Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2019, 18:05   #31
MDKecA
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-05-2019
Skąd: Ostrołęka
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał hemes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukajcie od Kugi tylko patrzie żeby był młody rocznikiem chociaż te mosty i tak załączają się rzadko tylko w niektórych sytuacjach a w większości ciągnie przód.
Tu się nie zgodzę, Haldex w Kudze mk2 prawie cały czas pracuje, w komputerze jest opcja podglądu jaka moc jest przekazywana na które koło, tylko przy równej jeździe ze stałą prędkością ciągnie przód. W momencie przyspieszania od razu część mocy jest przenoszona na tył, z miejsca zawsze jest 50/50 i przy ostrym przyspieszaniu. Co do ustawień AWD w mondku się nie wypowiem bo nie wiem.
Reszta informacji jak najbardziej przydatna i rzeczowa.
Dzięki i pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka

MDKecA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 08:23   #32
ryki67
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Polska
Model: fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Witam serdecznie
Panowie proszę o info ile jest roboty aby wymienić tylni most w Fusion USA, jak dużo czasu potrzeba?
Na co należy zwrócić uwagę przy tej wymianie.
Czy ogarnie to mechanik amator na kanale czy wymagany zakład?
Jeżeli ktoś wymieniał w mazowieckim to bardzo proszę o namiary.

Za wszelkie inne informacje i sugestie bardzo dziękuję.

R.
ryki67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 09:39   #33
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał ryki67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie
Panowie proszę o info ile jest roboty aby wymienić tylni most w Fusion USA, jak dużo czasu potrzeba?
Na co należy zwrócić uwagę przy tej wymianie.
Czy ogarnie to mechanik amator na kanale czy wymagany zakład?
Jeżeli ktoś wymieniał w mazowieckim to bardzo proszę o namiary.

Za wszelkie inne informacje i sugestie bardzo dziękuję.

R.
Cześć Kolego,

Jestem właśnie po wymianie i roboty dla mechanika jest na jakieś 3 godziny z uzupełnieniem oleju. Oczywiście bez podnośnika lub kanału nie ma sensu się porywać. Generalnie prosta robota:
1. Odkręcić wał
2. Uwolnić półosie - o dziwo olej nie wycieka jak się je wyciągnie więc generalnie można uznać że stan jest lekko poniżej otworów.
3. Można zdemontować jedną półoś a z drugiej wyjdzie po przesunięciu dyfra
4. Waga dyfra to jakieś 30 kilo więc albo we dwóch lub z podpórką warsztatową
5. Możesz zwrócić uwagę na uszczelniacze w drugim moście - przy czym nie ma zamienników i na półkach nie leżą
6. Oleju wg danych wchodzi 1,15 l

No i teraz najważniejsze - ponieważ byłem dociekliwy to rozebrałem ten "pseudo haldex" i powiem tak że nie ma możliwości aby to pracowało na jednym oleju - nie ma przejścia z jednej komory do drugiej. Jeśli tak jest to niech ktoś mnie poprawi ale nie znalazłem żadnego kanału którym miałby się wtłoczyć olej. Co więcej - mam podejrzenia że chodzi to na sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samo urządzenie wewnątrz tej pierwszej części jest nierozbieralne

Most również pasuje od Kugi 1.6 bo taki nabyłem.

Ostatnio edytowane przez alexa ; 02-10-2019 o 10:13
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 06:24   #34
kamil18w
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2019
Skąd: Łęczna
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4

Cytat:
Napisał hemes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszedłem po łatwiźnie. kupiłem most od Ford Kuga za 390 zł i wszystko działa. Przy tak niskiej cenie mostu nie było sensu bawić się w naprawy.
Most od Kugi wstawiłeś o tych samych numerach czy inne numery? Jak jest z przełożeniem w tych mostach, w fusionie jest takie samo przełeżenie jak w Kuga?
kamil18w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 06:49   #35
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Hemes opisał co jak i dlaczego robił z mostem w swoim Fusionie:

Cytat:
Napisał hemes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do wszystkich zainteresowanych podaje rozwiązanie problemu z mostem.


Po wymianie mostu nic nie trzeba na nowo programować poza kasowaniem błędów.

