Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2018, 11:14   #1
maly9307
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 02-09-2018
Model: ford transit
Silnik: 2.4 tddi 90km
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Witam, jestem posiadaczem transita 2004 2.4 tddi d2fa, Przebieg samochodu 320000km 100% prawdziwy.
Problem z transitem taki ze samochód normalnie odpali, ma moc , nie kopci, ale po przejechaniu jakis 200-300m zaczyna mu brakować mocy, zaczyna sie dusić przerywać i po okołu 500m już ciężko nim jechać, aż potrafi zgasnąć i już nie odpalić. Po odczekaniu jakiegoś czasu (godzina moze dwie) samochód znów odpali i będzie przerywał to tych 200m.
Błedy jakie wywalił WOWI to
p0149 p1564 p1631 c0915 c2416
Proszę o jakieś rady od czego zacząć, czytałem ze moze moduł pompy wtryskowej lub ze już czas na regeneracje pompy wtryskowej.
Aaa dodam ze samochód jeździł na normalnym paliwie,
Jeśli założyłem zbędny temat przepraszam.

maly9307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 15:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Jeszcze na wszelki wypadek pojechałbym na dobry tester (IDS) z dobrym diagnostą. Jeżeli powtórzą się błędy - to pompa do robienia. Trudno stwierdzić, czy to sterownik, czy wada nastawnika w pompie.

O tych błędach były dziesiątki wątków, np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jedyne co mogę radzić - nie żałuj grosza i wyślij pompę do dobrego warsztatu. Wyjęcie pompy i potem wsadzenie/odpowietrzenie też niech robi kumaty, sprawdzony mechanik, który zna silniki Puma. Taki mechanik ma wieszak koła łańcuchowego pompy, więc przy wyjmowaniu pompy nie dotyka się do łańcucha rozrządu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-09-2018 o 15:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2021, 11:27   #3
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Witajcie panocki, przychodzę znowu z problemem ale tym razem się podpinam. 2.4 TDDI 90KM. Podczas jazdy stracił moc, rzuca silnikiem aż w środku czuć i dymi na siwo (nie jakoś mocno ale za autem się ciągnie) i śmierdzi z nich ropą. A jako że ja wiecznie muszę mieć przypadki które są dziwne i nie mogę ich pod nic podpiąć to piszę ponownie.

Generalnie auto miało moc, teraz przy zerowych temperaturach odpalał w nocy na strzała, żadnych dziwnych dźwięków nie było. Potrafił zakopcić bardzo delikatnie na siwo jak się za mocno mu depnęło. Co ciekawe sprężynka się nie pali, a jedyny błąd to P0167 czyli "FIP zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia) podawania dawki paliwa". Silnik niby stuka (trochę jak wtryski), ale przy dodaniu gazu cichnie. Wyrywać od razu pompę i wtryski do sprawdzenia czy raczej rozrząd mógł się posypać? Na moje gdyby to był rozrząd, to chodziłby jak czołg, nie szło by go odpalić albo bardzo ciężko i powinien się pojawić błąd od położenia wałka/wału. Ale wolę się dopytać.

Olej na bagnecie był podczas działania na minimum (rano miał połowę miarki) i wyglądało jakby w zbiorniczku płyn też był ale wolałem gorącego nie odkręcać. Zostawiłem go na drugim końcu miasta, więc dopiero jutro sprawdzę dokładniej obie rzeczy. Olej na swoim miejscu, płyn również. Zimny odpalił, trochę ciężej ale za czwartym obrotem zapalił. Nadal lekko dymi ale chodzi bez dziwnych dźwięków. Wszystkie moje przygody z pompami to była choinka na desce i masa błędów stąd moje zdziwienie i niewiedza.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 21-11-2021 o 13:09
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 21:00   #4
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 19-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

A jak ma się filtr paliwa? Czy te objawy nie mogą się kojarzyć ze zmianą stacji do tankowania ? czyli ostatnie tankowanie ?
Ja bym najpierw wymienił filtr a póżniej podejrzewałbym pozostałe punkty !
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 11:23   #5
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał ekrecik83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak ma się filtr paliwa?
Filtr miał ledwo 5k nalatane. Tankowane cały czas na tej samej stacji. Pompę wymontowałem i posłałem do zakładu. Wczoraj telefon że sterownik sprawdzali, zawory wymienione i nadal nie działa więc obstawiają mechanikę. Pytali się czy chce ją regenerować więc jej nie rozbierali dalej. Jak się czegoś dowiem to dopiszę co się w środku uszkodziło.

