Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2020, 23:57   #41
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Dajesz już radę zachipować fiestę 1.0 EB z GPF? Jakie wartości wychodzą po chipie?

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 00:04   #42
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fieste Ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nareszcie! Odezwę się na priv w celu umówienia. A na mondeo jakieś perspektywy do wiosny?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 07:41   #43
kierowcafocusa
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-08-2014
Model: Mondeo mk5 II
Silnik: ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 115
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to faktycznie sporo. 3 litry więcej to już dużo. I to za co w zamian w stosunku do starszej konstrukcji? Ani nie jest bardziej dynamiczny, ani oszczędny, ani tańszy. Dodatkowo ma adblue. A różni się raptem zderzakiem przednim i pokrętłem na konsoli. To gdzie tu sens się pytam?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
masz porównanie do silnika D10f?
na dniach muszę zdecydować czy zostać z Mondeo czy brać superba z DSG 190KM które robi się na 230KM
kierowcafocusa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 09:13   #44
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pali jak smok 9-10 litrów. Jazda spokojna. 30% miasto, 70% trasa
Mam AWD - to pogarsza dynamikę i zwiększa spalanie
skrzynia A8 jest mułem generalnie
Czytając Twoje wszystkie wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jesteś strasznie niezadowolony ze swojego samochodu i ze wszystkim jesteś po prostu na NIE.

Tknęło mnie by przejrzeć zagraniczne fora jak i polskie strony gdzie gromadzone są dane odnośnie spalania i wynika z nich, że średnia spalania EcoBlue 190KM jest bardzo porównywalna do średniej spalania TDCi 180KM.

Nawet na polskiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] raporty pokazują, że nie jest tak strasznie źle.

W S-Max i Edge te spalania też korelują na tym samym poziomie.

Dodatkowo wdrożone testy WLTP nie pozwoliły by na takie spalanie bo 9L/100km gnoju w jeździe 70% trasa i takiej masie po prostu zdarzyć się nie może...

Jedź może na przegląd... może pług masz gdzieś przypięty po samochodem albo układ paliwowy nieszczelny...

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 30-01-2020 o 09:17
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 12:47   #45
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał kierowcafocusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz porównanie do silnika D10f?
na dniach muszę zdecydować czy zostać z Mondeo czy brać superba z DSG 190KM które robi się na 230KM
nie wiem czy to jest "f" ale mój to ostatni miesiąc produkcji tego silnika 180KM w mondeo, czyli auto wyprodukowane w lutym 2019r ze skrzynią PS.
Jazda 70% miasto (niewielkie, często zakorkowane, mało miejsc gdzie można się rozpędzić, same skrzyżowania ze światłami), 30% trasa (z czego większość autostrada). Jazda raczej normalna z tendencją do dynamicznej, bez pałowania. Prędkości 10-20% ponad limit, w mieście czasem więcej. Autostrada praktycznie tempomat non stop ustawiony na 150km/h według licznika (146km/h GPS). Spalanie średnie z ostatnich 13k km to 6,8 z licznika, 6,9 z realnych tankowań. Trasa Tarnów - Wiedeń - Tarnów w większości Autostrada, wszędzie limit 10% powyżej dozwolonej, 3 dorosłe (i rosłe)osoby na pokładzie + bagaże full bagażnik - 6,3 z realnego tankowania. Ja jestem bardzo zadowolony, czego chcieć więcej? W porównaniu do mojego wcześniejszego C5 z podobnym silnikiem i skrzynią A6 spadek średniego spalania o ok 2,6-2,8 litra.

W samym mieście spalanie mondeo oscyluje w okolicach 7,2, a autostrada przy 150km/h poniżej 7,0. DK to już inna bajka, tam przy prędkościach do 110km/h i bez szaleństw spokojnie w granicach 6l. Mimo jady miejskiej nie wiem co to DPF, nie zaobserwowałem ani większego spalania na postoju, ani wyższych wskazań spalania przy toczeniu, tym bardziej innych wrażeń słuchowo-zapachowych. SS raczej w większości czasu wyłączony, staram się go załączać przed dotarciem na miejsce i pozwolić wyłączyć silnik samemu żeby mieć pewność że akurat nie wypala DPF. Zdarzyło mi się że nie wyłączył silnika 2 razy przez pół roku, ale nie jestem pewny czy chodziło o wypalanie, czy miało miejsce inne zjawisko nie pozwalające na działanie SS. W firmie mamy drugiego podobnego z silnikiem 150KM i manualem, przebieg ok 85k km i też bez jakichkolwiek problemów z DPFem, a autem jeździ kobita, na pewno nie potrafiąca zadbać o auto (typu oszczędzanie turbo na zimnym, czy gorącym, lub zwrócenie uwagi na proces wypalania), tam średnia spalania jest na poziomie 7,8l/100 km z baaardzo długiego okresu, ale auto jest raczej pałowane. I mimo to nic się mu nie dzieje.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 30-01-2020 o 14:04
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 12:55   #46
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mój to ostatni miesiąc produkcji tego silnika 180KM w mondeo
czyli DW10F Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:04   #47
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał kobrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytając Twoje wszystkie wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jesteś strasznie niezadowolony ze swojego samochodu i ze wszystkim jesteś po prostu na NIE.

Tknęło mnie by przejrzeć zagraniczne fora jak i polskie strony gdzie gromadzone są dane odnośnie spalania i wynika z nich, że średnia spalania EcoBlue 190KM jest bardzo porównywalna do średniej spalania TDCi 180KM.

Nawet na polskiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] raporty pokazują, że nie jest tak strasznie źle.

W S-Max i Edge te spalania też korelują na tym samym poziomie.

