Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2021, 06:51   #1
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Wiązka kabli w drzwiach, ułamane/przetarte

Witam. Problem jest taki, że drzwi komputer pokazuje, że są otwarte mimo, że zamknięte. Sterowanie szyb i lusterek nie działa i auto się nie chce zamknąć z pilota. Znalazłem problem w kablach. jak nimi się porusza to problem znika, więc gdzieś są ułamane/przetarte. Rozebranie boczka drzwi nie stanowi problemu, ale nie wiem jak się zabrać za odłączenie wiązki przy słupku. Nie chcę nic na siłę szarpać, a nic nie widzę, guma jest do samej karoserii i nic nie chce się ruszyć jak lekko szarpię. Jak się do tego zabrać? Szukałem w necie i na YouTube ale nie znalazłem nigdzie by ktoś się za to zabierał.

Drugie pytanie czy warto próbować naprawiać czy lepiej kupić używkę (nowych chyba nigdzie nie kupię) ? Czy kable muszą się zgadzać dokładnie z wyposażeniem czy jak kupię kable z modelu bez składanych lusterek czy jak u siebie wymienię kable czy składanie będzie działać?

Jaki koszt mniej więcej może być u mechanika wymiana kabli? Może nie opłaca się samemu z tym męczyć.

Pozdrawiam

Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2021, 07:55   #2
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wiązka kabli w drzwiach, ułamane/przetarte

Odpowiedzi na pytania, w szczególności dotyczące "ochoty" mechaników/elektryków do podjęcia się naprawy znajdziesz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem w necie i na YouTube ale nie znalazłem nigdzie by ktoś się za to zabierał.
Poszukaj jeszcze raz może, bo spokojnie można znaleźć instrukcję rozdzielenia połączenia wiązki drzwi i karoserii.
Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy warto próbować naprawiać czy lepiej kupić używkę (nowych chyba nigdzie nie kupię)
Kupić można zarówno nową wiązkę, jak i używaną. Można też naprawić samodzielnie.
Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kable muszą się zgadzać dokładnie z wyposażeniem czy jak kupię kable z modelu bez składanych lusterek czy jak u siebie wymienię kable czy składanie będzie działać?
No jak myślisz? Jak nie będzie kabli we wiązce, to sygnał "złóż/rozłóż lustra" utknie w "mroku". Wi-Fi, BT, VC, "przemowy motywacyjne", raczej nie zadziałają w tym przypadku. Możesz zawsze kupić wiązkę "bogatszą" w kabelki. "Uboższej" nie powinieneś.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2021, 11:26   #3
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wiązka kabli w drzwiach, ułamane/przetarte

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiedzi na pytania, w szczególności dotyczące "ochoty" mechaników/elektryków do podjęcia się naprawy znajdziesz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poszukaj jeszcze raz może, bo spokojnie można znaleźć instrukcję rozdzielenia połączenia wiązki drzwi i karoserii.
YouTube przejrzany, google, forum też. To chyba, że moje "słowa klucz" nie mogą tego znaleźć. Ale podziękuję za pomoc, bo może według tego co w poście podałeś uda się coś zdziałać. O ile takie samo rozwiązanie w smax jest co w mondeo.
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupić można zarówno nową wiązkę, jak i używaną. Można też naprawić samodzielnie.
W internecie jeszcze nie znalazłem nowej. Ale to pewnie też takie łatwe do znalezienia, że ciężej jest pomóc.

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jak myślisz? Jak nie będzie kabli we wiązce, to sygnał "złóż/rozłóż lustra" utknie w "mroku". Wi-Fi, BT, VC, "przemowy motywacyjne", raczej nie zadziałają w tym przypadku. Możesz zawsze kupić wiązkę "bogatszą" w kabelki. "Uboższej" nie powinieneś.
Stąd moje pytanie było, jakbym na nie znał odpowiedź wcześniej to bym nie zadawał. Mogłoby się zdarzyć, że montowane seryjnie były kable takie same do wszystkich, a jedynie moduły, jakieś bajery dokładane osobno dla wyposażenia.

Z tych uszczypliwości coś się chociaż dowiedziałem...
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.