Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2021, 17:24   #1
hubixq
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mercedes W203
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Jakie są najlepsze silniki?

Witam. Przymierzam się do zakupu Mondeo/Fusion Mk5.
W jakie silniki celować? Jeśli z benzynowych to jakie oraz jeśli diesel to jaki?
Jaka jest różnica w wersjach wyposażenia? Chciałbym Titanium ale nie wiem po czym to poznać, jedne mają duży wyświetlacz z radiem inne bardziej ..biedny..
Celuje w auto do maksymalnie 50 tys. najlepiej w wersji sedan oraz z pakietem Titanium. Prosiłbym o podpowiedzi. Pozdrawiam

hubixq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 19:21   #2
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Diesel to w sumie silnik jest głownie 2.0 TDCI do wyboru z 3 wariantami mocy: 150, 180 lub 210KM. 150 i 180 to róznica w programie oraz 180 ma z tylu podwojny wydech. 210 to dwie turbiny (w przypadku uzywanych może tez oznaczać podwojne problemy). chyba jest jeszcze silnik 1.5 czy 1.6 diesla z moca 120KM ale ja nie wiem czy tak ciezkie auto z taką mocą w ogole przyspiesza gdy sie doda gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oprocz silnika musisz sobie jeszcze przemyslec kwestie skrzyni biegów: manual czy automat. Titanium nie ma tu juz wiekszego znaczenia. To gotowy pakiet gdy kupujesz z salonu. wciaz mozna miec nie tytanium a dobrze doposazony. tak wiec jeden titanium wcale nie jest rowny innemu titanium. patrz wiec na kazdy punkt wyposazenia co auto zawiera w sobie. z jakiego zrodla chcesz kupic auto? sprowadzany? uzywany z ogloszen prywatnych? bo czasem wersję Gold/Trend to juz mozna z ASO kupic z programu Ford Uzywane jako auta np poliesingowe, ktore maja wszystko sprawdzone i wystawioną roczna gwarancje z mozliwoscia przedluzenia za kazdym razem gdy sie u nich robi przegląd.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 19:32   #3
hubixq
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mercedes W203
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

No właśnie wolałbym manual natomiast widzę, że automat ma ciekawy silnik 2.0 240km, pytanie jak z awaryjnością tych skrzyni, i jaki ewentualny koszt wymiany.
Chcę kupić używany, tak jak pisałem do 50k, nie po mega dużym wypadku z USA, co najwyżej stłuczce. Jak według Ciebie ten model najlepiej kupić? Do 50k się zmieszczę?
hubixq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 19:37   #4
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

ja mam manual. o automacie ci nic nie powiem. musisz przeszukac forum. z usa to jest w zasadzie ford fusion a nie mondeo. niby to samo ale jednak sa pewne roznice ktore moga przysporzyc problemow w trakcie napraw czy wymiany. innaczej tez wyglada wyposazenie. z tego co wiem fushion nie ma np bardzo waznej dla mnie funkcji podgrzewania elektrycznie przedniej szyby. no i ja nie wiem jak Ty zweryfikujesz historie sprowadzonego z usa auta.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 19:41   #5
hubixq
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-01-2021
Model: Mercedes W203
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

No dobrze, wspomniałeś z jakiego źródła chcę kupic auto. Jakie najbardziej polecisz?
hubixq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 20:01   #6
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

kupiony z polskiego salonu. sprzedawany przez ASO lub ewentualnie dielera aut poliesingowych z pelna historią i gwarancja na wypadek gdyby cos sie zepsulo. jednak w tej cenie bedziesz mial maly wybor i raczej auta skromnie wyposazone.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 20:21   #7
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Szybciej zweryfikujesz historię auta z USA niż z niemiec....
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 20:22   #8
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wystawioną roczna gwarancje z mozliwoscia przedluzenia za kazdym razem gdy sie u nich robi przegląd.
To nie jest żadna gwarancja, tylko ubezpieczenie, które wiele podzespołów nie obejmuje, taki chwyt marketingowy. Trzeba sie dobrze wczytać co obejmuje a co nie, ewentualnie jaka jest partycypacja w kosztach

Cytat:
Napisał hubixq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzę, że automat ma ciekawy silnik 2.0 240km
.
To jest silnik benzynowy

Myśle że najlepszym motorem jaki znajdziesz w używanym fordzie to tdci, jednak nie napisałeś jak będziesz eksploatował samochód, bo na samo miasto ten silnik wysokoprężny sie może nie sprawdzić, zimą nawet go nie rozgrzejesz do do temperatury roboczej. A gdzie kupić hm... Ja bym szukał pierw od pierwszych właścicieli i celowałbym w górny cennik. Ale każdy ma inne finanse, podejście i rozsądek.

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 25-01-2021 o 20:34
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 20:39   #9
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest żadna gwarancja, tylko ubezpieczenie, które wiele podzespołów nie obejmuje, taki chwyt marketingowy.
zgadza sie, ubezpieczenie ktore pokrywa wiele usterek na 100%, niektore 50/50. Lista i tak jest spora. ale na pewno nie jest to chwyt marketingowy. no i lepsze to nic nic w przypadku uzywanego auta.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 20:51   #10
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Jakie są najlepsze silniki?

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lista i tak jest spora.
Miałem w poprzednim i lista w umowie była dobrze okrojona.
Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale na pewno nie jest to chwyt marketingowy
Nie jest to żadna gwarancja tylko ubezpieczenie zawarte z Towarzystwem Ubezpieczeniowym , w którym pośredniczy Ford.
Przy poważniejszych diagnozach, awariach przyjeżdża przedstawiciel danego Towarzystwa Ubezp. i to on podejmuje ostateczną decyzje, jak nie uzna to aso sobie może wymieniać najwyżej spostrzeżenia z wyprawy na Marsa.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.