Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2010, 13:01   #11
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cytat:
Napisał pawel2910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, zaobserwowałem w swoim mondku że podczas odpalania mam takie lekkie grzechotanie przez ok sekundę, gdzieś pisano że może być to dwumasa ale wszystko gra jak należy żadnych wibracji na sprzęgle stukania ani nic w tym stylu, biegi wchodzą dobrze. Autko ma nalatane 240tys.
Dokładnie tak jak piszesz, auto odpalało od kopa, tylko ten dzwięk od rozrusznika jakiś dziwny, właśnie takie grzechotanie.A potem to już co
jakiś czas robił tylko bzzzzzzz i nie trybił. Po wyczyszczeniu jak ręką
odjął, zadnych odgłosów. Ale zdaję sobie sprawę że to zaczyna być
problem z dwumasą

juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 15:18   #12
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cytat:
Napisał juras25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak jak piszesz, auto odpalało od kopa, tylko ten dzwięk od rozrusznika jakiś dziwny, właśnie takie grzechotanie.A potem to już co
jakiś czas robił tylko bzzzzzzz i nie trybił. Po wyczyszczeniu jak ręką
odjął, zadnych odgłosów. Ale zdaję sobie sprawę że to zaczyna być
problem z dwumasą
Ok dzięki za odpowiedź, wcale nie musi to być problem z dwumasą, po takim przebiegu i rozrusznik ma prawo dawać o sobie znać.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 16:14   #13
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Jak nie wyciągniesz i nie zobaczysz to nie będziesz wiedział co go boli. Z drugiej strony idę o zakład, że wysypiesz z niego sporą ilość opiłków. No ewentualnie tulejki mogą być już zużyteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 17:54   #14
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cytat:
Napisał Lukas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie wyciągniesz i nie zobaczysz to nie będziesz wiedział co go boli. Z drugiej strony idę o zakład, że wysypiesz z niego sporą ilość opiłków. No ewentualnie tulejki mogą być już zużyteGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak jak piszesz. Mała uwaga, ten rozrusznik nie ma tulejek.
Od strony komutatora jest łożysko kulkowe, a od strony bendixa jak i na satelitach łożyska igiełkowe.

Owszem rozrusznik ma prawo się popsuć, może się spalić, mogą być szczotki za krótkie, może się w końcu nawet zatrzeć. Tylko wytłumacz mi skąd się wzięły w środku na magnesach opiłki metalu?
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 18:36   #15
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cytat:
Napisał juras25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Owszem rozrusznik ma prawo się popsuć, może się spalić, mogą być szczotki za krótkie, może się w końcu nawet zatrzeć. Tylko wytłumacz mi skąd się wzięły w środku na magnesach opiłki metalu?
Dwumasa to normalna cześć eksploatacyjna tylko troszeczkę droga, u mojego brata w aucie po wymianie dwumasy po około 20 tys od wymiany walną rozrusznik, wyjęliśmy i na magnesach już pomału gromadziły się opiłki, a więc moim zdaniem normalna sprawa, tylko ciekawe ile jeszcze pojeżdżę na tej dwumasie jak mi zaczyna już hałasować ten rozrusznik, dodam tylko że wcześniej nic z nim nie było nie hałasował tak z dnia na dzień zaczął, czym silnik cieplejszy tym odgłos jest słabszy, sam już nie wiem typowych objawów zużytej dwumasy nie mam.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 19:43   #16
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

pawel2910 nasza polemika do wątku nic nie wnosi, ja Ci napisałem co zrobiłem i nie mam żadnego problemu z rozrusznikiem. Dodatkowo napiszę że w swoim samochodzie mam akumulator od nowości czyli 2003r, motorcrafta, niestety jest tylko sprawny w 70 procentach, a kręci jak wariat.
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 21:18   #17
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Z tymi tulejkami to chyba mi już tak zostało od czasów CC 700Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 19:34   #18
masa14
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Lukas22 wcalnie z cc700,ja zmieniałem swój rozrusznik i nie za bardzo jeszcze wtedy sie orientowałem co i jak i kupiłem zamiennik nowy chyba gdzies z pod Gdańska i w nim jest tulejka która po 1,5 roku sie wyrobiła do tego stopnia ze zrobiło mi sie zwarcie i spalił sie elektromagnes a opiłkow było tyle ze szkoda gadac
masa14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 19:30   #19
Goldberg
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Mój mondek stoi właśnie w serwisie i jutro będą wyciągać rozrusznik. Zaczeło sie od ciężkiego odpalania ciepłego silnika. Nie wiedziałem o co chodzi więc pojechałem na IDS-a do ASO. Raz tak kręciłem ze zaświeciła sie sprężynka i byłem przekonany że to już wtryski. Kolesie z ASO naszczeście trochę mnie uspokoili bo wtryski i pompa ok. Diagnoza to zbyt mała prędkość rozruchowa na ciepłym siliniku więc padło na rozrusznik. Jutro wyciągają i sie okaże.
Tylko nie mogę zajarzyć co ma temperatura silnika do prędkości z jaką kręci rozrusznik. Może któryś z szanownych forumowiczów dysponuje taką wiedzą??
Goldberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 06:38   #20
gerfil86
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-12-2009
Skąd: Łazy k. Zawiercia
Model: Mondeo
Silnik: 1998
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Mnie bardziej interesuje umiejscowienie rozrusznika szukam i szukam i znalesc nie moge a wkurza mnie jak sie bendix zacina. Mogl by ktos dac fotke gdzie jest umiejscowiony rozruch?
gerfil86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.