Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Maverick
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2017, 20:09   #81
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Cytat:
Napisał motobambo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie, od 3 lat latam Maverickiem 3.0 automatyczna skrzynia biegów i do ddziś było super :-) jednak jadąc na prostej skrzynia przestała ciągnąć, wsteczny działa, co może być przyczyną ? I jak sobie poradzić z tym?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2017, 08:17   #82
s3etcher
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-06-2017
Skąd: Mezowo
Model: Maverick
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam Forumowiczów, mam na imię Darek i jestem od niedawna raczej szczęśliwym posiadaczem Mavericka 2.0 z 2003r. Dzięki Waszym wpisom wiem jak poradzić sobie z kilkoma drobnymi bolączkami jakie mi się przytrafiły, np problem z prędkościomierzem czy falujące obroty. Jestem z Kartuz, gdybym mógł w czymkolwiek pomóc walcie jak w dym, pozdrawiam.
s3etcher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 08:23   #83
Aki
ford::amateur
 
Imię: Aki
Zarejestrowany: 14-11-2017
Model: ford maverick
Silnik: 3.0 203 Km 24v
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam serdecznie, od niedawna także stalem się posiadaczem forda mavericka II. Po pierwszej euforii i zachwycie nastpil czas refleksji analizy. Poznaje ten samochod i w zasadzie nie wiem co o nim myslec. W porównaniu do Hondy, do której lalem paliwo i wymieniałem oleje, trudno mi go porownac. Za krotko uzytkuje, żeby cos sensownego powiedzieć.
Czy sa tu użytkownicy tego auta z kujawsko-pomorskiego?
pozdr aki
Aki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 19:22   #84
Marcin.Felicki
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Zgierz
Model: Maverick
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2003
Postów: 27
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Cytat:
Napisał s3etcher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Forumowiczów, mam na imię Darek i jestem od niedawna raczej szczęśliwym posiadaczem Mavericka 2.0 z 2003r. Dzięki Waszym wpisom wiem jak poradzić sobie z kilkoma drobnymi bolączkami jakie mi się przytrafiły, np problem z prędkościomierzem czy falujące obroty. Jestem z Kartuz, gdybym mógł w czymkolwiek pomóc walcie jak w dym, pozdrawiam.
Witam u mnie od niedawna falują obroty na luzie jak sobie z tym poradziłeś za pomoc z góry dziękuję.


Pozdrawiam
Marcin.Felicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 07:36   #85
Hubson1705
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Maverick II
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witajcie. Jestem posiadaczem Forda Mavericka z 2005 roku 3.0 V6 od dwóch lat. Auto ma instalację gazową BRC. Na co zwrócić uwagę hmm... na pewno na korozję na rantach drzwi tak jak koledzy piszą wyżej, ale niestety prawie każdy bedzie miał tam ogniska korozji prędzej czy później.

Kolejna sprawa, po niemiłym doświadczeniu z moim fordem, które kosztowało mnie bardzo dużo kasy radziłbym pofatygować się i zmierzyć ciśnienie na cylindrach. Niestety te silniki są mocne ale nietrwałe i tak jak u mnie może nie być żadnego ubytku oleju, a usterka w komorze spalania jest kosztowna i lepiej unikać ją szerokim łukiem. Druga rzecz to skrzynia w swoim przy przebiegu 140 000 km robiłem skrzynię. Bardzo wrażliwa na nagłe redukcje biegów przy wysokich obrotach. Poza tym bardzo kiepska dostępność części.

A teraz z innej beczki. Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc spytam tu. Otóż kolejny problem z jakim się borykam to przygasanie samochodu podczas stania na hamulcu na drivie. Zarówno na gazie i na benzynie jest tak samo. Auto podczas dohamowania i zatrzymania się dwa razy przyfaluje obrotami i albo zgaśnie albo utrzyma minimalną ilośc obrotów. Odwiedziłem wielu znachorów ale nikt nie wie co to. Może macie jakiś pomysł albo ktoś z Was miał podobną usterkę.
Proszę o pomoc, jakąś wskazówkę.

Postaram się nagrać filmik z pracy silnika i uchwycić moment przygasania i gaśnięcia i zamieszczę tu.

pozdrawiam
Hubson1705 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 11:41   #86
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Cytat:
Napisał Hubson1705 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie. Jestem posiadaczem Forda Mavericka z 2005 roku 3.0 V6 od dwóch lat. Auto ma instalację gazową BRC. Na co zwrócić uwagę hmm... na pewno na korozję na rantach drzwi tak jak koledzy piszą wyżej, ale niestety prawie każdy bedzie miał tam ogniska korozji prędzej czy później.

Kolejna sprawa, po niemiłym doświadczeniu z moim fordem, które kosztowało mnie bardzo dużo kasy radziłbym pofatygować się i zmierzyć ciśnienie na cylindrach. Niestety te silniki są mocne ale nietrwałe i tak jak u mnie może nie być żadnego ubytku oleju, a usterka w komorze spalania jest kosztowna i lepiej unikać ją szerokim łukiem. Druga rzecz to skrzynia w swoim przy przebiegu 140 000 km robiłem skrzynię. Bardzo wrażliwa na nagłe redukcje biegów przy wysokich obrotach. Poza tym bardzo kiepska dostępność części.

