Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróæ   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Do³±cz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Do³±cz ju¿ teraz do najwiêkszej spo³eczno¶ci mi³o¶ników Forda w Polsce. Zarejestruj siê i uzyskaj pe³en dostêp do wszystkich dzia³ów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2016, 15:16   #1
rafixpol2
ford::average
 
Imiê: Rafa³
Zarejestrowany: 21-11-2007
Sk±d: Warszawa
Model: Alhambra 2001 MK2 1.9 TDI 116 KM
Silnik: AUY
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domy¶lnie Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Witam. Od zesz³ego czasu mam problem ze znikaj±cym p³ynem ch³odniczym. Póki by³o tego na oko nie duzo to po prostu dolewa³em i dalej jazda. Nigdzie nie mog³em namierzyæ ¼ród³a przecieku. Pod samochodem nie by³o ¶ladu. Mechanik sprawdzi³ te¿ , tak jak siê da szczelno¶æ uk³adu podaj±c ci¶nienie na ca³a noc. Brak rezultatu. Sprawdzi³ obecno¶æ spalin w zbiorniku wyrównawczym i obecno¶æ wody w oleju silnikowym oraz test pary wodnej w spalinach. Wygl±da³o ¿e wszystko jest dobrze oprócz gin±cego p³ynu. Ca³kiem niedawno przy okazji wymiany pó³osi mechanik wynalaz³ dziurê na po³±czeniu z nagrzewnic±. Mówi³ ¿e wcieka³o w wyk³adzinê na ¶cianie grodziowej i odparowywa³o w taki sposób ¿e ne zostawia³o ¶ladu. Po naprawie znowu muszê dolewaæ. Doszed³ dodatkowy objaw. Wybra³em siê w niedalek± trasê. Wracaj±c poci±gn±³em trochê szybciej i po mniej wiêcej 10-15 km z prêdko¶ci± 140-150 p³yn po prostu siê zagotowa³. Nie zobaczy³em tego na termometrze komputer pokaza³ STOP check coolant. Nie by³o jako¶ szczególnie gor±co, wcze¶niej sta³em 40 min w korku i nie by³o takiego efektu. Po och³odzeniu silnika uzupe³ni³em p³yn do w³a¶ciwego stanu i z prêdko¶ci± 100-120 dojecha³em 200 km do domu. Nie mam pomys³u o co chodzi. Mo¿liwe aby uk³ad siê rozszczelnia³ albo przy d³u¿szej, ostrzejszej je¿dzie pompowa³ dodatkowe ci¶nienie do uk³adu ch³odzenia? Pêkniêta g³owica? A mo¿e po prostu brudna z zewn±trz ch³odnica? Przyznam szczerze nigdy jej nie my³em.
Proszê m±dre g³owy o gar¶æ pomys³ów.

__________________
rafixpol2
Alhambra 2001 MK2 1.9TDI 115 KM AUY
rafixpol2 jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 13-07-2016, 15:38   #2
salom
 
Postów: n/a
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Win± jest ch³odnica, zabrudzona, lub w ¶rodku zakamieniona.
Jak jedziesz szybko, temperatura za wysoka,, p³yn siê gotuje, wyrzuca zaworkiem korka zbiorniczka, od razu odparowuje, i nie ma ¿adnego ¶ladu.
Najlepiej wymieniæ ch³odnicê na nowa, i nowy korek zbiorniczka.
Jak chcesz taniej, to wyj±æ ch³odnicê, oczy¶ciæ dok³adnie i w ¶rodku wyp³ukaæ, lub jakimy¶ ¶rodkami odkamieniæ, korka nie kupowac, zbyteczny wydatek 8 do 10 z³.
  Odpowied¼ z Cytatem
Stary 14-07-2016, 11:21   #3
bary
ford::professional
 
Imiê: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Sk±d: Ko³o
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Witaj.
Sprawd¼ tyln± nagrzewnicê i mo¿e Vebasto.
Kiedy¶ szukali¶my wycieku p³ynu u mojego kolegi i okaza³o siê, ¿e mia³ przerdzewia³e vebasto i tam ciek³o.
Powodzenia
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 14-07-2016, 16:39   #4
damian.r4
ford::amateur
 
Imiê: Damian
Zarejestrowany: 11-05-2011
Model: sharan
Silnik: 1.9 TDI 116PS
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Witam. A ja jestem w³a¶nie po wymianie uszczelki pod g³owic±. Moje objawy by³y takie ze po przejechaniu ok 15 km autostrad± 140km/h temp p³ynu wzros³a i wybija³o go przez zbiorniczek wyrównawczy. Oczywi¶cie wcze¶niej zauwa¿one ubytki p³ynu bez plam na postoju. Tak wiêc ja bym stawia³ na uszczelkê pod g³owic±... Pozdrawiam...

