Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2017, 10:17   #1
smaxforever
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: Holandia
Model: S-max
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Unhappy Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, mam ogromną nadzieję na uzyskanie pomocy w temacie spalania... Przeszukałem forum szukajką ale nigdzie nie znalazłem podobnego wątku.
Od ponad miesiąca jeżdżę S-Maxem z silnikiem 2.0 ecoboost 240KM. Jest to bez wątpienia auto wyjątkowe i po przyzwyczajeniu się do trochę twardego zawieszenia (przesiadka z E61) spełnia praktycznie wszelkie oczekiwania.

Kupując wersję 240KM zdawałem sobie sprawy z tego, że przecież tyle koni sporo będzie piło, jednak martwi mnie spalanie w mieście... Przy oszczędnej jeździe spalanie na wyświetlaczu to średnio 14,5 litra, jednak realne podchodzi pod 20! Codzienna trasa dom - żłobek - praca i spowrotem to ok 25km.

Coś chyba jest na rzeczy, bo z tego co się orientuję takie spalanie jest do osiągnięcia przy dość ciężkim bucie a jak wspomniałem 90% jazdy jest bardzo spokojna. Będę więc wdzięczny za informację, czy ten typ tak ma czy szukać przyczyn wysokiego spalania i jeżeli tak to gdzie najpierw?

Dodam jeszcze, że auto przy niższych prędkościach wydaje dźwięk, jakiego nie słyszałem jeszcze w żadnym innym. Nie jest to jakieś klekotanie, zgrzytanie czy coś bardzo niepokojącego, bardziej przypomina dźwięk jakby silnika elektrycznego i jest synchroniczne z wchodzeniem na obroty. Słyszalne do mniej więcej 50-60km/h. Dynamika i kultura pracy jednak wydają mi się w porządku.

Spalanie w trasie przy prędkości ~120-130km/h to ok. 10 litrów.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i ew. pomoc, pozdrawiam!

smaxforever jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 11:45   #2
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Wytłumacz nam troszkę bliżej, co rozumiesz pod pojęciem: "średnio 14,5, a realnie podchodzi pod 20" - czyli masz 14,5 wg komputera, a z dystrybutora wychodzi Ci że pali koło 20l? Jeśli tak, to takiego rozstrzału nie powinno być i pewnie gdzieś Ci cieknie. 14,5 l w mieście jest do zrobienia, ale jak masz ciężką nogę lub jak masz ekstremalne warunki użytkowania, czyli zimne starty, krótkie odcinki i mega korki. Ja po Wawie na pełnym baku (70 l) robię około 560 km, czyli średnio wychodzi około 12,5 l/100 i tak mniej więcej pokazuje też komputer. 3/4 to jazda w porannych i popołudniowych korkach (czekanie na światłach czasami przez 4 cykle) na odcinkach po około 6 km. 1/4 to jakieś jazdy poza szczytem lub obwodnicami. Przy 140 km chwilowe spalanie mam około 9 l, więc Twoje 10 raczej też w normie (sprawdź, czy na pewno jedziesz po równym terenie). Co do tego dźwięku to może to silniczek krokowy, ale gdyby nawalał, to by Ci obroty falowały, no nie wiem, nie jestem fachowcem... Podłączenie pod kompa powinno dać jednoznaczną odpowiedź.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 11:47   #3
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Cytat:
Napisał pspot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja po Wawie na pełnym baku (70 l) robię około 560 km
Ja dzisiaj zatankowałem s-maxa do pełna, do trzeciego odbicia pistoletu i po odpaleniu pokazał mi że na tym paliwie zrobię 476km.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 12:35   #4
smaxforever
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: Holandia
Model: S-max
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Dzięki za szybkie reakcje. Tak, komputer pokazał 14,5, licząc realne spalanie z dystrybutora wyszło niecałe 20. Paliwo nigdzie nie cieknie bo nie czuć i nie widać. Jak pisałem, spalanie martwi mnie jedynie w mieście. 20l/km to chyba wynik trochę za duży!
Zimny start co rano przed domem, potem pod żłobkiem jednym i drugim (bo mamy dwa różne, oddalone o 5 min jazdy). W sumie robię rano: 800m, przerwa, 7km, przerwa, 7km (czyli 3 odpalenia na zimnym).
Interesuje mnie czy komuś jeszcze wychodzi realne spalanie po mieście na takim poziomie? Mowa oczywiście o ecoboost 2.0 240KM.
smaxforever jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 13:24   #5
simon188
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-05-2014
Skąd: Świdnica
Model: S-Max ST-line
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

