Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2022, 14:03   #51
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Ja się zdecydowałem na dele beż dziwaczynych kształtówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://zapodaj.net/fb270b754c484.jpg.html

BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 01:32   #52
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Ja jeszcze w hybrydzie, a obecnie w benzynie, wsadzone mam oryginalne 18 calowe forda. Uważam że są dosyć ładne i rzadko spotykane. Możesz na serwisach aukcyjnych szukać po nazwie GS7J-AA
Bardzo dobrze wyglądają w oryginalnym malowaniu.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ps. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a bardzo chcesz 19 wsadzić? tak pytam z ciekawości, bo jak ja szukałem czy 18 czy 19, to faktycznie przy 19calowych, tarcze i zaciski wydają się dość małe względem felgi
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220317_160026.jpg (97.0 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220317_160012.jpg (97.7 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220405_225817.jpg (90.1 KB, 50 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220415_182032.jpg (93.6 KB, 56 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 24-04-2022 o 01:35
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 03:26   #53
Slawko0202
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 05-03-2021
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 210KM TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Cytat:
Napisał BiPi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się zdecydowałem na dele beż dziwaczynych kształtówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://zapodaj.net/fb270b754c484.jpg.html
W moim vignale ich nie widze do ST ok.
Dużo cgromh więć dobrze bedą wyglądały polerowane felgi

Bump:
Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeszcze w hybrydzie, a obecnie w benzynie, wsadzone mam oryginalne 18 calowe forda. Uważam że są dosyć ładne i rzadko spotykane. Możesz na serwisach aukcyjnych szukać po nazwie GS7J-AA
Bardzo dobrze wyglądają w oryginalnym malowaniu.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ps. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a bardzo chcesz 19 wsadzić? tak pytam z ciekawości, bo jak ja szukałem czy 18 czy 19, to faktycznie przy 19calowych, tarcze i zaciski wydają się dość małe względem felgi
Tak chce 19. Jak zacisków nie wyróznia sie kolorami jak w porsche czy audi q8 to wygląda to normalnie. Za to mondek wygląda zupelnue inaczej na 19. Szukam najchetniej fel polerowanych.
Co do przesłnych zdjęć to wygląda to całkiem ok ale szorowanie tych felg to udręka, pełno zakamarków.
Slawko0202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 07:48   #54
komisarz77
ford::beginner
 
Avatar komisarz77
 
Zarejestrowany: 10-07-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 180KM powershift
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki model goodyerów masz na tych kołach? asymmetric 5?
komisarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 12:04   #55
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w sumie nie jest źle, pryskam czymś do felg i właściwie bez szorowania wychodzi, kiedyś nawet wsadziłem klocki ate ceramic z tyłu i felga mało się brudziła. teraz wsadziłem lepsze klocki, ale minus taki, że trochę pylą. To trzymam kciuki żeby Ci się udało znaleźć to co szukasz, bo sam wiem, jak szukałem to znaleźć oryginalne używane w dobrym stanie, to prawie cud Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał komisarz77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki model goodyerów masz na tych kołach? asymmetric 5?
Tak, asymmetric 5, kupiłem je sezon temu i po 1szym sezonie stwierdzam że to bardzo dobre opony, lubię pojechać szybciej i dynamiczniej i opony dają poczucie bezpieczeństwa, przyklejone do drogi, wodę odprowadzają bardzo dobrze. W tym roku wyszły asymmetric 6 i też zbierają bardzo dobre opinie. W ogóle jak szukam opon, to najgorsze że co test to sponsoring i może głowa rozboleć od tego, ale staram się przeczytać kilka i wybrać spośród 3,4 pierwszych miejsc.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 16:23   #56
komisarz77
ford::beginner
 
Avatar komisarz77
 
Zarejestrowany: 10-07-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 180KM powershift
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w sumie nie jest źle, pryskam czymś do felg i właściwie bez szorowania wychodzi, kiedyś nawet wsadziłem klocki ate ceramic z tyłu i felga mało się brudziła. teraz wsadziłem lepsze klocki, ale minus taki, że trochę pylą. To trzymam kciuki żeby Ci się udało znaleźć to co szukasz, bo sam wiem, jak szukałem to znaleźć oryginalne używane w dobrym stanie, to prawie cud







