Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2021, 21:16   #1
Conrado85
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 04-08-2018
Skąd: Wieliczka
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Check engine P0171 Podwyższone spalanie.

Cześć,
W moim C-max 2.0 duratec pojawił się błąd P0171. Nie zauważyłem problemów w pracy silnika. Zauważyłem za to podwyższone spalanie przynajmniej tak mi się wydaje. Przy odpalaniu chwilowe spalanie wskakuje na prawie 3l/h spada wprawdzie powoli ale zatrzymuje się na wartości 1,4-1,6L/h Jestem przekonany, że wartości te były niższe i komputer z włączoną klimą pokazywał max 1L/h a bez 0,8L/h. Spore wartości pojawiają się również podczas przyśpieszania nawet ponad 40L/100km.
Średnie spalanie w cyklu mieszanym miałem około 11-12L teraz 14-15L trasa schodziłem do 8-9 teraz 11. Czy ktoś z was mający ten sam silnik może potwierdzić prawidłowe wartości.
Postanowiłem sprawdzić Sondę Lambdę niestety nie wiem jakie powinny być prawidłowe parametry jej pracy. Czy ktoś z was ma może dostęp do takich danych ? Czy ten błąd może wskazywać na problem sondy ?

Conrado85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 18:50   #2
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Check engine P0171 Podwyższone spalanie.

Mam dla Ciebie dobrą radę, udaj się do Mechanika
Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 13:12   #3
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Check engine P0171 Podwyższone spalanie.

Cytat:
Napisał Mariusz.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dla Ciebie dobrą radę, udaj się do Mechanika
Zaoszczędzisz czas i pieniądze.
To nam teraz, Mariusz.S, zaimponowałeś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2021, 17:40   #4
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Check engine P0171 Podwyższone spalanie.

To jest rozsądny sposób rozwiązania problemu i celowo napisałem Mechanik przez duże M.
Po pierwsze: Uważnie przeczytajcie post użytkownika Conrado85, który z was jest wstanie zdalnie ocenić wyniki zużycia paliwa? Nic nie wiemy o warunkach pomiaru i stylu jazdy kierowcy. Tym bardziej że ostatnio ochłodziło się i silnik nagrzewa się dłużej, auto niemłode i termostat i grzałka sondy też. Może zwiększone zużycie to efekt usterki silnika, może zmęczonego termostatu albo może obu tych przyczyn naraz.
Po drugie: Ta sonda, OK właściciel ma chęci do diagnozy, ale brak podstawowej wiedzy. Poczyta w sieci że sonda ma oscylować od 0.2V do 0.8V w czasie 1 s, i napisze nam że sonda tak oscyluje a my uznamy że sprawna. On to widział na skanerze, my nie. Nie zobaczymy też od jakiej temp. cieczy oscyluje, jak narasta i spada napięcie na wykresie i przy jakim progu, w jakich stanach pracy silnika. O pomiarze elementu grzejnego sondy nie wspominam.
Po trzecie: Mało danych. Filtry? Czy jest LPG? Czy było coś robione przy silniku, układzie wydechowym? Czym odczytał błąd i czy był dodatkowy opis?
Na zakończenie: Jedź do Mechanika, on ma miernik do mierzenia ciśnienia paliwa i zacznie diagnozę od układu zasilania paliwem.

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 28-10-2021 o 19:52
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 21:04   #5
szkolny
ford::average
 
Avatar szkolny
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2019
Skąd: Puławy
Model: C-max ST
Silnik: 2.0 duratec,automat 4F27E
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Check engine P0171 Podwyższone spalanie.

Mam ten silnik tylko z automatem ale na postoju po odpaleniu zimnego silnika 2,1 na rozgrzanym i na pozycji P 0,7-0,8 l,właściwie 0,7 mruga na chwile, w większości 0,8 bez włączonej klimy i bez klimatronika.
szkolny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.