Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2016, 22:14   #1
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Mercury Sable 1993 - Silnik gaśnie po wrzuceniu biegu

Witam wszystkich serdecznie.

Pacjent to Mercury Sable 3.0 V6 (automat) z 1993.

Zacznę może od razu od tego jak i co się stało.

Auto jednego styczniowego dnia na światłach zgubiło biegi.
Nikt nie chciał się w okolicy podjąć naprawy i auto stało około pół roku.
W końcu znalazłem kogoś kto za dobre pieniądze chociaż ją wyjmie i włoży.
Skrzynie naprawiłem sam - zjechana była przekładnia planetarna i zabierak.

Po odebraniu od mechanika auto hulało bez żadnych problemów przez dwa tygodnie. Zmieniał biegi równo, odpalał od strzała, no po prostu wszystko działało bez problemów. Aż jednego dnia zwalniając do świateł obroty po prostu spadły i silnik zgasł. Od tego momentu na każdym biegu to się dzieję poza oczywiście P, N i co ciekawe na 1 też nie. Na 1 auto bez problemu rusza oraz się zatrzymuję. Gdy w locie zmienię bieg na OD/D to również wszystko wskazuje na to, ze wszystko działa, skrzynia zmienia biegi płynnie, ale przy zatrzymywaniu się gaśnie.

Był również mini test w bezpiecznych warunkach jak auto zachowa się z kołami uniesionymi - na każdym biegu ruszył bez problemu czyli auto ma problem z ruszeniem przy obciążeniu.

Wymieniłem regulator ciśnienia paliwa bo mi zalewało świece (już nie zalewa), kopułkę rozdzielacza, zawór EGR, silniczek krokowy, zawór odpowietrzania zbiornika paliwa (kod błędu mi go pokazał) i nadal to samo.

Od tygodnia gdy zacznę jechać na 1 to wszystko jest ok, ale jak przełączę na OD/D i wcisnę pedał gazu to auto prawie w ogóle nie reaguje na gaz. Jutro będę sprawdzał miernikiem czujnik położenia przepustnicy czy działała bo wcześniej miałem takie jaja z gazem i to on był uszkodzony.

Dostałem takie kody: 173, 326, 335 które mówią o zbyt bogatej mieszance (co jest faktem bo mi masę paliwa spalił podczas, gdy większość czasu stał),
a kolejne dwa ogólnie mówiąc o problemie z systemem EGR.

Wyczytałem tutaj na forum problem z Galaxy jednego z użytkowników, który miał podobny problem, że nie jeździł na żadnym biegu poza 1 i wyszło na to, że to było sprzęgło. Idzie je jakoś samemu sprawdzić?

Mam nadzieję, że ktoś mnie przeniesie na dobry kurs bo normalnie nie śpię po nocach przez ten problem bo już nie wiem co robić.

Pozdrawiam wszystkich

VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.