Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2011, 10:43   #1
pummen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2011
Model: fiesta
Silnik: 1.4tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie zacinający się zamek bagażnika

Witam

mam problem z bagażnikiem, niby wszystko działa, ale czasami nie mogę go otworzyć, pilotem i kluczykiem. Wygląda mi na to, że całe sterowanie działa, ale i tak nie mogę go otworzyć. Tak jak by zacinał się zamek albo coś w tym stylu. Smarowałem nie raz, ale i tak nie pomogło. Wiecie co może być?

pozdrawiam

pummen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2011, 17:43   #2
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: zacinający się zamek bagażnika

Zaraz mnie pewnie koledzy zlinczują za głupie pomysły no ale trudno.

Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6. Ale do rzeczy: Wziąłem WD40(nie sprzedaje tego produktu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i zrobiłem kąpiel zamkowi ^ ^ , dużo ilość WD i wkładałem kluczyk i przekręcałem i tak kilka razy. Od tamtego momentu (minie jakieś 7 miesięcy) nie mam problemu i zamek otwiera się jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 19:11   #3
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: zacinający się zamek bagażnika

WD nie pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za osłonka zamka jest drucik który przekręca cały mechanizm . Sikanie WD nic nie da, a czy w 2005 nie było elektromagnesu czy coś w tym stylu ??
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 12:33   #4
jurek502
ford::beginner
 
Avatar jurek502
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 02-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta Mk4 1,25 16V '96
Silnik: 1242
Rocznik: 1996
Postów: 47
Question Odp: zacinający się zamek bagażnika

a mi w fiescie MK-4 całkowicie bagaznik się zaciął i nie mogę otworzyć,wchodzę od środka opuszczając siedzenie.co robić a może znacie jakiegos fachowca?
jurek502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 12:48   #5
1maciej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: zacinający się zamek bagażnika

Miałem kiedyś podobny problem. Po odkręceniu maskownicy bagażnika okazało się, że linka od siłownika elektrycznego wypadła z prowadnicy. W sumie naprawa zajęła mi 5 minut, z odkręceniem i przykręceniem maskownicy włącznie.
Najciekawsze jest to, że wcześniej prosiłem o sprawdzenie zamka podczas przeglądu w serwisie Forda. Mistrz serwisu powiedział (po oględzinach), że elektrozamek jest do wymiany i w sumie z robocizną naprawa wyniesie około 350 zł.

Pozdrawiam
1_maciej
1maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 00:37   #6
Darium
ford::average
 
Avatar Darium
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1.3 KAT 51kW
Rocznik: 22.11.2002
Postów: 101
Domyślnie Odp: zacinający się zamek bagażnika

Cytat:
Ja miałem podobny problem ,tylko że jak wkładałem kluczyk musiałem trochę pokombinować aby go przekręcić i otworzyć bagażnik , tyle że była to fiesta mk4 i nie wiem do końca jak jest w mk6
to samo przy czym u mnie jeszcze blokowało tak że jak już otwarłem to nie mogłem zamknąć klapy bagażnika, odkręciłem plastik, wykręciłem zamek co było banalnie proste, i używając smaru sylikonowego i innych środków dokładnie przeczyściłem elementy zamka, powiem wam że nie spodziewałem się takiego syfu, ale tył brudzi się najszybciej.
__________________
Auto jest symbolem wolności, niezależności,
ale Fiesta to coś więcej
Darium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 00:56   #7
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: zacinający się zamek bagażnika

Witam
W moim mondeo Mk1 mialem problem od czasu do czasu, az klapa zatrzasnieta (nie zabralem sie w pore). Czy teraz awaryjne otwarcie wiaze sie z wierceniem zamka ? Od zakupu nie moglem otworzyc kluczykiem, ale nie spodziewalem sie ze otwieranie z linki moze zawiesc.
Rozebralem juz caly tyl, szukajac linki. Niestety oslone tylnej klapy aby zdjac to klapa musi byc otwarta. Wszystkie sruby sa po bokach.

Prosze o porade

Pozdrawiam
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 11:52   #8
Dawix96
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-08-2017
Model: Ford
Silnik: 1.3
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Nie otwiera się bagażnik

Witam.

Od wczoraj mam problem z otwarciem bagażnika za pomocą pilota. Otóż słychać jak mechanizm działa ale nie otwiera się i dopiero tak po 5 próbie się otwiera . Nie mam wejścia na kluczyk a nie otwiera się z pilota jak i od przycisku w środku auta. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawix96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 12:50   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Problem z otwieraniem bagażnika

Wyrobiony siłownik klapy bagażnika. Na początek do wyczyszczenia, lub do wymiany. B dużo było o tym na forum co i jak. Polecam wyszukiwarkę forumową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 17:26   #10
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: Nie otwiera się bagażnik

Słaba masa na klapie, prawdopodobnie, WD lub inny specyfik,dobrze spryskać zawiasy - mnie pomogło.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zamek bagażnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.