Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2023, 11:04   #1
grzegrz8020
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-03-2023
Skąd: okolice Kielc
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

Ford Fusion 1.4 benzyna 2003r. 213tys przebiegu. Auto przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie. nie wazne czy auto zimne czy rozgrzane. czy jade sam czy zaladowany. zawsze podczas jazdy. nie wazne czy dzien wilgotny, suchy. nie ma znaczenia czy na prostej czy pod gore. Wymienione swiece, przewody, filtr powietrza, paliwa.Na komputerze zero bledow. szarpnie i jedzie dalej. zero swiecenia kontrolek czy innych objawow.jak ktos ma sugestie to poprosze, wszystkie te rzeczy wymienione zeby usunac usterke, ale nie nie pomoglo.

grzegrz8020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 17:05   #2
Mekeke91
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Mysłowice
Model: fusion
Silnik: 1,4 16v duratec lpg
Rocznik: 2004
Postów: 53
Domyślnie Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

Sprawdź czy na kablach niema przebicia- na odpalonym silniku popsikaj wodą, najlepiej w ciemnym miejscu żeby widzieć czy jakiś prąd skacze, nowe przewody też mogą być uszkodzone, spróbował bym też zmienić świece na jakieś innej marki
Mekeke91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2023, 22:02   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

Cytat:
Napisał grzegrz8020 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie nie pomoglo.
Miałem tak w Fieście. Winna była jedna z półosi napędowych, która miała wytarte zęby. Po wymianie półosi (u mnie lewej), szarpanie ustąpiło.

edit:

Dodam, że wcześniej jak Ty wymieniałem te same elementy, potem nawet pasek klinowy, sprawdzałem łożyska różnych elementów silnika przy tym pasku jak i rozrządu, sprawdzałem zawieszenie silnika i skrzyni oraz sprzęgło i tylko przypadek trafił, że musiałem demontować półoś i wyszły starte zęby. Nie były jakoś przesadnie starte, ale ta różnica o ułamek mm już dawała poślizg napędowi przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Przy spokojnej jeździe nie było to w zasadzie wyczuwalne.


.

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 18-09-2023 o 22:29
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2023, 15:38   #4
grzegrz8020
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-03-2023
Skąd: okolice Kielc
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

na przewodach brak przebicia, swiece tez nowki. co do polosi-bylem na szarpakach i mechanik nic nie stwierdził nie prawidłowego
grzegrz8020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2023, 23:06   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

Cytat:
Napisał grzegrz8020 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mechanik nic nie stwierdził nie prawidłowego
Wiem że Cę naciągam na koszty, ale mój też tak mówił. Uparłem się by je wyjąć i pan spec się zdziwił.

Może też to być sprzęgło sprężarki klimy, przy wciśnięciu gazu powinno się rozłączyć, więc spada obciążenie od sprężarki i masz więcej mocy na to przyśpieszanie. Jednak nie powinno szarpać tak by to przeszkadzało w jeździe.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 16:31   #6
grzegrz8020
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-03-2023
Skąd: okolice Kielc
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: przy zdecydowanym wcisnieniu gazu na sekunde a moze mniej lekko szarpnie

Witam. problem rozwiazany - cewka zaplonowa wymieniona troche w slepo, ale trafilem. po wymianie cewki auto jezdzi idealnie.dziekuje wszystkim za podpowiedzi
grzegrz8020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.