U mnie przy jeździe głównie po mieście z podobną częstotliwością wychodzi średnio 12,5 lub koło 13 w czasach intensywnego użycia klimy lub siarczystego mrozu. Pokrywa się to +- z danymi przy tankowaniu. Zasięg 560 km wyłącznie po mieście na jednym baku - z całą stanowczością stwierdzam, że jest nierealny. Pomimo traktowania pedału gazu z należną delikatnością.
Co do odgłosu słyszalnego przy niższych prędkościach to u mnie też to występuje. Ja natomiast porównuje go do dźwięku kosiarki elektrycznej. Powiem tak nie wiem od czego to zależy ale mam wrażenie, że nie występuje on zawsze lub po prostu nie rejestruje go za każdym razem. Generalnie nie przejmowałem się tym za bardzo i dalej nie przejmuje. Chociaż nie powiem fajnie byłoby wiedzieć czy ten odgłos jest charakterystyczny dla tego modelu i silnika czy jednak wynika z tego, że coś jest na rzeczy.
simon188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 14:10   #6
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Może skrzynia wyje? Czy to jest taki dźwięk jak w miejskich z automatem tylko o wyższej częstotliwości?
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 17:03   #7
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Cytat:
Napisał simon188 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie przy jeździe głównie po mieście z podobną częstotliwością wychodzi średnio 12,5 lub koło 13 w czasach intensywnego użycia klimy lub siarczystego mrozu. Pokrywa się to +- z danymi przy tankowaniu. Zasięg 560 km wyłącznie po mieście na jednym baku - z całą stanowczością stwierdzam, że jest nierealny.
Ja nie pisałem o zasięgu podanym przez komp po zatankowaniu do pełna, bo ten jest różny, w zależności od tego, jaką ostatnio trasę robiłem (jakie było średnie zużycie wyliczone przez komputer na jakimś tam dystansie). Pisałem o realnym dystansie jaki robię na baku po mieście (dokładnie około 3/4 miasto raczej w szczycie, i 1/4 poza szczytem + obwodnice itp). Twoje 12,5 l/100 głównie po mieście przy 70 l baku daje dokładnie 560 km do przejechania i jest dokładnie takie samo jak moje wyliczenia.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 18:14   #8
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Ja mam co prawda w Mondeo MK4 ten silnik ale moje wyniki to:
1. około 15-16 L/100 przy średniej prędkości 160 przez około 2,5h. Kilka razy prędkość 220-230kmh. Większość 170-190. Początek i koniec trasy kilkanaście minut w korkach w miastach.
2. Odcinek 130km gdzie pierwsze 70km Ok 90-100kmh i kolejne 50km miedzy 180 a 260 dało mi spalanie 13,5l/100.
3. Miasto to jest zawsze 10,5-11 przy mieszanej jeździe czyli czasem szybkie ostre starty czasem równa jazda.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 03-11-2017 o 20:40
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 18:31   #9
smaxforever
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: Holandia
Model: S-max
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Totek2, w takim razie Twoje realne spalanie wychodzi nieco poniżej 14 litrów i chyba jest to jak najbardziej poprawny wynik. U mnie po zalaniu do pełna pokazuje, że zrobię km tyle samo (~470) ale po przejechaniu 154km do baku wlałem... ok 30 litrów.

Wychodzi więc na to, że coś nie tak u mnie ze spalaniem.
Czy komuś jeszcze udało się zbliżyć do 20 litrów/100km?

Co do dźwięku, to dokładnie jak opisuje simon188, czasem słychać bardziej czasem mniej. Mam wrażenie, że dochodzi ze skrzyni (powershift, zapomniałem wcześniej dodać) a słychać go jakby bardziej... z tyłu auta.

Czy orientujecie się co przede wszystkim zacząć sprawdzać i w jakiej kolejności pod kątem tego spalania? Plamy pod autem nie ma, jedno więc do sprawdzania już z głowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez smaxforever ; 03-11-2017 o 18:35
smaxforever jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2017, 19:12   #10
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Ecoboot 2.0 240KM spalanie 20l w mieście, dziwny dźwięk przy niskiej prędkości

Od czasu akcji "spalamy bajurę" organizowanej przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a nie weryfikuję rzeczywistego spalania, ale myślę że realnie ok 15 mam.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.