Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2018, 11:24   #41
qrczakos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Piła
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: 2007
Postów: 439
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

tam są dwa druty, górny i dolny. najczęściej pęka górny, dlatego napisał ze ten pęka rzadziej

qrczakos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 12:16   #42
Kordecki
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Witam. Odświeżając temat jak wyjąć to pokrętło od regulacji lędźwi bo mocno siedzi i jak ciągnę to szarpie całą linką a nie chce tego uszkodzić. Jakiś patent na to, z góry dzięki
Kordecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 23:12   #43
pioterd
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Witam forumowiczów! W temacie dodam, że da się wymienić górny drut "ten bliżej zagłówka" nie ściągając pokrowca - rozpiąłem tylko na dole i lekko podciągnąłem, nawet bez odpinania jakichkolwiek napinaczy. Linka poluzowana na maksa, oparcie lekko pochylone do przodu. "Nurkując" za siedzeniem i wykazując nieco zręczności, da się to zrobić, zajęło mi 15minut - najdłużej szukałem "na dotyk" miejsc gdzie ma być drut zaczepiony. I po zaczepieniu z jednej strony trzeba użyć sporej siły by zaczepić z drugiej. Dla pleców, przynajmniej moich, ulga w odcinku lędźwiowym:-)
pioterd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2021, 17:27   #44
Misiol1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2021
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Cytat:
Napisał Kordecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Odświeżając temat jak wyjąć to pokrętło od regulacji lędźwi bo mocno siedzi i jak ciągnę to szarpie całą linką a nie chce tego uszkodzić. Jakiś patent na to, z góry dzięki
- przyłączam się do pytania... to samo jest u mnie.
Misiol1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 14:02   #45
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Cytat:
Napisał Kordecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Odświeżając temat jak wyjąć to pokrętło od regulacji lędźwi bo mocno siedzi i jak ciągnę to szarpie całą linką a nie chce tego uszkodzić. Jakiś patent na to, z góry dzięki
U mnie to samo.... a drut jest ok. 0.5 cm krótszy i żeby go założyć to najlepiej by było pokrowiec podciągnąć i odsłonić miejsce montażu. Ktoś coś poradzi z tym pokrętłem? Na filmiku z yt tak elegancko się zdejmuje....

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 15:42   #46
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Panowie u mnie ten sam temat z tym ze drut przebil tylna skorzana tapicerke siedzenia... :/

Mam 2 pytania
1. Te pokretlo, o ile od strony pasazera wychodzi bez problemu to od strony kierowcy (fotel elektryczny) wychodzi , ale tak jakby cos go blokowalo i nie potrafie go wyjac do konca... ma ktos jakis pomysl?
2. Te zapiecia co trzymaja tapicerke pod fotelem - sprawdzalem i dalem sobie rady odpiac, ale przy okazji zauwazylem ze od strony pasazera tapicerka byla rozpieta :O wiec chcialem ja zapiac i tu jest problem, nie moge jej na tyle naciagnac zeby ja zapiac... jest mozliwe ze sie skurczyla? (posiadam pol skore / ankantare)

Z gory dzieki za pomoc
Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 20:11   #47
Adam2k
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-03-2021
Skąd: Katowice
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Podbije temat z rada - rowniez nie potrafilem wyciagnac tej galki od ledzwi... tak jakby byla przyklejona / przyspawana przez temperature, ale poradzilem sobie w inny sposob.

Naciagnalem u mnie material tak ze potrafilem przelozyc material przez te pokretlo (skora / alcantara), u mnie byl dosc duzy otwor, wiec u mnie nie bylo problemu :-)

A co do tego co pisala jedna osoba ze bez zdejmowania tapicerki wymienila drut, to nie wyobrazam sobie tego (ja ciezko mialem znalezc mocowania gdzie ten drut sie mocuje a co dopiero robic to po omacku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednym slowem operacja sie u mnie udala.
Adam2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 14:05   #48
Dixev
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 11-09-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Cześć,
zaczęło mi oparcie skrzypieć jak mocno opieram się plecami, ktoś zna może powód?
Przy okazji czy ktoś już wymieniał gąbkę w siedzisku ?

Pozdrawiam!
Dixev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 09:39   #49
Dzyndzollitu
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-12-2023
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Focus mk2 lift
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Witam szanownych Forumowiczów,

Mam podobny problem z fotelem Ford Focus MK2 lift wersja titanium. Czy mógłby ktoś pomóc jak mam ściagnąć tą rączkę regulacji lędźwi? Zdjęcie w załączniku.

Pozdrawiam,
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20231214091128.jpg (100.1 KB, 19 wyświetleń)
Dzyndzollitu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.