Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2007, 22:49   #1
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Migająca sprężynka [zestawienie] TDCi

Hej,
poniewaz ostatnio troche szukalem na ten temat, a jest to temat dosc popularny, postaralem sie zrobic krotkie zestawienie na zasadzie objaw - przyczyna - forma naprawy (jesli dostepny na forum opis). Podane linki sa przykladowymi, wybranymi z wielu podobnych watkow, nie nalezy sie sugerowac wszystkim na 100%. nie biore odpowiedzialnosci za ew. bledy wynikajace z lektury niniejszego postu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwroccie uwage na diagnozy w serwisach - czasem sa zabawne... ale i bardzo kosztowne...

ale najpierw pare tagow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.: { sprezynka sprężynka wtryskiwacz wtrysk diesel migajaca migająca mrugajaca mrugająca swieci świeci swieca świeca wtrysk WDS przelew proba próba przelewowa paliwo ropa pomocy POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. }

-> {1} migajaca sprezynka, ograniczona moc, wtryski do wymiany -> przykladowe koszta wymiany na koniec 2007 roku znajdziecie tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] badz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {2} brak objawow (jak narazie), proba przelewowa nienajlepsza -> co robic? na co sie nastawiac? -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {3} lista czujnikow w silniku, czesc z nich zepsuta moze dawac efekt "migajacej sprezynki" -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {4} silnik gasnie bez przyczyny, niemoznosc ponownego odpalenia, migajaca sprezynka, po pewnym czasie moze sie da odpalic, zimny pali bez problemu -> zepsuty czujnik polozenia walka rozrzadu -> wymienic, koszt ok 80PLN + robocizna, szary kolor czujnika oznacza ze moze byc wadliwy (wadliwa seria przed liftingiem w 2003, byla akcja w ASO) czarny kolor - czujnik montowany po liftingu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {5} migajaca sprezynka podczas ruszania, przegazowywania, gasnie gdy sie wylaczy silnik, pojawia sie czasami, spadek mocy, bialy dym -> "zwisniety" zawor wtryskiwacza badz brak zasilnia na wtryskiwaczach -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub viewtopic.php?t=41319

-> {6} mrugajaca sprezynka, objawy jak przy padnietych wtryskach, naprawa wtryskow nie pomaga -> padnieta pompa paliwowa, padniety uklad doprowadzania paliwa -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {7} mrugajaca sprezynka, spadek mocy, nierowna praca na wolnych obrotach - walniety wtrysk, silnik gasnie bez ostrzezenia -> wymiana wtrysku :545: -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {8} migajaca sprezynka, przejscie w tryb awaryjny pracy silnika, na WDS blad P132a (blad turbiny) ew. p2288 (?), tryb awaryjny caly czas, badz tryb awaryjny po przegazowaniu (po tym jak przekroczy sie obroty zalaczenia turbiny) -> padla turbina badz jakis jej element np. silownik -> regeneracja/wymiana turbiny, badz wymiana elektronicznego sterowania cisnienia -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {9} migajaca sprezynka po przegazowaniu, po zgaszeniu silnika nie mruga, proba przelewowa ok, mrugajaca sprezynka pojawia sie i znika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> prawdopodobnie problem z chip tuningiem -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {10} mrugajaca swieca zarowa -> zepsuty pedal gazu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {11} sprezynka nie mruga - zwyczajnie sie swieci -> prawdopodobnie zepsuta swieca grzejna, ufff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> wymiana -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {12} migajaca sprezynka, nie ma problemu z moca, po zgaszeniu i odpaleniu sprezynka przestala migac, wczesniej podczas jazdy kleby czarnego dymu, odczuwalne szarpniecia podczas jazdy (nawet podczas spokojnej jazdy ze stala predkaosci, nie mylic z szarpnieciami gdy wlacza sie klima) -> prawdopodobnie zawieszony wtrysk, na WDS blad P0200 (blad wtryskiwacza, choc w AutoData podaja ze to albo wtrysk, albo polaczenie elektryczne albo modul EMC) -> dolalem jakiegos srodka do wtryskiwaczy (do CommonRail), jak narazie bez problemow (przejechane 2000km), brak kolejnych objawow, zostaje czekanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wymieniony czujnik polozenia walka rozrzadu, objawy nie ustapily, sporadycznie pojawia sie migajaca kontrolka swiec zarowych, jestem umowiony w serwisie ;(

-> {13} migajaca sprezynka od czasu do czasu, silnik gasnie po przejechaniu pareset metrow albo pod swiatlami, skrzynia biegow automatyczna, pojawiaja sie bledy: P0500 oraz P1700 -> prawdopodobnie czujnik polozenia walka rozrzadu, sprawa w toku -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {14} zapalenie auta i wolne obroty normalne (bez falowania), jazda na niskich predkosciach bez problemu (do 120km/h), powyzej 125 km/h zaczyna migac kontrolka swiec zarowych, uczucie jakby auto nie dostawalo paliwa, objawy sa odczuwalne do zgaszenia silnika, po ponownym zapaleniu auta objawy znikaja -> najprawdopodobniej problem w ukladzie paliwowym (podpiecie pod WDS wskazuje blad czujnika cisnienia paliwa na listwie (odpowiedzialny za odprowadzanie nadmiaru paliwa) badz blad P0251-Pompa wtryskowa -> do wymiany / naprawy (regeneracji ultradzwiekami) membrama od tegoz czujnika, sprawa w toku, drugie rozwiazanie - wymiana wtryskow -> oba podobne problemy w jednym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {15} lekkie, odczuwalne szarpniecie / przerywanie przy ok 2000 obr/min -> moze oznaczac problem z wtryskiem, ale warto najpier sprawdzic szczelnosc rur przy intercoolerze -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

