Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2014, 23:42   #31
Plakat
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-03-2014
Skąd: Kielce
Model: C_max
Silnik: 1.8 benzin
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: interfejs CLM 327

Ja kupiłem od polecanego na tym forum Mari007 -szybka wysyłka, kabelek dotarł po kilku dniach. Poczytałem forum, przerobiłem sam i zadziałał, teraz aktywuje i zapisuje w C-max bez kłopotu (wiem ,że czasem inni mają z tym kłopoty).

tutaj link do aukcji (moja już zakończona) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

przy okazji bo dużo czytam a rzadko piszę - Wielkie dzięki dla osób, które mają wiedzę i się nią tutaj dzielą.

Plakat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 19:53   #32
Lgie
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2015
Skąd: Siemiatycze
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Interfejs i oprogramowanie

Witam serdecznie,

Posiadam Forda Focusa C-max z roku 2006 o silniku 2.0 140km. Chciałbym kupić interfejs i oprogramowanie głównie do niego ( jakby obsługiwał coś innego to nie ukrywam byłoby jeszcze lepiej [ cena nie gra roli ile trzeba tyle trzeba]. Chciałbym móc zrobić jak najwięcej poprzez skan błędów i ich kasowanie, po zmianę parametrów i wypalanie DPF'u, adaptacje itp ( chodzi o jak największe możliwości).
Tematów jest sporo i im więcej czytałem tym więcej wątpliwości miałem ( od tych starych z 2009r po najnowsze). Najczęściej zauważyłem polecanymi były 2 interfejsy ELM 327 oraz Viaken. Czy nadal są najbardziej polecanymi interfejsami ? A co do oprogramowania ? Warto kupić od razu coś droższego i uczyć się go czy wpierw zacząć od czegoś taniego ? Często pojawiały się programy takie jak forscan i (pewnie przekręce nazwę) elmconfig.

Przy okazji chciałbym zapytać o programator do kluczy, czy istnieje "cudo", który by miał również funkcje z ogarnianiem kluczy, czy to już odrębny temat ?

Polecilibyście coś czy zostać przy tych co do tej pory polecane zostały ?

Ostatnio edytowane przez Lgie ; 25-04-2018 o 20:05
Lgie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 22:38   #33
wujot10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Cytat:
Napisał Lgie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,

Posiadam Forda Focusa C-max z roku 2006 o silniku 2.0 140km. Chciałbym kupić interfejs i oprogramowanie głównie do niego ( jakby obsługiwał coś innego to nie ukrywam byłoby jeszcze lepiej [ cena nie gra roli ile trzeba tyle trzeba]. Chciałbym móc zrobić jak najwięcej poprzez skan błędów i ich kasowanie, po zmianę parametrów i wypalanie DPF'u, adaptacje itp ( chodzi o jak największe możliwości).
Tematów jest sporo i im więcej czytałem tym więcej wątpliwości miałem ( od tych starych z 2009r po najnowsze). Najczęściej zauważyłem polecanymi były 2 interfejsy ELM 327 oraz Viaken. Czy nadal są najbardziej polecanymi interfejsami ? A co do oprogramowania ? Warto kupić od razu coś droższego i uczyć się go czy wpierw zacząć od czegoś taniego ? Często pojawiały się programy takie jak forscan i (pewnie przekręce nazwę) elmconfig.
Przy okazji chciałbym zapytać o programator do kluczy, czy istnieje "cudo", który by miał również funkcje z ogarnianiem kluczy, czy to już odrębny temat ?

Polecilibyście coś czy zostać przy tych co do tej pory polecane zostały ?
Tak Cię czytam i czytam i dam ci radę. Odpuść sobie bo po mojemu nie masz o tym pojęcia.
wujot10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 23:06   #34
Lgie
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2015
Skąd: Siemiatycze
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Masz rację, nie mam pojęcia. Chciałbym mieć i dlatego poczynam małe kroki w tę stronę.
Lgie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 17:50   #35
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

elmconfig i forscan plus kabel viaken
Sprzętowo ogarnie bardzo duzo, klucze tez, ale ten sprzet w nieodpowiednich rękach może ubić auto.
I nie ma sensu żebyś w najbliższym czasie próbował innego zestawu.

