Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2018, 20:10   #1
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Ustawianie geometrii Warszawa

Witajcie,
Miesiąc temu miałem wymieniane w ASO tuleje wahaczy wleczonych. Po całości była ustawiana geometria. Po odebraniu auta, kierownicę musiałem mieć skręconą o kilka stopni w lewo ponieważ jak tylko ją wyprostowałem, samochód natychmiast skręcał w prawo. Przed wymianą podczas jazdy na wprost kierownicę miałem idealnie prosto. Pojechałem na poprawę, faktycznie geometria była zła. Poprawili. Jest lepiej ale dalej podczas ustawienia kierownicy prosto na równej drodze bez pochyłości, samochód skręca w prawo. Pojechałem drugi raz na poprawę. Poprawili tak że było tak samo jak za pierwszym razem. Kolejna wizyta i dalej jest źle. Oczywiście nie płaciłem za te wizyty ale czas który straciłem i paliwo na jazdy do nich to tak jakbym w zasadzie musiał za to zapłacić. Prośba do Was o pomoc. Czy znacie jakiś dobry warsztat który ustawi geometrię i nie będzie to dla nich jakiś rocket science? Bo jak widać ASO geometria przerasta. Czwarty raz szansy im nie dam. Wolę jechać, zapłacić niż jeździć do nich bez przerwy na poprawki bo to nie ma sensu.

dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 22:21   #2
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Kolego wystarczy poszukać na forum , bo jest już siódem temat o geometrii w strefie mazowieckiej.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 15:33   #3
rgroch1
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 17-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Ostroroga 24b MIK serwis, goście znają się na geo i mają najnowsze maszyny plus kumają zawiechę w fordach , subaru itp. Tanio nie będzie.
Ewentualnie Sobczak w Markach taniej , też fachowo i nie trzeba się umawiać jak do papieża. Obydwu testowałem , skuchy nie było.
Mik robił tylną zawiechę w mondeo mk3 kombi , Sobczak inne auta .

Ostatnio edytowane przez rgroch1 ; 28-03-2018 o 15:49
rgroch1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 09:31   #4
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

No dobra, ja już po regulacji zbieżności. ASO sobie nie potrafiło poradzić ale na forum Porshe (a ich właściciele raczej do byle jakich mechaników nie jeżdżą) znalazłem informację o serwisie Dobrucki w Alei Prymasa Tysiąclecia a tam pracuje człowiek który jest podobno mistrzem w tym co robi - Sylwester Bednarski. No i cóż, opinie nie kłamały. Po ingerencji tego Pana samochód jest cichszy (zbieżność miałem masakryczną, już powoli zaczynało opony ciąć) nic nie ściąga, kierownica jest prościutko. Nawet chyba po zakupie tak idealnie nie było. Także gdyby ktoś szukał to tak jak mówię, serwis Dobrucki i Sylwek. Koszt jaki poniosłem to 140zł. Też bardzo przyzwoicie, liczyłem na więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 07:32   #5
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Czy ASO masz na myśli Lipski?
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 18:36   #6
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Cytat:
Napisał jarowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ASO masz na myśli Lipski?
Dokładnie tak.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 18:47   #7
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

To witaj w klubie, robiłem u nich kilka lat temu i też przestawioną miałem kierownicę.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 21:59   #8
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Najlepsze jest to że poprawiali mi 3 razy i cały czas było źle. Kazali mi przyjechać 4 raz i zostawić samochód to będą ustawiać, oczywiście w zamian otrzymam auto zastępcze za które musiałbym zapłacić sobie sam. Sam musiał bym zapłacić za ich nieudolność!! Ponieważ podliczyłem sobie ile już czasu straciłem na jeżdżenie tam i ile mnie ten czas kosztował, stwierdziłem że więcej do nich nie jadę. Ale z drugiej strony, jak można dobrze ustawić zbieżność nie blokując kierownicy? Widziałem jak oni to robili. Postawili samochód na stanowisku do geometrii, podnieśli go i ustawiali. A kierownica w tym czasie mogła się skręcać i ustawili zbieżność na skręconej. Tam gdzie ustawiałem teraz, cały czas siedziałem w aucie mając wciśnięty pedał hamulca i trzymając kierownicę idealnie do jazdy na wprost. Oczywiście nie musiałem tego robić ale jeżeli nie trzyma jej człowiek to do tego służy specjalne blokada której w ASO mi nie zakładali bo widziałem z recepcji na górze jak mi go robili. Kierownica nie była kompletnie zblokowana do jazdy na wprost.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 22:25   #9
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Ja od lat do Sylwka i zawsze git

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 20:42   #10
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Ustawianie geometrii Warszawa

Potwierdzam to co piszą koledzy.

Kilka tygodni wcześniej ustawiałem geometrię (po wymianie elementów zawieszenia) w pewnym warsztacie na Grochowie.
Cała operacja trwała ponad dwie godziny po czym pan stwierdził, że niestety ale nie da się ustawić prosto kierownicy bo drążki są pokrzywione i ogólnie trzeba je wymienić a przy okazji zrobić jeszcze kilka innych rzeczy.
Trochę mnie to zdziwiło ponieważ wcześniej całe zawieszenie było sprawdzone a zużyte elementy wymienione na nowe.
No ale cóż, może faktycznie ktoś coś przeoczył...
Już byłem umówiony na wymianę elementów u tegoż samego fachowca kiedy natrafiłem na ten temat.
Nie czekając zadzwoniłem i umówiłem się na najbliższy wolny termin.
Pan Sylwek to bardzo pozytywny człowiek i mega fachowiec.
Opowiedziałem mu historię o pokrzywionych drążkach i luzach na maglownicy itp.
Okazało się jednak, że wszystko jest proste, nie ma żadnych luzów na maglownicy ani na wahaczach a wszystkie tulejki są sztywne.
Cała operacja wraz z ustawieniem geometrii trwała 30 minut i wszystko zostało ustawione idealnie na środku wskaźników wyświetlanych na ekranie.
Wielki szacun dla Pana Sylwka za jego wiedzę i doświadczenie i dla serwisu, że nie naciągają ludzi na niepotrzebne koszta wymiany dobrych elementów.
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.