, u mnie są okrągłe podobne jak w jakiejś wtyczce 330V, tylko cieńsze.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 20:57   #36
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do wtyczki, to ona jest, ale pusta w Twoim aucie, tj nie ma pinów. Dokupienie ich to prościzna, sam kupowałem pod inną złączkę w sklepie elektrycznym, kosztują ok 1zł/sztukę. Musisz znać tylko średnicę złączki na pin, u mnie są okrągłe podobne jak w jakiejś wtyczce 330V, tylko cieńsze.
Mówimy o wtyczce w słupku tak ? Z tego co rozumiem to mogę się spodziewać że "okablowanie" do słupka dochodzi, ale wtyczka w słupku nie ma pinów, które trzeba będzie "dorobić" ?
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 21:11   #37
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

posty #2 #3 i #6
przeczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem, bo już Ci "dobre wróżki" mieszają w głowie swoimi wpisami
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 22:42   #38
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Cytat:
Napisał MaciejAkaJanusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówimy o wtyczce w słupku tak ? Z tego co rozumiem to mogę się spodziewać że "okablowanie" do słupka dochodzi, ale wtyczka w słupku nie ma pinów, które trzeba będzie "dorobić" ?
Najpierw rozbierz boczek i sprawdź co masz, potem kupuj co trzeba.
Być może jest tak jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał, że okablowanie masz i tylko czeka na podłączenie, a może nie masz. Szklanej kuli nie mam, przykro mi.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 20:43   #39
MaciejAkaJanusz
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDcI
Rocznik: 2008/2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

No wiadomo, jednakże, wróci z warsztatu to będę rozbierał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najpierw muszę pozbyć się problemu spalania 12 litrów ropy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaciejAkaJanusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 16:32   #40
perhdyrol
ford::beginner
 
Avatar perhdyrol
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.

Witam.
Zna ktoś rozmiar pinów/gniazd żeńskich które trzeba dodać od strony przelotki drzwi?
Instalacja do drzwi jest kompletna.
Pozdrawiam.
perhdyrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , lusterka , montaż , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.