Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2011, 13:22   #41
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Jakie masz auto i jaki most (przełożenie)?
Najmniejszy (niski, krótki) z szybszym mostem 1:4,56 przy szybkości 90 km/godz powinien palić 6,5-7,0 l/100km. Szybkość maks. na Boschu 70KM z takim mostem do 130 km/godz.
Cytat:
Napisał kuba88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak prawidłowo ustawic dawkowanie pompy ?
Prawidłowo to ustawisz na stole probierczym... Sam możesz tylko na... oko - przy ostrym depnięciu może lekko dymić na czarno, mocny czarny dym to albo za duża dawka, albo lejące wtryski. Ewentualnie może być jeszcze za późny wtrysk - warto ustawić statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-11-2011 o 13:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 18:27   #42
kuba88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Skąd: Prudnik
Model: transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Auto to wersja krótka z nadbudową. Co do mostu to niestety nie orientuję się jaki to jest. Pisząc o prawidłowym ustawieniu pompy miałem na myśli o takim w którym nie kopci na czarno. Zastanawia mnie raczej czy jest jakiś stopień podkręcania w którym lekko podniesie się moc i nie będzie kopcił. Co do wtrysków to jeden leje na zimno, z tym zaznaczeniem, że na tej zepsutej mogłem żylowac silnik do woli i dymu nie było.
kuba88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2011, 19:15   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał kuba88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wtrysków to jeden leje na zimno
Tzn?
Cytat:
Napisał kuba88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do mostu to niestety nie orientuję się jaki to jest
Po VIN-ie można się dowiedzieć.
Cytat:
Napisał kuba88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie raczej czy jest jakiś stopień podkręcania w którym lekko podniesie się moc i nie będzie kopcił.
Nie ma innej alternatywy - większa moc to większa dawka wtrysku, a to większy kopeć. Chodzi o to, aby nie przesadzić. Silniki 2,5D wolnossące z Boschem miały 76KM, ale na niektóre "ekologicznie" wymagające rynki ZMNIEJSZONO moc do 70KM. Te o większej mocy miały w spalinach za dużo cząstek stałych (czytaj: sadzy) - przekraczały normę.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 12:09   #44
JuloKrk
ford::average
 
Avatar JuloKrk
 
Zarejestrowany: 30-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2,5D 4CC
Rocznik: 1993
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał eMWuGSM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem, żeby Transit lepiej zbierał sie od dołu wystarczy wywalić EGR i otworzyć przepustnice na stałe, chociaż na zimę to nie najlepszy pomysł.
Odkopuję trupa, ale chciałbym zapytać o tą kwestię. Faktycznie może być problem jakiś w zimie?
JuloKrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 12:30   #45
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał JuloKrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkopuję trupa
Ze śniegu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na poważnie - działający EGR powoduje nieco szybsze nagrzewanie się silnika i lepsze dogrzanie w duży mróz (zwłaszcza przy jeździe miejskiej, w korkach, na niskich obrotach i podczas stania pod światłami). Poza tym - jego zaślepienie nie spowoduje żadnych kłopotów w silniku z Boschem. Przepustnica jest potrzebna tylko do podciśnieniowego sterowania EGR-em...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-01-2012 o 12:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 12:59   #46
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Ja mam zaślepiony egr ale zostawiłem przepustnice przede wszystkim dlatego ze ciszej pracuje silnik na wolnych obrotach jest prawie zamknieta i nie słychac buczenia z filtra i tak przy dodaniu gazu też.Jakiś czas jezdziłem z zablokowaną przepustnicą różnica nieduża ,a hałas większy.Podobno lepiej zapala jak zimny silnik gdy przepustnica niezablokowana.

Ostatnio edytowane przez tomek37 ; 29-01-2012 o 13:01
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 17:23   #47
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał tomek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno lepiej zapala jak zimny silnik gdy przepustnica niezablokowana.
Na pewno - ponieważ przymykając dolot powietrza powodujesz "mechaniczne" zmniejszenie ilości powietrza w stosunku do ilości paliwa.

Tak przecież działa podstawowa wersja ssania w silnikach benzynowych z klasycznym gaźnikiem.
Nic nowego - wracamy do podstaw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał tomek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciszej pracuje silnik na wolnych obrotach jest prawie zamknieta i nie słychac buczenia z filtra
Bo przepustnica zamyka echo pudła rezonansowego filtra i rury dolotowej.

Osobiście popieram Twoje rozumowanie i Innym polecam.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 20:38   #48
obcy44
ford::beginner
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: w-wa
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

witam i ja się skusiłem i zastosowałem się do powyższych porad , przekręciłem o 1 i 1/4obrotu , egr zablokowany . Dwa dni jazdy i szczerze mówiąc nic niestety nie czuję.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zbiera się tak jak wcześniej , v-max też bez zmian .
obcy44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 20:47   #49
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Dojdź może do dwóch obrotów. To indywidualnie trzeba ustawiać - nie ma żelaznej reguły.
Przy tym przeregulowaniu przyrosty mocy nie są jak przy chipowaniu - to góra 5 KM. Gumy nie będziesz palił... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-11-2012 o 20:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 10:22   #50
Cezik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2013
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1991
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

ja chciałem odkręcić nasadką, obróciłem parę razy i wydaję mi się że odkręca się razem ze śrubą na klucz ampułowy i nie wiem czy tak ma być
Cezik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.