Głośne terkotanie w tylnym moście podczas zawracanie w miejscu ostrego skrętu itd. objawy były takie jakby mechanizm różnicowy był na stałe zapięty. Jeździłem po serwisach Ford Polska Warszawa Łódź po różnego rodzaju magikach nikt nie wiedział o co chodzi ( Serwis Ford Polska to dziadostwo). Dopiero po kontakcie z serwisem Ford USA okazało się że sprzęgło wielopłytkowe jest zapieczone lub zatarte albo elektromagnes który odpowiada za ich zapinanie i odpinanie nie działa. Tylny most składa się z dwóch członów dyfra do którego wpięte są półosie i przedniej części czyli sprzęgła do którego zapięty jest wał. Dużo zachodu i kosztów z naprawą. Trzeba wysłać ( firmy które specjalizują się w naprawie dyfrów) i czekać kilka dni koszty duże. Pomimo faktu że ja mam Fusiona USA nigdzie nie mogłem znaleźć mostu z takimi samymi numerami różnica była w dwóch końcowych literach u mnie było AD a innych europejskich DB lub inne. Po wielu telefonach do Forda ustaliłem że te litery określają czy most jest od Diesla czy od benzyny. Serwis Ford USA napisał mi że bez problemu pasuje od Ford Kuga europejskiego może być i od Diesla aby pojemność, roczniki były zbliżone i numeracja główna a końcówki nie koniecznie.
Mój most miał oznaczenia CV6W 4000 AD Natomiast ten który znalazłem od Kugi CV6W 4000 DB okazało się ze jest od Diesla a dodatkowe wyposażenie to reduktor drgań reszta pasuje idealnie. także nie bawcie się w naprawy bo to nie opłacalne. szukajcie od Kugi tylko patrzie żeby był młody rocznikiem chociaż te mosty i tak załączają się rzadko tylko w niektórych sytuacjach a w większości ciągnie przód. Most w większości ulega uszkodzeniu gdy nie ma oleju lub gdy ktoś go holował nie na lawecie a na motylu gdzie chodzi tylko jedna oś. Dodam od razu ze cały most chodzi na jednym oleju tak samo dyfer jak i sprzęgło numer oryginału oleju OEM to SAE 80W-90 C2.
U mnie po wymianie wszystkie problemy znikły moc i szybkość ta sama więc czy to diesel czy benzyna dla mnie nie ma różnicy. Fachowcy może powiedzą ze jest ale moja opinia jest taka jak wyżej. W razie jakichś pytań to piszcie śmiało.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2019, 08:18   #36
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4

Cytat:
Napisał kamil18w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Most od Kugi wstawiłeś o tych samych numerach czy inne numery? Jak jest z przełożeniem w tych mostach, w fusionie jest takie samo przełeżenie jak w Kuga?
Nie ma znaczenia który most, benzyna, diesel - pasuje bez problemu
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2019, 12:16   #37
Daarec
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Śląsk
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cześć u mnie było słychać taki bardziej niski, buczący dźwięk przy maksymalnym skrecie kół na parkingu, mechanik po konsultacji z kolegą wymyślił patent, żeby zalać na jedną noc ropą zamiast oleju. Na drugi dzień pusty parking i małe szaleństwo z samochodem. Po nalaniu z powrotem oleju, wszystko wróciło do normy.

Ciekawi mnie kwestia wymiany oleju, podobno wchodzi 1,1litra. Jednak bez ściągania mostu można fizycznie nalac tylko 0.8.

Jak często wymieniać ten olej? Mechanik mówi żeby przyjechać po zimie, żeby pozbyć się pozostałości tej ropy, która tam na pewno została.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Daarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2020, 12:19   #38
Martin_69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: PL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Wymieniacie olej w mechanizmie różnicowym/Skrzyni rozdzielczej ?? Fusion 2.0 Ecoboost AWD 240PS co ile wymiana i jaki olej zalać ? W którym miejscu śruby przelewowe i zlewowe ?
Martin_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2020, 12:29   #39
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał Martin_69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniacie olej w mechanizmie różnicowym/Skrzyni rozdzielczej ?? Fusion 2.0 Ecoboost AWD 240PS co ile wymiana i jaki olej zalać ? W którym miejscu śruby przelewowe i zlewowe ?
kolego nie wymieniałem ale jak wejdziesz pod auto wszystko okaże się jasne

olej możesz dobrać np. na stronie RAVENOL-a
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2020, 14:20   #40
Martin_69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: PL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał alexa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego nie wymieniałem ale jak wejdziesz pod auto wszystko okaże się jasne

olej możesz dobrać np. na stronie RAVENOL-a
OK.

Ostatnio edytowane przez Martin_69 ; 25-04-2020 o 11:13
Martin_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.