Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2019, 19:55   #1
Turemek87
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 9
Question Regeneracja turbiny w Mondeo 2.5t - gdzie w Warszawie

Cześć. Panowie dopadł mnie problem turbiny w moim Mondku 2.5t. Turbo delikatnie "skrzeczy" przy przyspieszaniu i znika olej z silnika - ok. 1l/1500-2000km, dodatkowo olej przed, za oraz w intercoolerze. Odma wydaje się być sprawna, nic nie piszczy (typowe przy uszkodzonej membranie) oraz nie ma nadciśnienia po odkręceniu korka czy wyjęciu bagnetu (delikatne podciśnienie na biegu jałowym - test rękawiczki). Potrzebuję poleconego/sprawdzonego zakładu zajmującego się regeneracją turbin w Warszawie lub okolicach Warszawy. Chodzi mi o kompleksową usługę diagnozy, zdemontowania turbiny, regeneracji oraz ponownego montażu łącznie z wyczyszczeniem intercoolera, węży, zasilenia i spływu od turbiny, wyczyszczeniu miski olejowej oraz ewentualnie pomiaru ciśnienia oleju przed turbiną gdyby okazało się, że turbo się przytarło. Chodzi mi o zakład, który ma pojęcie co robi i przede wszystkim ogarnie tę turbinę. Dopuszczam też opcję demontaż/montaż w jednym zakładzie a regeneracja w innym.

Dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.

Turemek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 22:13   #2
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Regeneracja turbiny w Mondeo 2.5t - gdzie w Warszawie

Ja robiłem w 2.0TDCI komplet w Solid Garage, ogarnęli, Ale turbo wysyłają do kogoś. Zadzwoń zapytaj.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 08:25   #3
Turemek87
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja turbiny w Mondeo 2.5t - gdzie w Warszawie

Panowie, generalnie w dolocie niezły gnój:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po zdjęciu rury wyciekło tego dużo więcej niż na tym zdjęciu co są krople na betonie. Widać było w wężu do przepustnicy, że strumień oleju jest zaciągany z intecoolera, dlatego pomyślałem, żeby włożyć coś do intercoolera i zobaczyć ile tam jest oleju. Po włożeniu drutu wydaje się, że cały dół intercoolera ma olej, tak jakby do poziomu spodu wylotu kolanka węża. Jak zdjąłem wąż przed intercoolerem, to po zdjęciu spadło 5-6 kropel oleju.
Generalnie nie wiem jak z pierścieniami, ale przy pierścieniach i takim poborze oleju chyba byłoby za mną niebiesko, a przynajmniej przy ostrym butowaniu. Niestety takich objawów nie ma. Rura wydechu w tłumiku końcowym mocno okopcona od wewnątrz.

Dodatkowo zmartwił mnie kolor oleju, ale wydaje się, że po prostu jest "napowietrzony" bo autem jeździłem przed zdjęciem węża.
Przed intercoolerem olej ma normalny kolor, znaczy się przezroczysty normalny olej lekko przyciemniony.
Turemek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 14:36   #4
newman
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo Mk1/Mondeo Mk3/Mondeo Mk4/Mondeo Mk4
Silnik: 1.6i/2.0 TDCi/2.5T/2.5T
Rocznik: 1994/2006/2007/2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Regeneracja turbiny w Mondeo 2.5t - gdzie w Warszawie

Kolego czy ogarnąłeś temat regeneracji turbo? Ile to kosztowało z czyszczeniem dolotu? Ile tego oleju było w intercoolerze? Pozdrawiam
newman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.