Wys³ane z mojego SM-G920F przy u¿yciu Tapatalka
damian.r4 jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 17-07-2016, 20:22   #5
rafixpol2
ford::average
 
Imiê: Rafa³
Zarejestrowany: 21-11-2007
Sk±d: Warszawa
Model: Alhambra 2001 MK2 1.9 TDI 116 KM
Silnik: AUY
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Cytat:
Napisa³ damian.r4 Go¶cie nie mog± ogl±daæ obrazków w postach. Zarejestruj siê klikaj±c tutaj aby uzyskaæ pe³en dostêp do forum.
Witam. A ja jestem w³a¶nie po wymianie uszczelki pod g³owic±. Moje objawy by³y takie ze po przejechaniu ok 15 km autostrad± 140km/h temp p³ynu wzros³a i wybija³o go przez zbiorniczek wyrównawczy. Oczywi¶cie wcze¶niej zauwa¿one ubytki p³ynu bez plam na postoju. Tak wiêc ja bym stawia³ na uszczelkê pod g³owic±... Pozdrawiam...

Wys³ane z mojego SM-G920F przy u¿yciu Tapatalka
Witam wszystkich. Jestem po samodzielnej wymianie ch³odnicy. Nie jestem mechanikiem. Nie lubiê samodzielnie grzebaæ przy samochodzie ale ró¿nica w cenie robocizny przewa¿y³a. Nie jest to mo¿e jaka¶ technologia rakietowa, ale trwa³o to ok 4-5 H. Wygl±da na to, ¿e usterka w postaci ubywania p³ynu nie usta³a. Sprawdzi³em wszystkie wê¿e, po³±czenia z przodu samochodu itd. Pojawi³a siê za to zupe³nie inna usterka. Wygl±da na to ¿e nie za³±czaj± siê wiatraki ch³odnicy.
Porad¼cie gdzie szukaæ przyczyny.
Wentylatory na krótko dzia³aj±. Czujnik w ch³odnicy nowy.

Zaczynam stawiaæ na uszczelkê pod g³owic±. Podajcie mi ramy w jakich powinna kosztowa wymiana uszczelki. Tego sam nie zrobi a nie chcê stan±æ przed wizj± ¿e mnie kto¶ bêdzie robi³ w wa³a kwot±.
__________________
rafixpol2
Alhambra 2001 MK2 1.9TDI 115 KM AUY
rafixpol2 jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 17-07-2016, 20:40   #6
salom
 
Postów: n/a
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Wypalona uszczelka powoduje inne objawy, a jazda powy¿ej 5 kilometrów jest niemozliwa, poniewa¿ ci¶nienie wyrzuca p³yn, reszta siê gotuje, i wszystko bêdzie znmierzaæ do zatarcia silnika.
Je¿eli objawem jest tylko ubywaj±cy p³yn, nale¿y szukaæ nieszczzelno¶ci w przewodach, po³aczeniach, korku zbiorniczka, lub w samym zbiorniczku mog± byæ mikropêkniecia, w czasie jazdy ubywa p³yn, a bardzo szybko paruje i po zatrzymaniu nie widaæ oznak.
  Odpowied¼ z Cytatem
Stary 17-07-2016, 22:21   #7
Dominik-S
ford::average
 