Ale przy okazji rozkręcania chciałbym pozdrowić jegomościa który grzebał przy tym aucie. Wałki dźwigienek były tak dokręcone że nie mogłem ich za chiny odkręcić. Wałek pękł w pół i gniazdo od ramki wywaliło w kosmos. I pomyśleć jak długo na tych dźwigienkach jeździłem bo zero różnicy w pracy silnika...

https://i.imgur.com/zIo9ThM.jpg
https://i.imgur.com/08MewN1.jpg
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 21:59   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj telefon że sterownik sprawdzali, zawory wymienione i nadal nie działa więc obstawiają mechanikę. Pytali się czy chce ją regenerować więc jej nie rozbierali dalej. Jak się czegoś dowiem to dopiszę co się w środku uszkodziło.
Prawdopodobnie osady z chrzczonego paliwa - jeśli tak jest, to trzeba pompę rozebrać i wszystko myć...
Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gniazdo od ramki wywaliło w kosmos.
Masz problem, bo ramka stanowi niezamienny kpl z głowicą, posiadający jeden wspólny numer. Wynika to z faktu, że głowica i ramka są obrabiane podczas produkcji razem w złożeniu, w tym bardzo dokładne otwory wałków rozrządu. Potem już wędrują zawsze razem jako komplet. Ramka od innej głowicy może nie pasować do głowicy, w praktyce bywa bardzo różnie.
Aby prawidła zostały dochowane, powinno kupować się taki zestaw:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2021, 12:14   #7
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie osady z chrzczonego paliwa
Ja tam nie wiem na czym poprzedni właściciel tankował, ale odkąd go mam to cały czas na auchanie z którym od lat nie mam problemów.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz problem, bo ramka stanowi niezamienny kpl z głowicą, posiadający jeden wspólny numer.
Wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wynika to z faktu, że głowica i ramka są obrabiane podczas produkcji razem w złożeniu, w tym bardzo dokładne otwory wałków rozrządu. Potem już wędrują zawsze razem jako komplet. Ramka od innej głowicy może nie pasować do głowicy, w praktyce bywa bardzo różnie.
W mojej logice (czyli kogoś kto mechanikiem nie jest, ale śrubkami pokręci bo się nie boi) na chłopski rozum wałki od rozrządu które są w sprzedaży jako część zamienna powinny być tej samej wielkości (w sensie takie same co do setki w miejscach gdzie siedzą na głowicy) co fabryczne. Idąc tym tokiem nie uważam żeby był z tym jakiś problem, ale wiem na pewno tyle, że niczego nie można być pewnym. Kupiłem kompletną głowicę z 2.4 TDDI 125KM i w weekend jadę po cały silnik 2.4 TDDI 90KM w bardzo dobrej cenie więc sobie porównam czy będzie pasować. Ale patrząc że WSZYSTKIE aukcje w internecie są bez ramki to śmiem zakładać że w 99% powinno pasować. Nie wiem. I tak muszę dekiel od rozrządu ściągnąć to sobie na spokojnie bez łańcucha skręcę i zobaczę czy wałki nie mają oporów.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2021, 09:46   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na chłopski rozum wałki od rozrządu które są w sprzedaży jako część zamienna powinny być tej samej wielkości (w sensie takie same co do setki w miejscach gdzie siedzą na głowicy) co fabryczne. Idąc tym tokiem nie uważam żeby był z tym jakiś problem,
Nie chodzi o średnicę wałków, tylko o kształt otworu w którym łożyskowany jest wałek - otwór utworzony jest w połowie przez głowicę, w połowie przez ramkę. Tylko przez przypadek te dwa nieobrabiane razem elementy utworzą w złożeniu prawidłowy, idealny otwór. Taka jest rzeczywistość i praktyka pokazuje, jak fatalnie małe przebiegi mają silniki złożone z "obcych sobie" głowic i ramek - potem jest płacz i zgrzytanie zębami.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-12-2021 o 09:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 19:26   #9
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka jest rzeczywistość i praktyka pokazuje, jak fatalnie małe przebiegi mają silniki złożone z "obcych sobie" głowic i ramek - potem jest płacz i zgrzytanie zębami.
Teraz rozumiem lepiej. Dziękuje. Faktycznie po założeniu ramki z innej głowicy czuć pod palcem wyżłobienie. Na oryginalnym nie czuć kompletnie nic. Jedynie gładką powierzchnię, czyli tak jak powinno być. Cóż, chyba mnie czeka zdejmowanie głowicy...

W sumie od razu dopytam w razie co. Jest jakaś tabelka dla tych silników z zakresami do doboru uszczelki pod głowicą? Teoretycznie jeśli blok i głowica będą równe i nie będzie trzeba jej planować to wystarczy że kupie uszczelkę "1-karb" tak?
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 06-12-2021 o 19:30
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2021, 21:49   #10
Jacek062
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Transit MK6
Silnik: 2.4 TD
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy

Witam ,kupiłem Transita z 2001 roku i jak ma 2500 obrotów to nie chce jechać sprawdzałem u diagnosty i wyszło małe ciśnienie na czujniku N75 lub uszkodzony.
Szukałem tego czujnika i dziwna sprawa bo EGR z gruchy nie ma wężyka ten co idzie z kabiny podłączony do EGR z góry na dolocie , z filtra powietrza idzie po chłodnicy luzem zaślepiony metalowa kulka, z pompy podciśnienia idzie tylko do serwa.
Wiem że był silnik zmieniany to jest 55 kw czyli 80 konny.tak przynajmniej w dowodzie pisze.
A ten czujnik jeszcze nie wiem czy to jest to bo jest pod podszybiem tam gdzie wchodzi rurka do kabiny pin na 3 kable i wychodzi tylko jeden wężyk nie wiadomo co z tym zrobić proszę o radę bo nie mogę nigdzie znaleźć. Informacji jak to połaczyc.
Jacek062 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.