Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2013, 23:33   #3081
asko
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2013
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy komputer mierzący spalanie uwzględnia paliwo dostarczane do pieca?
Pytam ponieważ odkąd zaczął mi się włączać piec nastąpiła rozbieżność między spalaniem wg.komputera a tym wg. baku.

asko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:00   #3082
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał asko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komputer mierzący spalanie uwzględnia paliwo dostarczane do pieca?
Pytam ponieważ odkąd zaczął mi się włączać piec nastąpiła rozbieżność między spalaniem wg.komputera a tym wg. baku.
Nie uwzglednia.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 19:55   #3083
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam ponawiam swoje pytanko odnośnie wysterowania przednich wentylatorów. Mam u siebie w ogrzewaniu postojowym zainstalowany przekaźnik zwłoczny 1TP1500 który opóźnia mi prace wentylatora po uruchomieniu pieca. Wysterowałem również klapy nadmuchu na przednią szybę wpinając się w pin 20 climatronica czerwonej kostki. Dzisiaj podałem napięcie z pinu 18 niebieskiej kostki climatronika na wtyczkę wentylatora żeby spowolnić jego pracę. Moje pytanie brzmi czy miedzy pinem 18 niebieskiej kostki climatronica a wtyczką wentylatora powinienem założyć jakieś zabezpieczenie
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 13:14   #3084
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam ponownie. Udało mi się podpiąć samochód do VAG-a. Były następujące błędy: 01409 repeated Flame Out. Parę razy to samo i informacja o zblokowaniu urządzenia. Po wykasowaniu i uruchomieniu auta o dziwo piec ruszył było wydać w VAG temperaturę pracy w urządzeniu i slychać , rurka wydechowa też zrobiła się ciepła. Temperatura wody doszła do 44 stopni i piec zgasł tak w VAG jak i "slyszalnie" pojawiły się następujęce błedy 65535 internal control module memory error. Po porownym rozruchu auta znow ruszył. Wsluchiwałem się w opisywane cykanie pompki i nic nie slychać tak podczas pracy jak i po wyłączeniu auta. Możecie podać dane tej pompki ? Pytam bo jak okaże się, że nie działa to bedę musiał gdzieś jak kupić. W uk nigdzie przynajmniej w moim pobliżu nie ma elektryków samochodowych.

Ostatnio edytowane przez Sekundus ; 27-12-2013 o 13:53
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 14:36   #3085
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

najpierw sprawdź przewody do popmki, najczęściej gniją kontakty przy pompce i przy piecyku.
Sama pompka rzadko ulega awarii.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 15:19   #3086
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Sprawdzenie czy pompce jest łatwe jutro to zrobię bo chcę ją przetestować tj. wypiąć wtyczkę i podłączyć prąd z akumulatora by zobaczyć czy ruszy. A co od strony pieca? Trzeba go wymontować by sprawdzić kable ?

Z obserwacji: nie wytrzymałem i uruchomiłem silnik raz jeszcze, wyłączyłem radio i po chwili usłyszałem jak powoli rozpędza się piec, w tym samym momencie usłyszałem wyraźne i dość głośne cykanie gdzieś po lewej stronie auta z przodu, cykanie przyspieszyło wraz z wzrostem obrotów wentylatora w dopalaczu. Niestety później wszystko ustało. Tak myślę czy to ta pompa bo czytałem wcześniej, że powinna stale działać a nie falowo. Z drugiej strony ktoś wcześniej napisał, że kod błedu z VAG 55535 to jednak uszkodzenie sterownika... i bądź tu mądry :-)

Ostatnio edytowane przez Sekundus ; 27-12-2013 o 16:55
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 19:34   #3087
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie. Udało mi się podpiąć samochód do VAG-a. Były następujące błędy: 01409 repeated Flame Out.
..........
. Możecie podać dane tej pompki ? Pytam bo jak okaże się, że nie działa to bedę musiał gdzieś jak kupić. W uk nigdzie przynajmniej w moim pobliżu nie ma elektryków samochodowych.
1409 - Powtarzające się przerwy w wytwarzaniu płomienia.

Błąd spowodowany, oczywiscie wygaśnięciem ognia.
Pompkę płynu w twoim modelu sparwdzasz tak; przekręcasz stacyjkę w pozycji zapłon, wyłączasz nadmuchy i radio, słuchasz.... chodzi cichytko na podszybiu, jak chcesz to mechanicznie, otwierasz maskę i dotykasz ją ręką, bedziesz czuł, że jest w ruchu.

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najpierw sprawdź przewody do popmki, najczęściej gniją kontakty przy pompce i przy piecyku.
Sama pompka rzadko ulega awarii.
Bartek, chodzi o pompkę płynu, tu nic nie gnije...

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
............
. Tak myślę czy to ta pompa bo czytałem wcześniej, że powinna stale działać a nie falowo. Z drugiej strony ktoś wcześniej napisał, że kod błedu z VAG 55535 to jednak uszkodzenie sterownika... i bądź tu mądry :-)
Pompka płynu ma chodzić zima-lato, niezaleznie od pieca, ale też przepycha płyn przez dogrzewacz, a jeśli by stała, to sterownik pieca sieje inny błąd;
1410 - Nagrzewnica przegrzana
a błąd jak pisałem wcześniej i teraz potwierdzam o numerze 65535 - Uszkodzony sterownik w piecyku.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 27-12-2013 o 19:44
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 21:24   #3088
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Bartek, chodzi o pompkę płynu, tu nic nie gnije...
Przepraszam, pisałem o pompce paliwa.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 09:51   #3089
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cześć
Sprawdziłem to co napisałeś i pompka nie działa po wyłączeniu auta, ani nie słychać ani nie wyczuwam ręką pracy. Za to słychać dobrą minutę piecyk jak samochód wyłączę, dość cicho pracuje. Sprawdzić pompkę bezpośrednio podłączając do akumulatora ?

EDIT: Hmm.. wygląda to tak, że chyba tą pompką steruje komputer, słyszalnie się załącza jak dopalacz pracuje pełną mocą, natomiast jak słabo kręci to cichnie.

Ostatnio edytowane przez Sekundus ; 28-12-2013 o 15:31
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 23:00   #3090
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponawiam swoje pytanko odnośnie wysterowania przednich wentylatorów. Mam u siebie w ogrzewaniu postojowym zainstalowany przekaźnik zwłoczny 1TP1500 który opóźnia mi prace wentylatora po uruchomieniu pieca. Wysterowałem również klapy nadmuchu na przednią szybę wpinając się w pin 20 climatronica czerwonej kostki. Dzisiaj podałem napięcie z pinu 18 niebieskiej kostki climatronika na wtyczkę wentylatora żeby spowolnić jego pracę. Moje pytanie brzmi czy miedzy pinem 18 niebieskiej kostki climatronica a wtyczką wentylatora powinienem założyć jakieś zabezpieczenie
Mysle ze na te pytanie jest w stanie odpowiedziec kilka osob na tym forum ale w zwiazku ze swoja praca nie podpowie gdyz to tajemnica panstwowa (ze tak rzecz okresle).
Np.taki kolega jak doktorek moglby sie wypowiedziec.
Mysle ze zabezpeiczenie mozesz zalozyc np. diode lub bezpiecznik dobrany do obciazenia.
Napisz wiecej o tym przekazniku zwlocznym gdyz jestem zainteresowany,moze byc na PW.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.