Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2017, 14:05   #1
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

Mam prośbę o jakąś dobrą radę ("burzę mózgów").... jestem pewien że na tylu użytkowników forum ktoś ma coś ciekawego do napisania. Fakt faktem że wybieram się wkrótce na diagnostykę do mechanika (kolega z forum), ale może ktoś przed wizyta rzuci jeszcze jakieś światło na sprawę.
Tak jak w temacie. (s-max 2011, 2,0tdci, 163kM, skrzynia PS)
Zacząłem ostatnio słyszeć niepokojący (powiedzmy że jakby metaliczny) dźwięk który następuje w czasie przyspieszania, zaraz po zmianie biegu z 1na 2 i 2na 3. Przyspieszanie w zakresie powiedzmy około 1800-2200 obr. Poniżej 1800 obr dźwięku nie ma i przy bardziej agresywnej jeździe też go nie słychać.
Dźwięk słyszalny niezależnie czy auto ciepłe czy nie , i niezależnie czy jadę na D czy manualnie zmieniam biegi.
Udało mi się nagrać filmiki ... mam nadzieje że coś pomogą w rozwiązaniu zagadki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
20sekunda ,32s, 49s, 1:06, 1:09
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
25s, 34s (choć tu ciężko bo pęd powietrza zakłóca)

PS: nie wiem czy tym razem w dobrym miejscu zamieszczam ten temat, pisałem o tym już w wątku o "skrzypieniu Power Shift" choć im dłużej się wsłucheję tym bardziej uważam że to jednak nie kwestia PS.
Mam też pewne przemyślenia i przypuszczenia ,ale nie chciałbym na razie nikomu narzucać swojego toku myślenia .
Z góry dziękuję za wszelką radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS: jak ktoś z moderatorów uważa że temat powinienem zamieści gdzie indziej np w tematyce "Diesel" to proszę , choć nie wiem do końca co jest przyczyną powstawania "dźwięku" wiec i nie wiem gdzie do końca powinien być umieszczony omawiany temat.


Ostatnio edytowane przez wmisiuk ; 07-09-2017 o 14:51
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2017, 13:14   #2
mkbiker
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: łódź / rąbień ab
Model: galaxy MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Tdci 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

kolego ma ten sam problem, i nie mogę złapać reguły co do tego kiedy występuje ten objaw, jak będziesz po diagnostyce daj znać co tam pwoiedzieli, u mnie przy ostatnim serwisie akurat przy jeździe nic nie było słychać, ehhhh.
mkbiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2017, 15:32   #3
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

Cytat:
Napisał mkbiker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego ma ten sam problem, i nie mogę złapać reguły co do tego kiedy występuje ten objaw, jak będziesz po diagnostyce daj znać co tam pwoiedzieli, u mnie przy ostatnim serwisie akurat przy jeździe nic nie było słychać, ehhhh.
diagnoza już postawiona .. ale nie chcę się na chwilę obecną zbytnio rozpisywać ponieważ auto wstawiam na serwis w tej sprawie lada dzień... jedynie co warto napisać(żeby zasiać jeszcze większe niewiadome) to chyba tak jak kiedyś pisałem temat nie wylądował w odpowiednim dziale, ale to może później bo dopóki nie będzie 100% pewności to nie ma co bić piany...
PS: ile masz nakręcone km autkiem ?? od kiedy jesteś w jego posiadaniu ? i od kiedy zacząłeś zauważać ten dźwięk ?

Ostatnio edytowane przez wmisiuk ; 04-10-2017 o 15:37
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 10:50   #4
mkbiker
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: łódź / rąbień ab
Model: galaxy MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Tdci 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

nabite mam niecałe 140, ( przebieg pewny na 100 % ), jeżdżę zaraz dwa lata, a dzięki słyszę już jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bać się bardzo czy tylko trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkbiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 11:00   #5
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

Nic się nie bać , narazie to ja kasę stracę jeżeli nie trafię w punkt ... w kontakcie ..... pozdro

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 12:01   #6
mkbiker
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: łódź / rąbień ab
Model: galaxy MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Tdci 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

dzięki, jak coś dawaj znać, pozdro
mkbiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 12:06   #7
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

W następnym tygodniu coś się mam nadzieje wyjaśni ..

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 14:46   #8
mkmj
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

Witajcie,
Czy udało się Wam już zdiagnozować co to za dzwięk jest?
mkmj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 17:33   #9
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

wracam do tematu :
walka trwała i niestety trwa nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwóch mechaników niezależnych po diagnostyce która polegała na krótkiej wyciecze i przedstawieniu "dziwnego dzwieku" w rzeczywistości stwierdziło że to TURBO.
Podjęta decyzja i sru... turbo wyjete poleciało na ekspertyzę (ponieważ żadnych objawów prócz domniemania że to ono daje ten dzwiek nie było).
Stwierdzono ze źle wypada geometria - no to regenerujemy ok .
W 100% sprawne turbo wróciło na miejsce i co .. i nic ... dziwek występujący zaraz po zmianie biegu w konkretnym zakresie obrotów pozostał niezmieniony.
Mechanik który stwierdzał ze to turbo i zajął się jego wyjeciem i cała resztą nie chce zakończyć tak sprawy i zaproponował nowy termin wizyty auta w serwisie.
Skorzystam oczywiście ale już mam dość.... miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kasa poszła efekt marny ..

Bump:
Cytat:
Napisał MoniczkaMoniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może olej w skrzyni?
olej wymieniony 1 m-c temu
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 19:29   #10
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Niepokojący dźwięk przy(po)zmianie biegu

Kolego, te odgłosy mogą pochodzić od powershifta. U mojego znajomego były prawie identyczne dźwięki jakby turbo kończyło swój żywot. Okazało się, że to skrzynia PS wydaje takie dźwięki. Najlepiej postawić auto na podnośniku, rozpędzać i wtedy od dołu się wsłuchiwać.
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.