Dodatkowo wdrożone testy WLTP nie pozwoliły by na takie spalanie bo 9L/100km gnoju w jeździe 70% trasa i takiej masie po prostu zdarzyć się nie może...

Jedź może na przegląd... może pług masz gdzieś przypięty po samochodem albo układ paliwowy nieszczelny...
\

Pytanie czy wziąłeś pod uwagę że to hydrokinetyk i AWD w tych porównaniach? Bo może i sam silnik ma porównywalne spalanie do starszej konstrukcji, to na pewno skrzynia A8 z uwagi na jej konstrukcję wessie swoje, a AWD też dołoży swoje kilka groszy, choć i tak obstawiam skrzynię jako głównego winowajce tego sporego wyniku.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli DW10F Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niby tak, ale czy zmiana sterownika nie zmienia tej literki "f"? Jak przyszło do wirusowania to po pytaniu czy robicie DW10F usłyszałem "z zamkniętymi oczami", a jak przyszło do wgrania wirusa to nagle się okazało że się nie da, bo jest nowy sterownik którego nikt jeszcze nie ogarnia...
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:28   #48
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

DW10F z Euro 6.2 (od jesieni 2018 ) mają inne softy niż wcześniejsze DW10F i pewno o to chodzi
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
choć i tak obstawiam skrzynię jako głównego winowajce tego sporego wyniku.
A8 ma lock-up więc nie ma strat, trzyma (za) niskie obroty (więc ekonomicznie), a 8 biegów powinno zapewniać niższe spalanie od 6 (jakby tak nie było, to byśmy ciągle mieli 3biegówki, bo po co komplikować sobie życie)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 13:35   #49
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Czy A8 ma lockup na każdym biegu? Czy tylko na wyższych? Czy trzymanie na niskich obrotach jest naprawdę ekonomiczne? Może jak jedziesz jednostajnie, ale nie jak przyspieszasz, a skrzynia nie redukuje sprawnie jak to opisał PRIMANUS, tylko ciągnie z tego samego biegu. Pytanie co tak naprawdę daje te 8 biegów na autostradzie, ile ma obrotów przy np. 150km/h? Ja mam w granicach 2550 na 6-tym biegu, przynajmniej wg. obrotomierza. Ile w tych samych warunkach ma A8 w mondeo?
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 16:09   #50
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: CHIP Tunning nowych silników 2.0D ECO_BLUE

Cytat:
Napisał kobrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytając Twoje wszystkie wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jesteś strasznie niezadowolony ze swojego samochodu i ze wszystkim jesteś po prostu na NIE.
Nie jest tak źle... auto ma dokładnie 3 (i ani jednej więcej) niezaprzeczalne zalety:
1) Kolor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wygląd - kobiety w pierwszej kolejności pytają o kolor, kiedy mowa o zakupie nowego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) układ jezdny (prowadzenie). Jeździłem ostatnio przez kilka lat Superbem i trochę Passatem... i mam porównanie: Superby, Passaty i inne VAG-iny nawet z ich zawieszeniem DCC mogą się schować. Mam w tym Mondeo adaptacyjne zawieszenie... ale jest zupełnie zbędne. Już w nastawie "normalnej" auto lepiej się prowadzi w zakrętach niż np. Superb z DCC.
3) aksamitna praca skrzyni A8. Skrzynia jest mułem, pogarsza osiągi i zwiększa spalanie i za to wielki minus, ale z drugiej strony pracuje aksamitnie, bez żadnych szarpnięć, stuków czy zgrzytów i tutaj wieki plus. Bardzo płynnie rusza od zera i potem wolno, ale niezwykle płynnie, bez szarpnięć zmienia przełożenia. Wrażenie - jakbyś jechał porządnym amerykańskim krążownikiem

I to koniec zalet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli nie wierzysz w poziom spalania - to kup sobie to auto w kombiaku z A8 i AWD i wtedy pogadamy.
Widziałeś ilu jest tych, którzy raportują spalanie w najnowszym mondziaku mk5 z 2.0 Ecoblue na tym autocentrum, które podlinkowałeś?
To reprezentatywna populacja?
Ci z kombiakami raportują wyraźnie większe spalanie niż w sedanie...
A ilu tam jest właścicieli mondziaków w kombiaku z AWD?
Zostawię to bez komentarza.

Dla wyjaśnienia - u mnie "spokojna jazda" jest bardzo daleko od "kapeluszowej".
Być może moja "spokojna" dla kogoś innego jest "dynamiczna" - i tutaj może kryć się część zagadki wysokiego spalania...
ale tylko część... moim zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie co tak naprawdę daje te 8 biegów na autostradzie, ile ma obrotów przy np. 150km/h? Ja mam w granicach 2550 na 6-tym biegu, przynajmniej wg. obrotomierza. Ile w tych samych warunkach ma A8 w mondeo?
Dla ciekawostki:
A8 przy 150km/h miał właśnie około 2500 obr na 8-mym biegu jeśli dobrze pamiętam. Jutro to sprawdzę, bo mam traskę autostradową...

Czyli te dodatkowe biegi to nie jest jakaś rewolucja jadąc na autostradzie... może właśnie chodzi producentowi o to, żeby jadąc np. 90 km/h dusić silnik na wysokim biegu i niskich obrotach i spełniać te najnowsze normy ekologiczne...
ale cała koncepcja bierze w łeb, jeśli nie jest to trasa płaska i jednostajna jazda... tylko kiedy np. zaczynają się górki i chcesz jechać na tempomacie...
wtedy spalanie szybuje w górę...

Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 31-01-2020 o 18:01
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.