-> {16} auto kopci?? uwazasz ze za bardzo? -> generalnie TTTM ale moze rowniez oznaczac problem z wtryskami, zaworem EGR, nieszczelnoscia w rurach od intercoolera -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

:fcp7 mysle ze narazie to tyle jak ktos cos znajdzie to prosze o dolozenie do watku.
dzieki

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 14-11-2014 o 16:59 Powód: prefixy
kicaj jest offline  
Stary 12-12-2007, 23:39   #2
sosnek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2007
Skąd: Krakow
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 236
Domyślnie

kicaj - rzeklbym "great job" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do adminow - moze by przykleic posta??
sosnek jest offline  
Stary 12-12-2007, 23:43   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Sosnek - pozazdroscilem ci listy czujnikow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 13-12-2007, 08:24   #4
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Cytat:
Napisał sosnek
kicaj - rzeklbym "great job" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do adminow - moze by przykleic posta??
Jestem za !
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline  
Stary 20-12-2007, 09:10   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

dodalem punkt 12, jesli ktos zna dodatkowe przypadki proszony jest o podanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 03-01-2008, 16:25   #6
dnm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Hej,

Jak ja lubię dociekliwych facetówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałabym dodać do tego moją historyjkę:

TDCI 2.0 2003, 130 KM, przebieg 80 tys.

zima 2006/2007 - migająca sprężynka, lekki spadek mocy nie sprawdzany na trasie, po resecie stacyjki błąd powraca

ASO: zawieszony jeden wtrysk, zresetowano, błąd zniknął

lato 2007 - migająca sprężynka po silnym przyspieszeniu na 4,5 biegu (nigdy na 1-3). Spadek mocy. Po resecie stacyjki błąd znika. Taki błąd może doprowadzić do dość humorystycznej historii: miałam tego typu problemy dojeżdżając do jednego miasta późnym wieczorem. W mieście ustawili na mnie blokadę policyjną. Okazało się, że gość jadący przede mną przestraszył się, że usiłuję go zatrzymać, bo po wyprzedzeniu go zwalniam i włączam awaryjne, zjeżdżam na pobocze, znowu go wyprzedzam, zwlaniam, awaryjne itd. Na szczęście mimo późnej pory panowie policjanci mieli poczucie humoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pospiesznie wyszukany mechanik: wg komputera awaria pompy - koszt chorendalny
znajomy mechanik: jeden z dwóch zaworów, na pewno nie pompa, wysłać do ASO na komputer
ASO: usterka w ciśnieniu paliwa, do wymiany komplet wtrysków najpóźniej w ciągu dwóch tygodni


Jako że po mieście nie ma problemu a my lubimy ze sobą jeździć więc daliśmy spokój.


zima 2007/2008, temperatura poniżej ok. -4: migająca sprężynka, spadek mocy, wyłączenie silnika. Reset stacyjki likwiduje błąd ale samochód wyłącza się ponownie. Za trzecim razem już nie zapala. Po ostygnięciu zapala i nie kontrolka nie miga.


W poniedziałek mają mi regenerować wtryski, ale jakoś nie wierzę, że wiedzą co robią. Nie usłyszałam, żadnych logicznych argumentów poza ' te modele tak mają'... ;(

Jak znam życie może nie skończyć się na wtryskach, chyba że do mechanika wyślę jakąś płeć męską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja już nawet pokochałam to autko - ale teraz chyba snowu się przesiądę na japońca. Będzie mniejszy power ale też mniej mandatów i mniej problemów z mechanikami.

No chyba, że któryś z Was pomoże damie w opresji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Wszystkiego dobrego w Nowym RokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

D.


PS. A kumpel mnie ostrzegał: Ford g.... wort!
dnm jest offline  
Stary 05-01-2008, 17:20   #7
wojtekk30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Swiętochłowice
Postów: 9
Domyślnie

Migająca sprężynka - wymiana świec żarowych. Przynajmniej ja tak miałem. A zaraz po tym wtryski
__________________
Jak widzisz opla to przyspiesz bo jak pojedziesz za nim to uśniesz
wojtekk30 jest offline  
Stary 05-01-2008, 17:36   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

migajaca sprezynka oznacza problem w ukladzie paliwowym (badz powiazanym z nim)
swiecaca sprezynka - swiece zarowe
zgadza sie?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 06-01-2008, 10:10   #9
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie

fajnie, tylko że u mnie padł czujnik wałka i był czarny a kupiłem szary dobre co? :fcp1
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline  
Stary 06-01-2008, 17:39   #10
wojtekk30
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Swiętochłowice
Postów: 9
Domyślnie

kicaj ja tak miałem , świece do wymiany a winne było "syfne" paliwo . Problemy z odpaleniem rano i dużo dymu.
__________________
Jak widzisz opla to przyspiesz bo jak pojedziesz za nim to uśniesz
wojtekk30 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.