Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 01:46   #1
junior121121
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Czy w Fordzie Mondeo MK4 jest na desce rozdzielczej jakas informacja o uciekajacym plynie chodniczym i przegrzewajacym sie silniku? W sobote, jak wrocilem do domu i wylaczylem w aucie silnik to wentylator sie nie wlaczyl. W niedziele (po szybkiej jezdzie) jak wylaczylem silnik to wlaczyl sie wentylator. Wentylator chodzil dosc dlugo, ale zwalilem to na upaly. Wrocilem do domu, tez sir wentylator wlaczyl. Rano zagladam pod maske, a zbiorniczek plynu chlodniczego jest pusty. Pekl plastikowy wezyk prowadzacy od zbiorniczka do silnika. Mimo, ze przejechalem 2x 30km bez plynu chlodzacego, to jak na razie, silnik pracuje miarowo i mam nadzieje,ze nic mu sie nie stalo. Tylo dlaczego nie wyskoczyla mi zadna informacja o awarii, bo nie wierze, ze silnik nie zaczal grzac

Pozdrawiam
Jarek

junior121121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 07:47   #2
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Jest akcja serwisowa dotycząca układu chłodzenia w 1.6 ecoboost - 17S09

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Polecam jak najszybciej przedzwonić do najbliższego ASO i dowiedzieć się, czy Twój egzemplarz obejmuje akcja serwisowa.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 09:58   #3
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał junior121121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w Fordzie Mondeo MK4 jest na desce rozdzielczej jakas informacja o uciekajacym plynie chodniczym i przegrzewajacym sie silniku? W sobote, jak wrocilem do domu i wylaczylem w aucie silnik to wentylator sie nie wlaczyl. W niedziele (po szybkiej jezdzie) jak wylaczylem silnik to wlaczyl sie wentylator. Wentylator chodzil dosc dlugo, ale zwalilem to na upaly. Wrocilem do domu, tez sir wentylator wlaczyl. Rano zagladam pod maske, a zbiorniczek plynu chlodniczego jest pusty. Pekl plastikowy wezyk prowadzacy od zbiorniczka do silnika. Mimo, ze przejechalem 2x 30km bez plynu chlodzacego, to jak na razie, silnik pracuje miarowo i mam nadzieje,ze nic mu sie nie stalo. Tylo dlaczego nie wyskoczyla mi zadna informacja o awarii, bo nie wierze, ze silnik nie zaczal grzac

Pozdrawiam
Jarek
W Twoim Fordzie przed akcją serwisową 17S09 nie ma czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniku. A dodatkowo czujnik temperatury płynu zamocowany jest w takim miejscu, że gdy nie ma płynuu to strzałka na desce pokazuje co najwyżej temperaturę pary - czyli ze 100 - 105stC - to nadal jest pozycja nominalna. Dokładnie w ten sposób zajechałem mój silnik na autostradzie. Pękł wężyk z lewej strony a ja nieświadomy, że płyn ucieka jechałem aż silnik wyzionął ducha. Jazda bez płynu to w prostej linii przegrzanie i remont/wymiana silnika.

Tu masz wszystko o akcji serwisowej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oficjalnie FORD poinformował na stronie UOKIK o wprowadzeniu akcji serwisowej w Polsce w 2018r na niektóre samochody z silnikiem 1.6EB ( z wyłączeniem Mondeo, S-max i Galaxy). Na świecie (USA) akcja wprowadzona została w 2017r po wielu pożarach tych samochodów - klienci na tempomacie jechali aż silnik się przegrzewał, głowica pękała, gorący olej tryskał pod ciśnieniem i dochodziło do zapalenia się samochodu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

O rozszerzeniu akcji na S-max, Mondeo i Galaxy klienci dowiadują się sami - albo przez ETIS, albo w ASO (jeżeli ktoś jeździ 8 letnim samochodem do ASO), albo przez aplikację Forda, albo przez forum...