Avatar Dominik-S
 
Zarejestrowany: 15-05-2014
Sk±d: DB
Model: Galaxy MK2
Silnik: AUY 1.9 1896
Rocznik: 2000
Postów: 52
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Cytat:
Napisa³ salom Go¶cie nie mog± ogl±daæ obrazków w postach. Zarejestruj siê klikaj±c tutaj aby uzyskaæ pe³en dostêp do forum.
Wypalona uszczelka powoduje inne objawy, a jazda powy¿ej 5 kilometrów jest niemozliwa, poniewa¿ ci¶nienie wyrzuca p³yn, reszta siê gotuje, i wszystko bêdzie znmierzaæ do zatarcia silnika.
Je¿eli objawem jest tylko ubywaj±cy p³yn, nale¿y szukaæ nieszczzelno¶ci w przewodach, po³aczeniach, korku zbiorniczka, lub w samym zbiorniczku mog± byæ mikropêkniecia, w czasie jazdy ubywa p³yn, a bardzo szybko paruje i po zatrzymaniu nie widaæ oznak.

Nieprawda

mia³em wypalon± uszczelkê - wzrasta³o ci¶nienie w zbiorniczku z p³ynem i wywala³o przez korek
dzia³o siê to przy wy¿szych prêdko¶ciach - przy je¼dzie po mie¶cie nic siê nie dzia³o ale zapowietrza³ siê uk³ad ch³odzenia - czasami by³o wyra¼nie s³ychaæ b±ble bulgocz±ce w uk³adzie po zgaszeniu silnika, przez to te¿ nie dzia³a³ podgrzewacz - przegrzewa³ siê z powodu zapowietrzonego uk³adu ch³odzenia.
Brak oleju w ch³odziwie i brak ch³odziwa w oleju
Je¼dzi³em z tym oko³o 3 miesi±ce.
Po wymianie uszczelki (+ szlifowanie g³owicy) problem znikn±³ - wypalenie pomiêdzy 2 i 3 cylindrem
__________________
.
Dominik-S jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 18-07-2016, 21:10   #8
rafixpol2
ford::average
 
Imiê: Rafa³
Zarejestrowany: 21-11-2007
Sk±d: Warszawa
Model: Alhambra 2001 MK2 1.9 TDI 116 KM
Silnik: AUY
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

Cytat:
Napisa³ Dominik-S Go¶cie nie mog± ogl±daæ obrazków w postach. Zarejestruj siê klikaj±c tutaj aby uzyskaæ pe³en dostêp do forum.
Nieprawda

mia³em wypalon± uszczelkê - wzrasta³o ci¶nienie w zbiorniczku z p³ynem i wywala³o przez korek
dzia³o siê to przy wy¿szych prêdko¶ciach - przy je¼dzie po mie¶cie nic siê nie dzia³o ale zapowietrza³ siê uk³ad ch³odzenia - czasami by³o wyra¼nie s³ychaæ b±ble bulgocz±ce w uk³adzie po zgaszeniu silnika, przez to te¿ nie dzia³a³ podgrzewacz - przegrzewa³ siê z powodu zapowietrzonego uk³adu ch³odzenia.
Brak oleju w ch³odziwie i brak ch³odziwa w oleju
Je¼dzi³em z tym oko³o 3 miesi±ce.
Po wymianie uszczelki (+ szlifowanie g³owicy) problem znikn±³ - wypalenie pomiêdzy 2 i 3 cylindrem
Tak i mnie siê wydaje. Dziêki za odpowiedzi choæ ró¿ne daj± spójny obraz.
Spróbujcie odpowiedzieæ na moje dwa wcze¶niej postawione pytania
1. Gdzie szukaæ usterki w dzia³aniu, w³a¶ciwie w niedzia³aniu wentylatorów ch³odnicy?
2. Ile mnie na oko powinna kosztowaæ uszczelka wraz z testem g³owicy, planowaniem lub wyrównaniem i robocizn± ca³o¶ci? Interesuj± mnie warto¶ci +-500 z³. My¶lê ¿e wiêksze rozbie¿no¶ci to ju¿ nie bêdzie wp³yw ró¿nych regionów Polski a r±banie klienta. A tego chcia³bym po prostu unikn±æ.
__________________
rafixpol2
Alhambra 2001 MK2 1.9TDI 115 KM AUY
rafixpol2 jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 18-07-2016, 22:11   #9
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imiê: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Sk±d: Poznañ
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domy¶lnie Odp: Znikaj±cy p³yn ch³odniczy

U mnie rok wstecz robota z czê¶ciami wysz³a 2ty¶
J@colo jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ch³odnica , p³yn ch³odniczy


Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.