Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2019, 19:41   #1
piechu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie nie da się uruchomić auta z samym tylko wciśniętym sprzęgłem

Witajcie,
parę tygodni temu pojawił się w moim C-Maxie II 2.0 TDCI mały acz irytujący problem podczas odpalania. Auto ma rozruch bezkluczykowy i do tej pory odpalanie wyglądało tradycyjnie, czyli wciskałem sprzęgło i krótkie wciśniecie przycisku power uruchamiało auto. Sporadycznie zdarzała się sytuacja, że komputer wywalał komunikat aby wcisnąć jednocześnie sprzęgło i hamulec. Niestety od paru tygodni nie da się uruchomić auta z samym tylko wciśniętym sprzęgłem. Każdorazowo muszę wciskać hamulec i sprzęgło. Dodatkowo przy rozruchu ze sprzęgłem wystarczyło tylko stuknąć przycisk power i auto samo uruchamiało rozrusznik. Obecnie przy wciśniętym sprzęgle i hamulcu aby wystartować silnik muszę trzymać wciśnięty przycisk dopóki rozrusznik nie rozkręci (jak przy tradycyjnym odpalaniu kluczykiem). Dodam, że parę dni temu gdy stałem na przejeździe kolejowym to auto ni stąd ni zowąd udało się ten jeden raz uruchomić tylko ze sprzęgłem.
Problemem jest jakiś czujnik czy ki czort?
Dziś odpaliłem tryb diagnostyczny i wyskoczyły mi 4 błędy DCT:
C140_00
C121_00
C131_00
C151_00
W mojej poprzedniej Astrze mogłem również sczytać błędy z deski rozdzielczej a później za pomocą internetowego dekodera ogarnąć mniej więcej na jaki problem wskazują. Niestety podobnego spisu/dekodera dla Forda nie udało mi się znaleźć więc jak mniemam będzie potrzebne podpięcie pod komputer.

piechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 17:36   #2
betap
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: nie da się uruchomić auta z samym tylko wciśniętym sprzęgłem

pedal sprzegla ma 2 czujniki - jeden wykrywa wcisniecie 25% drugi 75% - stawiam, ze ten drugi czujnik jest uszkodzony - zacznij od diagnostyki na kompie - czy system widzi jedno i drugie wcisniecie
betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 13:24   #3
piechu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie da się uruchomić auta z samym tylko wciśniętym sprzęgłem

Hej!
Chyba - a raczej na pewno - miałeś rację.Wielkie dzięki!
Dziś podpiąłem laptopa i odpaliłem forscana. Podczas testu położenia pedału sprzęgła, po jego wciśnięciu, program pokazuje tylko wartość 25%.
Teraz pytanie czy ten czujnik odpowiadający za położenie 75% dam radę zdemontować sam nie posiadając podnośnika i kanału? Czy da się go wyczyścić czy w tym przypadku konieczna jest jego wymiana? Jeśli wymiana to czego szukać?
Pozdrawiam i liczę na Waszą dalszą pomoc!
piechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2019, 20:32   #4
betap
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: nie da się uruchomić auta z samym tylko wciśniętym sprzęgłem

oba czujniki masz przy samym pedale sprzegla w kabinie - zacznij od przewodow i kostek / pozniej spraedz sam czujnik
betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.