Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2011, 20:14   #21
Pawelo79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczcin
Model: Capri
Silnik: 2.8
Rocznik: 78
Postów: 43
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Masz dołożony Hak????

Pawelo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 20:15   #22
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał kcieslik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy miał podobny problem i u niego była to wina alarmu.
teraz mam identyczy problem....
Alarm został całkowicie zdeinstalowany, oryginalny akumulator został wymieniony, ASO zrobiło przegląd elektryki (sprawdzało akumulator i pobór prądu powiedzieli że wszystko działa jak należy)
No i teraz nie mam pojęcia za co się zabrać. Dodam że ostatnio problem ustąpił na kilka miesięcy i już się cieszyłem że mam spokój... niestety od dwóch miesięcy wrócił i co około 2 tygodnie muszę odpalać go z kabli.
Czasami upływ prądu jest na tyle duży że wystarczą 4 godziny żeby nie dało się już odpalić samochodu.
Z tego co poczytałem to zostaje już tylko do sprawdzenia czy nie blokuje się mechanizm zamykania drzwi. A może macie jeszcze inne sugestie?
A masz grzane zadki ?
jak masz to sprawdz kable pod siedzeniem ponoć potrafią się przetrzeć i robią zwarcie i ako siada
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 20:18   #23
kcieslik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

brak haka i grzanych foteli.
Najgorsze jest to że wszystkie sugestie jakie pojawiły się na forum sprawdziłem albo wyklyczyłem.
Pozostaje już chyba tylko spradzenie ryglowania drzwi... może tam się coś zacina i trzeba podpiąć amperomierz i kilka razy zamknąc otworzyć drzwi.
mondek - poradziłeś sobie z problemem?

Ostatnio edytowane przez kcieslik ; 15-03-2011 o 20:19 Powód: zła nazwa użytkownika
kcieslik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 20:34   #24
Pawelo79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: Szczcin
Model: Capri
Silnik: 2.8
Rocznik: 78
Postów: 43
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

a co masz "dokładanego" poza fabryką?? nie sadzę że to fabryczna instalka sie sper...
Pawelo79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 23:59   #25
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Zdecydowana większość użytkowników aut kompletnie nie wie jak użytkować akumulator.
Jednym z największych głupot i błędów to:
Ładowanie akumulatora zbyt dużym prądem przy głębokim rozładowaniu.
Jeśli ktoś ma rozładowany akumulator 700A to max prostownik 7A a nie 12 bo będzie lepiej. Lepiej jednak ładować mniejszym np. 4 - 5A a do reanimacji akumulatora użyć 2,5 - 3,5A.
Jeśli ktoś ładuje przez noc 12A prostownikiem baterię, niech nie dziwi się potem że ma ją 3 lata i już padła.
Zgoła najgorszym działaniem które opisał nam kolega z problemem ładowania, był fakt podpięcia aku na krótko i dalsza jazda autkiem. Jeśli pojechał sobie do pracy kilka kilometrów, potem postój i znów kilka kilometrów, zarżną akumulator.
Nie ma nic gorszego dla baterii jak chwilowy prąd ładowania kilkuset amperów. Ładunki rozkładają się w górnej części płyt, dolna zaś pozostaje dalej nienaładowana. Powoduje to zniszczenie akumulatora. Prawidłowo kolega po odpaleniu kablami auta powinien jak najszybciej wypiąć ją i ładować możliwie długo malutkim prądem w celu rozłożenia ładunków we wszystkich celach na wszystkich płytach równomiernie. Jeśli tego się nie zrobi to generalnie najpóźniej następnej zimy bateria padnie.
Pozdrawiam.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 08:04   #26
kcieslik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo MKIV
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Pawelo79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co masz "dokładanego" poza fabryką?? nie sadzę że to fabryczna instalka sie sper...
sęk w tym że teraz to już nic nie mam dołożonego. Jeszcze jakiś czas temu był alarm, ale profilatycznie został usunięty i nie wrócił do autka. Miałem nadzieję że podobnie jak u znajomego problemy ustąpią.
kcieslik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 08:20   #27
adamko72
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: okolice Zielonej Góry
Model: Mondeo Ghia X automat
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Walentynki 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz grzane / wentylowane fotele?

Pozdrawiajka,
Alek
Nie kumam, czyżby niewyłączenie grzania foteli przed wyłączeniem silnika powodowało rozładowanie aku? To z "automatu" wyłączenie silnika nie powoduje wyłączenie wszystkich innych zbędnych urządzeń?
adamko72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 08:30   #28
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

adamko a przepatrzyłeś już całą instalację, wyjmując pojedyńczo wszystkie bezpieczniki i przekaźniki? Wtedy by ci wyszło co bierze lewy prąd. jeśli tak jest.
Sam immobiliser bierze prąd około 0,01A. Pisałeś że wszystko przepatrzyłeś. Musiałeś coś pominąć.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 15:14   #29
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał adamko72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kumam, czyżby niewyłączenie grzania foteli przed wyłączeniem silnika powodowało rozładowanie aku? To z "automatu" wyłączenie silnika nie powoduje wyłączenie wszystkich innych zbędnych urządzeń?
W Autoświecie opisywali przypadek Mondeo, w którym przecierająca się wiązka od grzanych foteli powodowała rozładowywanie aku.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 19:11   #30
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kumam, czyżby niewyłączenie grzania foteli przed wyłączeniem silnika powodowało rozładowanie aku? To z "automatu" wyłączenie silnika nie powoduje wyłączenie wszystkich innych zbędnych urządzeń?
Sterowanie fotela znajduje sie w fotelu i tam zawsze dochodzi prad nawet po wylaczeniu silnika i wylaczenia kontaktu.Tak samo jak do radia,lusterek itd,itp.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.