Kupisz, poinstalujesz. Błędy sczyta i pokasuje. Samym patrzeniem czy kasowaniem bledow nie ubijesz auta, dopiero jak zaczniesz klikać w configuracjach to szanse na "warzywo" rosną.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 26-04-2018 o 17:53
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 09:42   #36
Lgie
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2015
Skąd: Siemiatycze
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Dziękuję bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lgie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 13:41   #37
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Cytat:
Napisał wujot10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak Cię czytam i czytam i dam ci radę. Odpuść sobie bo po mojemu nie masz o tym pojęcia.
Cytat:
Napisał Lgie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację, nie mam pojęcia. Chciałbym mieć i dlatego poczynam małe kroki w tę stronę.
Zawsze mnie to śmieszy, gdy ktoś odpisuje: nie dasz rady, odpuść sobie itd. Po to jest to FORUM aby ktoś kto nie ma pojęcia, zdobył wiedzę na interesujący go temat. Trzeba tylko tą wiedzą się podzielić, podać kilka wskazówek, wyjaśnić, bo jeszcze raz powtarzam, takie jest założenie FORUM - ktoś pyta, ktoś odpowiada, i nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elmconfig i forscan plus kabel viaken
Sprzętowo ogarnie bardzo duzo, klucze tez, ale ten sprzet w nieodpowiednich rękach może ubić auto.
I nie ma sensu żebyś w najbliższym czasie próbował innego zestawu.

Kupisz, poinstalujesz. Błędy sczyta i pokasuje. Samym patrzeniem czy kasowaniem bledow nie ubijesz auta, dopiero jak zaczniesz klikać w configuracjach to szanse na "warzywo" rosną.
Cytat:
Napisał Lgie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup sobie kabel ELM327 od Viakena ( wpisz w google, możesz kupić bezpośrednio na ich stronie, lub na allegro, a także sprawdź tutaj na forum, w dziale "Ogłoszenia>sprzedam" może któryś z użytkowników sprzedaję taki kabel. ) Pobierz z internetu program FORscan na początek, później, gdy ogarniesz co i jak, ELMconfig. Jeśli masz pytania to pytaj, ale od razu uprzedzam, że wszystkie odpowiedzi znajdują się już na forum, także opcje szukaj i wszystko ogarniesz.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 17-05-2018 o 13:50
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 11:30   #38
Lgie
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-09-2015
Skąd: Siemiatycze
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Soft <-> interjfes ELM 327 // Kasowanie błędów

Przeglądałem forum i czytałem wszystkie tematy jakie znalazłem. Zazwyczaj te tematy, które były pytające o oprogramowanie były już przynajmniej z przed roku lub więcej ( przynajmniej tak mi się wydawało). Technika się rozwija, więc myślałem, że i w tym segmencie coś nowego się pojawiło.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i przepraszam za ponowienie tematu o oprogramowanie.
Lgie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 12:28   #39
Artu66
ford::average
 
Avatar Artu66
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-10-2016
Skąd: Winnica k/Pułtuska
Model: Focus C-MAX Ghia, Galaxy MKII
Silnik: 1.8 Duratec + LPG, 2,0 DOHC
Rocznik: 2005, 2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Cytat:
Napisał ChceMiecCMAXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kup sobie kabel ELM327 od Viakena...
W związku s tym, że są 3 opcje tego interfejsu, to się zapytam, czy wersja BT ma pełną obsługę ELMconfig... to znaczy czy ten program jest dostępny na urządzenia mobilne ?
A może lepiej nie kombinować, i kupić wersję USB...
__________________
Pozdrawiam, Artur
Artu66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 12:48   #40
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Interfejs i oprogramowanie

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elmconfig i forscan plus kabel viaken
Sprzętowo ogarnie bardzo duzo, klucze tez, ale ten sprzet w nieodpowiednich rękach może ubić auto.
I nie ma sensu żebyś w najbliższym czasie próbował innego zestawu.

Kupisz, poinstalujesz. Błędy sczyta i pokasuje. Samym patrzeniem czy kasowaniem bledow nie ubijesz auta, dopiero jak zaczniesz klikać w configuracjach to szanse na "warzywo" rosną.
Cytat:
Napisał Artu66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W związku s tym, że są 3 opcje tego interfejsu, to się zapytam, czy wersja BT ma pełną obsługę ELMconfig... to znaczy czy ten program jest dostępny na urządzenia mobilne ?
A może lepiej nie kombinować, i kupić wersję USB...
Nie jestem pewien, ale wersją na BT jedynie możesz odczytać i skasować błędy, ale już wprowadzić zmiany w modułach, czy wgraniu nowego sterownika do PCM, to nie da rady.
Nie wiem czy jest wersja mobilna ale jest FORscan, Fordsys scan na google play.
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.