A teraz z innej beczki. Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc spytam tu. Otóż kolejny problem z jakim się borykam to przygasanie samochodu podczas stania na hamulcu na drivie. Zarówno na gazie i na benzynie jest tak samo. Auto podczas dohamowania i zatrzymania się dwa razy przyfaluje obrotami i albo zgaśnie albo utrzyma minimalną ilośc obrotów. Odwiedziłem wielu znachorów ale nikt nie wie co to. Może macie jakiś pomysł albo ktoś z Was miał podobną usterkę.
Proszę o pomoc, jakąś wskazówkę.

Postaram się nagrać filmik z pracy silnika i uchwycić moment przygasania i gaśnięcia i zamieszczę tu.

pozdrawiam
Pierścienie poszyły czy coś innego z tym spadkiem ciśnienia. Skrzynia wydaje się dostępna.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niektórzy zalecają montaż dodatkowej chłodnicy do skrzyni czy to coś daje nie wiem ponoć przegrzewanie powoduje awarie i to główny problem tej skrzyni.
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 11:57   #87
Hubson1705
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Maverick II
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Z dostępnością skrzyni nie ma problemu, warto jednak robić ją u kogoś kto się na tym dobrze zna.
Co do ciśnienia to tak po rozebraniu silnika okazało się, że na 3 tłokach popękały pierścienie. Żeby było ciekawiej na tłokach i w rowkach na pierścienie było tyle nagaru czarnego, że to wszystko jakośc się trzymało kupy i ani pierścienie nie wypadły i olej nie ubywał. Jednym słowem jak to zobaczyłem to byłem w cięzkim szoku. Na szczęście gładzie cylindrowe nie zostały uszkodzone.

Pierścienie praktycznie nie do zdobycia, dorabiała mi je jakaś firma z elbląga. Tłoki zostały doprowadzone do kultury, umyte w myjce ultradzwiękowej i pomierzone.
Najgorsze jest to, że w serwisie forda nie sprzedają podzespołów odzielnie tylko jako shortblock czyli blok, wał korbowy, tłoki i pierścienie razem za 11000.00pln.
Naprawa mnie wyniosła 5500.00 pln ale samochód stał u mechanika ponad 2 miesiące.

Jedyny plus całej tej operacji to taki, że przy okazji wymieniłem łańcuchy rozrzadu z napinaczami i prowadnicami.
Hubson1705 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 12:39   #88
greg.ko
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Podkarpackie
Model: Maverick
Silnik: 2.3 + LPG AG Zenith
Rocznik: 2004/2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam
Nie tylko w 3.0 zapiekają się pierścienie
Ja po zakupie w Niemczech Mavericka z uszkodzonym silnikiem 2.3, też rozbierałem silnik po 150 tys. Pierścienie olejowe w tłokach też były zapieczone nagarem trzeba było użyć do demontażu śrubokręta, a poza tym przeskoczył rozrząd. (komplet pierścieni i panewek korbowodowych, łańcuch i napinacz można kupić osobno)
Dla mnie winę za to ponosi przedłużanie okresu wymiany oraz słabej jakości olej
greg.ko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 15:20   #89
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Cytat:
Napisał Hubson1705 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z dostępnością skrzyni nie ma problemu, warto jednak robić ją u kogoś kto się na tym dobrze zna.
Co do ciśnienia to tak po rozebraniu silnika okazało się, że na 3 tłokach popękały pierścienie. Żeby było ciekawiej na tłokach i w rowkach na pierścienie było tyle nagaru czarnego, że to wszystko jakośc się trzymało kupy i ani pierścienie nie wypadły i olej nie ubywał. Jednym słowem jak to zobaczyłem to byłem w cięzkim szoku. Na szczęście gładzie cylindrowe nie zostały uszkodzone.

Pierścienie praktycznie nie do zdobycia, dorabiała mi je jakaś firma z elbląga. Tłoki zostały doprowadzone do kultury, umyte w myjce ultradzwiękowej i pomierzone.
Najgorsze jest to, że w serwisie forda nie sprzedają podzespołów odzielnie tylko jako shortblock czyli blok, wał korbowy, tłoki i pierścienie razem za 11000.00pln.
Naprawa mnie wyniosła 5500.00 pln ale samochód stał u mechanika ponad 2 miesiące.

Jedyny plus całej tej operacji to taki, że przy okazji wymieniłem łańcuchy rozrzadu z napinaczami i prowadnicami.
To jest silnik z Mondeo,Jaguara itd. pierścienie powinny być do odstania bez problemu a ściągnięcie z US trwa do 3 tyg.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Najłątwoej ściągnąć:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wypada jeszcze sprawdzić stan zaworu PCV do wymiany co 60 tys.mil

Ostatnio edytowane przez Aedifico ; 23-11-2017 o 04:49
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 20:21   #90
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Cytat:
Napisał greg.ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Nie tylko w 3.0 zapiekają się pierścienie
Ja po zakupie w Niemczech Mavericka z uszkodzonym silnikiem 2.3, też rozbierałem silnik po 150 tys. Pierścienie olejowe w tłokach też były zapieczone nagarem trzeba było użyć do demontażu śrubokręta, a poza tym przeskoczył rozrząd. (komplet pierścieni i panewek korbowodowych, łańcuch i napinacz można kupić osobno)
Dla mnie winę za to ponosi przedłużanie okresu wymiany oraz słabej jakości olej
Tak to raczej nie problem silników 2,3 czy 3,0 ale problem użytkowników. NY Taxi potrafiły przejechac 500 tys.mil, sekret, częsta wymiana oleju.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.