Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2016, 15:04   #3001
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, że brudniejszy tylko magiczny. Im dłużej od ostatniego mycia, tym więcej kolorów będziesz miał. Od białego, przez szary, po czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie 3 w 1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Przed chwilą bawiłem się konfiguratorem nowego Forda GT. To jest bryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję się zrzucić na GT-eka. Ja jeżdżę w piątki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:03   #3002
Surplus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Po krótkim prześledzeniu netu doszedłem do interesujących informacji dotyczących koloru czarnego na mk5. Otóż problem polega na tym, że Ford był zmuszony zmienić Panther Black na Mica Shadow Black nie z powodu "widzimisie" tylko z powodu braku pigmentu głębokiej czerni. Dostawcą pigmentu była jakaś firma japońska, która ucierpiała w trzęsieniu ziemi chyba w 2011. Dlatego PB zastąpiono zamiennikiem Mica, nie sądzę, by lepszą, bo ogladając auto w salonie nie przypominało słynnego koloru pantery. Tak więc widać, że w obecnych czasach coś tam pierdnie z jednej strony świata, to czkawka może wystąpić całkiem gdzie indziej.
Surplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:16   #3003
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

E, ja na pewno nie uważam, że Mica jest brzydsza od PB. Nawet nie wiem, czy nie jest odwrotnie. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 17:38   #3004
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję się zrzucić na GT-eka. Ja jeżdżę w piątki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja biorę w sobotę. W tygodniu pracuję to nie miałbym czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 18:36   #3005
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja biorę w sobotę. W tygodniu pracuję to nie miałbym czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie wystarczy jazda próbna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 20:14   #3006
michjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2014
Model: mondeo
Silnik: mk4
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czytam co koledzy piszą i mam wrażenie, że czasem szukamy dziury w całymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie MKV jest z tyłu ciaśniejszy od MKIV, Bagażnik także jest mniejszy.
nikomu porownującemu mk4 i mk5 nie chodzi zeby byl wiekszy od poprzednika.
mk4 wyznaczyl standard przestrzeni, do ktorego podgonila skoda(superb i octavia), pasek, a za to, samo mondeo poszlo w przeciwna strone.Nawet nowa insignia ma byc wieksze od aktualnej.

a jesli chodzi o bagaznik, to nie chodzi o litry.w mk4 kombi wlozysz na luzie rower, w mk5 bez szans. postaw auta obok i otworz bagazniki.
tak samo miejsce na glowe i nogi z tylu. w mk4 jak w karecie- mozesz nogi wygodnie ulozyc, mk5 duzo ciasniej niestety.
michjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 20:17   #3007
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ale nadal mk5 ma szerszy bagażnik od paska i skody.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 20:36   #3008
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nadal mk5 ma szerszy bagażnik od paska i skody.
I ładowność lepsza. Do wożenia styropianu w paczkach, rzeczywiście VAGi i MK4 lepsze. Do Mk5 zaś można europaletę bezpośrednio z wózka widłowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po złożeniu oparć to i trumienka się prosto wsunie a privacy glass zapewni dyskrecję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taaa. nie pomyślałem o tej możliwości przy wyborze koloruGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 27-04-2016 o 20:41
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 21:29   #3009
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

chciałem jeszcze wrócić do BLIS. Raz mi się zdarzyło, że żółte światełko w lusterku mrugało jak oszalałe w sytuacji kiedy dałem migacz w chwili kiedy ktoś był w moim martwym polu. Teraz już tak się nie dzieje? Co mogło spowodować że lampka mrugała? Czy np mruga tylko jeśli BLIS działa łącznie z asystentem pasa ruchu czy może jeszcze z czymś innym?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 21:39   #3010
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Nie jest związany z asystentem pasa. Często jeżdżę z wyłączonym asystentem, a Blis działa.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.