Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2016, 16:59   #211
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Pod F33 są podpięte cewki przekaźników od automatycznej skrzyni,klaksonu,wentylatora nadmuchu,startu,podgrzewanej przedniej szyby,

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 18:28   #212
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

No to super.
A więc Moduł Świateł wypięty ,bez zmian dalej wciąga prąd.

Po kolejnym ładowaniu aku i próbie odpalenia, aku rozładowany z 12,5v do 10,2v .
Podczas próby odpalenia, wszystko przygasło i w komorze silnika było słychać pykanie. Komunikat Akumulator rozładowany.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro pozostaje dobrać siędo rozrusznika. ktoś to już robił od góry ??


A tak wogóle to zapomniałem podziękować za odpowiedzi. Więc dziękuje wszystkimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 20:33   #213
smolikjr
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-10-2015
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc zwracam się po pomoc tutaj.
Otóż drogą kupna w sierpniu wszedłem w posiadanie akumulatora Varta Silver 85Ah. Na akumulatorze zrobiłem jakieś 3 tys. kilometrów.Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy po pokonaniu trasy ok 400km i zostawieniu auta na noc (jesień w Bieszczadach = 0*C w nocy) rano przywitał mnie komunikat akumulator rozładowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto odpaliło jednak, zafrapowany po powrocie udałem się do mechanika celem sprawdzenia aku i alternatora. Wstępny werdykt wszystko ok, trzeba sprawdzić pobór spoczynkowy. Niestety zanim przeprowadziłem pomiary auto postało 4dni po tym czasie akumulator miał jakieś 9V. Podładowanie prostownikiem, multimetr w szereg. Wyniki pomiarów były następujące:
1. Po zatrzaśnięciu drzwi (światła w środku, lusterka, convers + radio) = 4,35 A
2. Po zamknięciu (z alarmem) = 0,33 A
3. Po minucie 0,12 A
4. Następnie po 20-25 min = 0.01A i tak przez najbliższe 3h. Auto stało do rana i też było 0.01A

Wczoraj odłączyłem klemę, dziś rano było 12.75V zobaczę jak będzie jutro rano. Sprawdziłem wtyczki w lampach klapy (kombi). Ktoś jeszcze wspominał o blokujących się ryglach czy coś ale nie wiem jak to sprawdzić.
Generalnie brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną rozładowywania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może mam szczęście i trafił mi się padnięty akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aktualizacja 05.11.2016
Dziś rano sprawdziłem napięcie i było 12.60V, na moje oko dość duży spadek. Przy okazji pomierzyłem prąd podczas ładowania. Gdy wszystkie odbiorniki były włączone na przewodach do klemy "+" było 80A (na przewodzie 10C679) i 20A (na przewodzie 14301B) czy to normalne wartości? Ze schematu wynikało by, że ten 14301B idzie z alternatora :/

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez smolikjr ; 05-11-2016 o 21:06 Powód: Aktualizacja
smolikjr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 20:48   #214
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam,
Rowniez nie bede zakaldac nowego tematu.
Problem z akumulatorem dopadl tym razem Mnie.
Poltoraroczny akumulator potrafil mi sie rozladowac przez jedna noc.
Zmierzylem pobor pradu i wynosil on okolo 0,9 A.
Pobor byl taki przy zamknietym centralnym lub otwartym.
W sumie przypadkowo otoworzyl mi sie bagaznik przy pomiarze o czym nie wiedzialem, po chwili pobor pradu wynosil 0,03A czyli ksiazkowo niemalze.
Po kilku probach z zamknietym i otwartym bagaznikiem doszedlem do wniosku ze to chyba On pozera mi prad a konkretnie chyba zamek? jak bagaznik jest zamkniety pobor jest duzy,przy otwartym pobor maly ale przeciez nie moge jezdzic z otwartym bagaznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macie pomysl co tam moze krasc prad? ktory bezpiecnzik jest od zamka bagaznika?



Teraz bylem jeszcze sprawdzic .Auto zamkniete pobor 0,03A, zamknalem klape bagaznika pobor 0,90A.
Pytanie jeszzcze mam czy wiazka do zamka klapy idzie razem z wiazka do podswietlenia tablicy?
ostatnio wymienialem zarowki i trzeba dosc kabel "naciagnac " aby jedna zarowke wlozyc ,moze cos naruszylem tam?
pozdro

Ostatnio edytowane przez Dizelek ; 26-01-2021 o 20:59
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 07:35   #215
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Up.

Dobra juz wiem dziekuje za porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla potomnosci ,wypialem w skrzynce bezpiecznikow w kabinie bezpiecznik F11 10A.
Pobor pradu 0,003.
Na poczatek obstawiam zamek tylnej klapy dzis podmiana na nowy i zobacze czy pobor bedzie ok.
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 07:39   #216
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Jeśli piszesz o skrzynce pod schowkiem to f11 jest od świateł cofania i ma mieć 7,5A

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 09:26   #217
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Tak o tej skrzynce pisze.
Po wyjeciu bezpiecznika F11 nie da sie otworzyc klapy , nie dochodzi prad wiec nie wiem skad info ze jest On od swiatel cofania.Moze jest to polaczone?


Tu opis bezpiecznikow wedlug ktorego sie stosowalem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2021, 09:32   #218
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

A ja tym

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Są inne gemy, stąd rozbieżność

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 16:36   #219
kruszek
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-10-2019
Skąd: Toruń
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk4
Silnik: 1,6 / 2,0
Rocznik: 2006 / 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Wiem jedno. Jest to mój drugi Ford ale na pewno ostatni. Od 1999r jestem posiadaczem wielu marek samochodowych. Była Honda Accord, Daewoo Tico Passat b4 ,Audi A4, Passat b5FL, Espace IV, Cordoba, Xantia, Corsa, i NIGDY moje auto nie jechało na lawecie!!! A Qurwa teraz we wtorek czeka mnie to po raz drugi. Przez 10 dni byłem po za domem. Auto stało pod zadaszoną wiatą. Dziś podchodzę do auta naciskam kluczyk i co NIC!!!!!! Aku wymienione może miesiąc temu na nowe. Kolejny problem nie moglem otworzyć drzwi kluczykiem. Krew mnie zalewała ciśnienie rosło. Udało się . Kluczyk do stacyjki i co? NIC!!!! Leciały różne, Mondziak został wyzwany od najgorszych. Kable i ładowanie. Dobre pół godziny.Pojawiły się kontrolki, zapalił się Convers , radio zaczęło grać. I to na tyle mojego szczęścia. Auto nie zakręciło. Gdyby było ciemno auto zrzuciłbym do Wisły. Dramat! Macie jakieś pomysły?
kruszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2021, 06:35   #220
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Mam pytanie czy to normalne ze nawigacja NX ciagnie po zamknieciu auta pilotem 1,2 A przez okolo 15-20 minut. Pozniej ten prad spada do ok 0.04 A i tak juz jeat caly czas. Jak wyjme bezpiecznik od navi to po zamknieciu auta prad spada do ok 0,35 A. Pózniej sie wycisza do 0,04. Z poczatku myslalem ze to modul BT. ale go wypialem i zostalo samo radio i wlasnie taki sobie pradzik bierze jak opisalem. Czy ta navi tak ma czy cos z nia nie tak?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.