Na pewno masz akcję serwisową - w ETIS wpisz nr VIN. Dlaczego nie zostałeś o niej poinformowany? Jeżeli jesteś n-tym właścicielem i nie zaglądałeś do ASO to FORD nie znał Twojego adresu zamieszkania, a poprzedni właściciel nie przekazał Ci informacji.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 10:47   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno masz akcję serwisową
To nie jest wcale takie pewne. Znam przypadek Mondeo z sierpnia 2014 i w Etis zero info o akcji... ASO oczywiście też nic nie wie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 10:54   #5
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest wcale takie pewne. Znam przypadek Mondeo z sierpnia 2014 i w Etis zero info o akcji... ASO oczywiście też nic nie wie.
Ok. Możliwe. Ja w takim samochodzie tak czy siak profilaktycznie wymieniłbym obydwa wężyki z obu stron - koszt w sumie ok 200zł, ale spokój ducha, że przez głupi kawałek gumy/plastiku nie zajedzie silnika.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 11:55   #6
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Również otrzymałem informację w ASO, że nie każdy 1.6 EB podlega akcji serwisowej. Nawet w którymś wątku było opisane, które modele z jakiego rocznika i linii produkcyjnej są obarczone problemem. (chyba na forum focusa 1.6 eb)
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 12:23   #7
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również otrzymałem informację w ASO, że nie każdy 1.6 EB podlega akcji serwisowej. Nawet w którymś wątku było opisane, które modele z jakiego rocznika i linii produkcyjnej są obarczone problemem. (chyba na forum focusa 1.6 eb)
Powiem tak - mi też w 2018 roku Ford odpisał, że S-max nie ma akcji serwisowej. A w 2019 nagle ma? Ja już byłem na akcji serwisowej mimo, że w oficjalnym komunikacie na stronie UOKIK z 2018 słowa nie ma o S-maxach. Najciekawsze, że o akcji dowiedziałem się z ETIsa, którego sprawdzam raz na miesiąc. Nie przyszło żadne zawiadomienie listowne mimo, że samochód regularnie serwisuje w ASO.

KAŻDY samochód FORDa z silnikiem 1.6EB (nie mylić z 1.5) gdy wyjeżdża z fabryki nie ma czujnika poziomu płynu. Akcja serwisowa z 2017roku (czyli po zaprzestaniu produkcji tego silnika) go dokłada, bo układ chłodzenia jest wadliwy i niebezpieczny - nie informuje użytkownika o przegrzewaniu się silnika gdy brak płynu. Wystarczy przeczytać ten 116 stronicowy link który podałem wyżej.

To że teraz go nie ma na liście nie oznacza, że ze względów bezpieczeństwa tej akcji nie powinno się wykonać. Teraz Ford będzie się zarzekał - ale prędzej czy później to zrobią. Tylko do tego czasu to jazda z tykającą bombą.

Czym różni się Mondeo z 2011 od tego z 2014?, oprócz wieku, który po prostu zwiększa ryzyko pęknięcia małego wężyka od wysokiej temperatury w komorze silnika? Konstrukcyjnie absolutnie NICZYM!

Na dzień dzisiejszy 2011 jest na liście a 2014 może jeszcze nie być na liście i wciągną go za jakiś czas. Ilu użytkownikom uda się dojechać do tego czasu do ASO? Ford pewnie zrobił jakąś statystykę i wyszło im, że się po prostu opłaca poczekać... Samochody pewnie zmienią właścicieli kilkukrotnie a jak jest akcja a właściciel nie przyjedzie i zarżnie silnik - to nie ma prawa domagać się jakiejkolwiek rekompensaty.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 12:39   #8
junior121121
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

W koncu ubieglego roku dostalem list o akcji serwisowej dotyczacej uslizgu sprzegla. Gdy chcialem sie umowic, powiedzieli mi, ze czasowo ta akcja jest wstrzymana, i ze poinformuja mnie listownie o wznowieniu. Czekam do teraz. Chyba sie przejde do nich po urlopie.
junior121121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 14:41   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Focusy i pochodne z 2014 roku tez nie miały akcji na układ chłodzenia. Możliwe, że jest tak jak pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Co ciekawe Fiesty ST tez nie podchodziły pod akcję.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , działasz coś z Fordem w kwestii kasy?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 14:54   #10
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jestem w trakcie konsultowania pisma.
Z wątku o Focusie wywnioskowałem tylko że wężyk jest grubszy - co nadal nie rozwiązuje problemu, że jak z czasem od starości i on pęknie (może nie po 7 latach - może po 9) to użytkownik nieświadomie zamorduje swój silnik.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.