Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2017, 11:22   #1
siapsiok
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-08-2017
Skąd: Częstochowa
Model: MOndeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 52
Smile Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Witam

Posiadam Mondeo MK3 2005r.

Mam założone fabryczne Xenony, ale powoli żarniki są do wymiany i pewnie odblaski też już powypalane.

Moje pytanie brzmi: Czy mogę kupić zwykłe lampy i je założyć ? Trzeba coś przerabiać we wtyczkach ? Czy normalnie podpinam zwykłe klosze i heja ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

siapsiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 11:32   #2
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

A nie lepiej zregenerować te lampy? Wiem że to kosztuje ale wydasz raz ~1000zł na wymianę żarników i regenerację soczewek i będziesz miał znowu spokój na lata i nieporównywalnie lepsze światła. A tak przerobisz cały układ i jedyne co zyskasz to gorsze oświetlenie bo kwoto wyjdzie Ci porównywalnie. Musisz kupić lampy, musisz założyć włącznik do regulacji wysokości, zapewne przeróbka instalacji. Jak zrobisz to sam to może w 1000zł się zamkniesz ale jak zlecisz to elektrykowi to małe szanse że wyniesie Cię to taniej. Swoją drogą pierwszy raz spotykam się z tym że ktoś chce zamieniać lepsze źródła światła na gorsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ludzie dali by się pokroić żeby mieś ksenony a Ty mając je, rezygnujesz z nich.

Zapomnij o tym że tylko przełożysz klosze. Ksenon to nie tylko inna lampa. To cały skomplikowany układ który zapewne też trzeba przeprogramować.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 11:46   #3
siapsiok
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-08-2017
Skąd: Częstochowa
Model: MOndeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 52
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Rozumiem, tylko problem jest tego typu że nie mam też spryskiwaczy na Xenony bo zderzak jest po wymianie, a ciężko znaleść dysze i pompke do spryskiwaczy lamp do tego mondeo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siapsiok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 12:49   #4
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Ze zderzakiem raczej problemu nie powinno być. Nie wiem jak jest w mondeo ale w oplu vectra którego miałem parę lat temu, nie miałem ksenonów i kiedyś tam ściągałem zderzak i w zderzaku normalnie wycięcia pod spryskiwacze były, miałem po prostu zaznaczony kształt który należy wyciąć. Być może w mondeo jest podobnie i też to zaznaczone. Kwestia tylko wycięcia i dołożenia spryskiwaczy. Wydaje mi się że to i tak mniej zabawy niż przerabianie wiązki i całego układu pod standardowe, gorsze lampy.

Ze znalezieniem spryskiwaczy lamp do mondeo mk3 po FL nie ma problemu. Wpisujesz sobie na allegro hasło: "mondeo mk3 spryskiwacze lamp" i szukasz. Mogę Ci podpowiedzieć, sprawdź sobie oferty numer: 7053237393 oraz 7053237366. W jednej aukcji masz prawy, w drugiej lewy. Po 129zł sztuka, może jak weźmiesz oba to coś Ci opuści. Jak bardziej poszukasz to gdzieś od anglika znajdziesz taniej. Tak czy inaczej, nawet z dołożeniem tych spryskiwaczy (bo instalację na pewno masz skoro masz ksenony) będzie taniej niż przeróbka na zwykłe lampy.

Aukcji nr: 7027529958 (pompka za 49zł). Jest ich cała masa.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 13:13   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Regeneracja odbłyśników ok 150 zł. Wysyłasz gościowi i za parę dni masz.... jeśli potrzebujesz jeździć autem to płacisz 300 zł, gość ci wysyła takie same wcześniej, a swoje mu wysylasz i oddaje ci 150 zł.
Do tego nowe żarówki 300 zł więc nie wyjdzie tak drogo ....
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 10:34   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Zwykłe lampy to przeróbka wtyczek nie ma z tym jakiegoś dużego problemu. Jesli masz fabrycznie xenon to powinna być pompka i spryskiwacze choć nie jestem pewien...ale skoro wymieniony zderzak na taki bez to od spodu są miejsca na wycięcie otworów. Poza tym gdzieś czytałem coś kiedyś madrego i pisało że spryskiwacze nie były wymogiem przy xenonach. Wymogiem było poziomowanie.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 11:06   #7
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Czy można zalożyć zwykłe lampy zamist Xenonów

Technicznie jest to możliwe - jak przejrzysz schemat HID i Halogen to znajdziesz różnice we wtyczce. Na pewno układ samopoziomowania będzie zgłaszał błędy.

Również przyłączam się do tezy, że lepiej naprawić HID niż pchać się w halogen.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.