Tak, asymmetric 5, kupiłem je sezon temu i po 1szym sezonie stwierdzam że to bardzo dobre opony, lubię pojechać szybciej i dynamiczniej i opony dają poczucie bezpieczeństwa, przyklejone do drogi, wodę odprowadzają bardzo dobrze. W tym roku wyszły asymmetric 6 i też zbierają bardzo dobre opinie. W ogóle jak szukam opon, to najgorsze że co test to sponsoring i może głowa rozboleć od tego, ale staram się przeczytać kilka i wybrać spośród 3,4 pierwszych miejsc.
A co powiesz na temat komfortu? Głośność przy poszczególnych prędkościach?
komisarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 19:31   #57
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Wg. Mnie opona jest przyzwpita również jezeli chodzi o hałas. Są opony cichsze, nawet w sumie eagle 6 jest cichsza o 1 dB, ale nigdy nie odniosłem wrażenia ze opona jest głośna, nawet mimo ze nie powinienem porownywac, ale mam zimowki michelina pilot alpin 5, one maja chyba 68 dB wzgledem 71 w eagle 5, a realnie uwazam ze na letnich jest ciszej ��
Tylko tu cieżko mi namawiać, bo co dla jednego bedzie ciche, drugi moze mowoc ze jest głośno. Problemow ze sluchem nie mam i uważam goodyeara, za super opony.

Jezdze czasm po 180/200 i dalej od opon jest okej, tu juz sam szum powietrza jest większy. Do 140 praktycznie hałas jest pomijalny, do 100 w ogóle prawie nie slychać opony.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 20:14   #58
komisarz77
ford::beginner
 
Avatar komisarz77
 
Zarejestrowany: 10-07-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 180KM powershift
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg. Mnie opona jest przyzwpita również jezeli chodzi o hałas. Są opony cichsze, nawet w sumie eagle 6 jest cichsza o 1 dB, ale nigdy nie odniosłem wrażenia ze opona jest głośna, nawet mimo ze nie powinienem porownywac, ale mam zimowki michelina pilot alpin 5, one maja chyba 68 dB wzgledem 71 w eagle 5, a realnie uwazam ze na letnich jest ciszej ������
Tylko tu cieżko mi namawiać, bo co dla jednego bedzie ciche, drugi moze mowoc ze jest głośno. Problemow ze sluchem nie mam i uważam goodyeara, za super opony.

Jezdze czasm po 180/200 i dalej od opon jest okej, tu juz sam szum powietrza jest większy. Do 140 praktycznie hałas jest pomijalny, do 100 w ogóle prawie nie slychać opony.
Pytam bo ja mam odczucia takie że po zmianie z zimowych nokianów to te są głośne ale tak jak piszesz do 100/110 akceptowalnie. Ale najbardziej co mnie irytuje to miedzy 120 a 140 huczenie/buczenie niejednostajne jakby rezonuje z różną głośnością, czasem mam wrażenie że tego nie słyszę ale przeważnie zawsze występuje a od 140 w góre jakby cichnie i typowo słychać tylko opór powietrza. Nie wiem czy akurat taki zbieg okoliczności że po zmianie kół nagle coś sie zadziało z mondkiem? Żadnych innych objawów nie ma żeby coś z autem było nie tak. Teraz żeby być pewnym na 100 to musiałbym znowu wrzucić zimówki i zobaczyć czy dalej to wystepuje. Generalnie jestem troche podłamany bo nie spodziewałem sie tego po tych oponach

Ostatnio edytowane przez komisarz77 ; 24-04-2022 o 20:17
komisarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 23:01   #59
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

to ja przyznam, że u Mnie nie ma czegoś takiego, może zbieżność trzeba sprawdzić? jak zmieniałeś opony to z felgami, czy przerzucałeś opony i były wyważane? bo to faktycznie dziwne, to co piszesz. A sporo jeżdżę w przedziale 100-140, jak jadę z Żoną i dzieckiem, i ani razu nic takiego nie usłyszałem, stąd moja pozytywna opinia o oponach, bo i w miarę dobrze akustycznie i super trzymanie drogi
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 04:32   #60
komisarz77
ford::beginner
 
Avatar komisarz77
 
Zarejestrowany: 10-07-2021
Model: mondeo mk5
Silnik: 180KM powershift
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wybór felg - przykładowe zdjęcia

Całe koła wymieniałem, nowe felgi i na nie nowe opony. I po tej zmianie kół od razu takie coś...
komisarz77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.