Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2021, 14:09   #21
mario595
ford::average
 
Avatar mario595
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-10-2014
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 138
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

hmm... oki - dzięki

mario595 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 14:09   #22
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Cytat:
Napisał zenq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.5 benzyna lepiej nie pojedzie, wiec zostaje 2.0
Pytanie czy 1.5 EB w manualu nie jeździ lepiej niż 2.0 w automacie ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 15:03   #23
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Koledze tutaj z forum z 1.5 EB właśnie wydmuchało uszczelkę i sama głowica też do wymiany. Obok na stanowisku w ASO stał drugi z tym samym silnikem i tą samą usterką. Na szczęście gwarancję uznali. Ale po naprawie auto idzie do Żyda. Będzie szukał mondeo 2.0 tdci.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 15:06   #24
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Mam tylko porównanie automatów: 1.5 strasznie zamulał. Wybór był oczywisty, w 2.0 Jest przyjemność z jazdy, przeplatana koszmarem na stacji, gdy się jeździ po 4 km w mieście. Gdy jest to 7-8, to już spalanie wygląda dużo lepiej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 12:46   #25
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a głównie jak będziesz użytkował auto? bo to chyba głównie taki wyznacznik, ja np. osobiście jeżdżę hybrydą i jeździ mi się super, teraz w okresie zimowym, gdzie praktycznie 80% ruchu odbywa się po mieście, to spalanie waha mi się w przedziale 7~8 L/100 a mam dość ciężką nogę.
Tu jedynie ten budżet w przypadku hybrydy to trochę mało i pewnie znajdziesz diesla w akceptowalnym stanie.
Jeżeli chodzi o same wrażenia z jazdy, to każdy ma inne zdanie, część osób powie że hybryda ma mały bagażnik i jest to prawda, ale ja z niego korzystam bardzo rzadko, więc mi to nie przeszkadza.
Drugi najgłośniejszy argument to wycie skrzyni ecvt, to też dyskusyjna sprawa, mi jak wdepnę gaz w podłogę i silnik wkręci się na max, to dźwięk się podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. faktycznie jak np. kręci się w okolicach 4 tyś to ten dźwięk jest mniej przyjemny, ale to trzeba się już wsłuchiwać, bo hybryda ma bardzo dobre wyciszenie, a jak już osiągniesz zadana prędkość to jest błoga cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Same osiągi auta tj. przyśpieszenie etc. uważam za satysfakcjonujące, wiadomo zawsze chciałoby się więcej KM pod butem, ale jak chcesz coś wyprzedzić to wciskasz gaz w podłogę i nie martwisz się że zabraknie mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakup hybrydy uważam za bardzo dobrą decyzje i drugi raz zrobiłļbym to samo, no chyba że byłaby europejska wersja mondeo, jak w usa fusion sport 2.7 EB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 14:25   #26
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Tylko po co kupować wyjącą wydumkę,ze śmiesznym bagażnikiem, która wydaje odgłos tramwaju i emituje takie same ilości.Jak można jeżdzić 200 konnym dieslem spełniającym euro6 palącym tyle samo.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 14:41   #27
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko po co kupować wyjącą wydumkę,ze śmiesznym bagażnikiem, która wydaje odgłos tramwaju i emituje takie same ilości.Jak można jeżdzić 200 konnym dieslem spełniającym euro6 palącym tyle samo.
Każdy ma swoje zdanie, a w tym 200 konnym dieslu z automatem jest fajnie, dopóki nie poleci automatyczna skrzynia, bo oczywiście w moim przypadku automat to też był jeden z kluczowych wyznaczników. Znajomemu przy nie całych 100k poleciał powershift, koszt naprawy 15 tyś cebulionów polskich, i właściwie była to jedyna awaria w tym aucie, jednak koszt spory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 16:28   #28
szorti1990
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-02-2020
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost AT
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Mondeo salon polska 1.5 ecoboost z hydraulicznym automatem. Powiem tak - oczywiście 2.0 eb będzie szybsze i elastyczniejsze, natomiast osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojej konfiguracji. Dynamika i spalanie na akceptowalnym poziomie - w sprincie do 100 km/h automat jest szybszy od 1.5 eb w manualu. Jak już zaznajomiłem się z tym samochodem, zacząłem szukać identycznego zestawienia dla ojca. Niestety, wszystkie były w manualu, a automat jedynie w fusionie.
szorti1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 00:22   #29
Marcofusion
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2019
Skąd: RADOM
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

2.5 l DURATEC zwykly bez turba 175 koni lubiacy LPG.
Ze wzgledu na normy czystosci spalin dostepny chyba tylko w FUSIONie .
Mocy jest dostatek, spalanie rzedu 9-10l LPG trasa lub do 15l miasto przy normalnej nieszalenczej jezdzie.
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
Marcofusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.