Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2021, 19:16   #1411
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witajcie!
Przejechane pierwsze 1500 km Kuga ST 2,5 X hybryda automat. Spostrzeżenia
Na plus:
- rewelacyjne spalanie średnio 6l
-rewelacyjna skrzynia eCVT
-rewelacyjne wyciszenie wnętrza
-dynamiczny silnik
-dużo miejsca w środku i bagażniku
-warto dopłacić za bajery
-dobre nawiewy, precyzyjna klimatyzacja , szybkie ogrzewanie
Na minus:
- niewygodne przednie fotele
-brak pamięci ustawień foteli i lusterek
- tragiczny układ kierowniczy ( strasznie czuły)
-brak pełnych ledowych lamp z tyłu
- korozja układu wydechowego, półosi i wału napędowego
-sterowanie glosowe
- małe przyciski sterowania ogrzewaniem, nawiewami...
-skrzypienie zawieszenia z przodu
- dziwne brzęczenie (wibracje) z okolicy filtra powietrza podczas pracy elektryka
- tempomat inteligentny widzi czasami ograniczenia predkości, których nie ma


Ostatnio edytowane przez somer1 ; 30-09-2021 o 19:25 Powód: dopisek
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 19:32   #1412
rafaelo115
ford::beginner
 
Avatar rafaelo115
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to jest konkretna odpowiedz, satysfakcjonująca mnie i kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzisiejszego dnia otrzymałem informacje ze kuga 2,5hybrid z mojego zamówienia/czerwiec/ wejdzie do produkcji pod koniec tego miesiąca, natomiast 2,0 ecoblue z lutego stoi w miejscu i nic nie wiadomo kiedy coś ruszy

Brałeś pakiety driver assistance i technology? Jakieś info, że czegoś może nie być?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rafaelo115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 19:39   #1413
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Brałem wszystko co tylko było można, nawet hak. Podobno ma być kplGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 19:59   #1414
rafaelo115
ford::beginner
 
Avatar rafaelo115
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Ooo to ja tak samo i też niby ma być wszystko chociaż zamówienie zrobione tydzień temu, niby mają alokację w fabryce na Listopad / Grudzień i do końca roku ma być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rafaelo115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 21:00   #1415
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Rafał, mówisz ze zamówienie robiłeś tydzień temu a ma być do grudnia ? Nie chce Cie martwić ale ciemno to widzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 21:07   #1416
rafaelo115
ford::beginner
 
Avatar rafaelo115
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dokładnie, dla mnie termin kompletnie z czapy, ale w salonie zapewniali, że mają alokację w fabryce bla bla bla... Całe szczęście, że mi się nie spieszy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rafaelo115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 06:27   #1417
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie!

-brak pamięci ustawień foteli i lusterek
W Vignale jest
young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 07:14   #1418
rafaelo115
ford::beginner
 
Avatar rafaelo115
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tragiczny układ kierowniczy ( strasznie czuły)
uuuu to pojechałeś po największej zalecie forda od lat, rzeczywiście jest aż tak źle? Moim zdaniem jest ogromna poprawa względem poprzedniej kugi (mk2).
rafaelo115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 09:03   #1419
mazswojejzony
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 20-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Kuga 2.5 FHEV AWD
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 60
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dla równowagi, moje spostrzeżenia po przejechaniu ok. 8000km (FHEV ST-Line X AWD). ;-)

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-dużo miejsca w środku i bagażniku
W środku - pełna zgoda. Bagażnik - tragedii nie ma, ale słabo. Konkurencja (Mazda CX-5, Volvo XC60) oferuje ok. 500l.

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-warto dopłacić za bajery
Wiadomo, kwestia gustu, ale uważam, że pakiet technology można sobie odpuścić. HUDa w ogóle nie używam. Adaptacyjne LEDy -- bardzo rzadko jeżdżę w miejsca, gdzie są super kręte drogi i zero oświetlenia. W innych warunkach nie zauważam ich pracy.

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-dobre nawiewy, precyzyjna klimatyzacja , szybkie ogrzewanie
Zgoda, ale z minusów to przy opadach deszczu/porannej wilgoci przednia szyba szybko zachodzi parą zaraz po odpaleniu auta. Na plus to równie szybko ta para znika (dosłownie po 1 min.).

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- niewygodne przednie fotele
-brak pamięci ustawień foteli i lusterek
Fotele nie są bardzo złe... powiedzmy, że baaardzo przeciętne. Szkoda, że nie można ich też bardziej obniżyć.

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tragiczny układ kierowniczy ( strasznie czuły)
To akurat mnie dziwi. Wg. mnie jest bardzo dobry. Może kolega przyzwyczaił się do luzów na kierownicy? :-D

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-sterowanie glosowe
Android Auto załatwia sprawę. Używanie wbudowanej w auto nawigacji tak mnie wnerwia, że w zasadzie z niej nie korzystam.

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-skrzypienie zawieszenia z przodu
Nie wiem, czy to zawieszenie, czy raczej hamulce, ale faktycznie coś tam sobie lubi zaskrzypić.

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- dziwne brzęczenie (wibracje) z okolicy filtra powietrza podczas pracy elektryka
Tego nie mam, albo nie zauważyłem.

Dodam jedną rzecz: praca adaptacyjnego tempomatu. Ogólnie jest to rewelacyjny system! Jedyne co bym zmienił, to żeby spokojniej dochodził do zadanej prędkości. W szczególności w jeździe w korku, kiedy wznowię jego pracę po tym, jak samochód przede mną ruszył kilka sekund wcześniej, tempomat wciska w fotel tylko po to, żeby kilka sekund później mocno hamować (bo korek).

Acha, i jeszcze jedno: mam felgi 19", model ST-Line X i jak dla mnie auto jest za twarde. Trzyma się drogi świetnie, nie buja, to oczywiste plusy. Ale jest twardo i mało komfortowo.
mazswojejzony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 10:13   #1420
dniklewicz
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał mazswojejzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jedną rzecz: praca adaptacyjnego tempomatu. Ogólnie jest to rewelacyjny system! Jedyne co bym zmienił, to żeby spokojniej dochodził do zadanej prędkości. W szczególności w jeździe w korku, kiedy wznowię jego pracę po tym, jak samochód przede mną ruszył kilka sekund wcześniej, tempomat wciska w fotel tylko po to, żeby kilka sekund później mocno hamować (bo korek).
W trybie eko adaptacyjny tempomat pracuje bardziej miękko.
dniklewicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.