Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2013, 14:10   #51
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Tak nie powinno być, może gwint jest uszkodzony lub zapieczony.
Spróbuj nasadzić samą nasadkę, a przez jej otwór włożyć ampul. Nasadkę można pokręcać ściskiem lub obcęgami.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 18:03   #52
Cezik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2013
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1991
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Dzięki, spróbuje tak zrobić
Cezik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:00   #53
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Witam, mam pytanie. Nie wiem czy mam szczęście, czy co, ale obróciłem o 2 obroty w prawo i moc trochę się podniosła (ale na granicy placebo). I ibróciłem następne dwa obroty i potem następne 2. Teraz mam odkręconą śrubę do końca. EGR otwarty i po dodaniu gazu na maksa delikatnego dymka na chwile puszcza i potem czysto (tak jakby sadze z rury wydmuchał). A moc czuję, że jest dużo większa, ładnie się zbiera, na 3 przy 30 km/h, 4 przy 40 i 5 przy 50 zmieniam i jest ok. Mam tylko pytanie, bo w pierwszym poście było napisane nie więcej niż 2 obroty. Czy tak duże wykręcenie może mieć jakiś negatywny wpływ na silnik/osprzęt? Spalanie nie wiem czy się podniosło, ale już z 500 km zrobiłem i nic nie zauważyłem...
zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:58   #54
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał zbyszek_k007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tak duże wykręcenie może mieć jakiś negatywny wpływ na silnik/osprzęt?
Jeżeli nie dymi mocno na czarno i silnik nie stuka - to jest ok i nic złego się nie stanie.
Chociaż nie jest to bardzo wysilony silnik - to trzeba pamiętać, że wywodzi się konstrukcyjnie z początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i nie nadaje się do piłowania na maksa na trasie przez długie odcinki trasy. Diesle tego nie lubią, przy zwiększonej dawce wzrasta znacznie temperatura spalania i jej czas trwania, w krańcowych przypadkach grozi to pęknięciem tłoka i wypaleniem dziury w denku.Tym nie mniej przy wyprzedzaniu każdy konik więcej w tym aucie się przydaje, a tu przyrost mocy na pewno jest bezpieczny - tych nowych koników nie jest dużo...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 17:59   #55
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

No właśnie, a ja jeżdżę tak jak jeździłem, przy wyprzedzaniu i jak się zdenerwuję to mu depczę, ale jeżdżę tak jak jeździłem czyli trasa ok 90 km/h i miasto 50-60 km/h. Czyli w praktyce chyba nic się nie dzieję, po prostu po przeróbce wystarczy mniej trzymać gaz żeby jechać te 90 km/h?
zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 18:38   #56
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Cytat:
Napisał zbyszek_k007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w praktyce chyba nic się nie dzieję, po prostu po przeróbce wystarczy mniej trzymać gaz żeby jechać te 90 km/h?
Tak.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 16:15   #57
zbyszek_k007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 28-03-2013
Skąd: Legnica
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Po pół roku testowania dochodzę do wniosku, że transit z tą przeróbką pali mniej i jest dużo żwawszy. Ta klapka w egr została całkiem wywalona u mnie, ale to nie ważne - najważniejsze, żeby po prostu ją maksymalnie otworzyć, żeby silnik miał dużo powietrza. Spalanie po zwiększeniu dawki i nie otwarciu egr wzrosło, dopiero po otwarciu spadło. Teraz przy wolnej jeździe da się zejść poniżej 7 litrów. A przypominam, że śrubę w pompie mam wykręconą na maksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbyszek_k007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 07:41   #58
kokopi01
ford::amateur
 
Imię: krystian
Zarejestrowany: 14-10-2013
Model: transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

było tak... pusty pod góre 70 na proste 100 z góry 120Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... 1,5 obrotu i otwarty zawór,,, jest tak 130 bez problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zero kopceniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kokopi01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 18:10   #59
trans-bud
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: kopanki
Model: ford transit laweta
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1993
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

witam moze odbiegam od tematu ale prosze o odp. mam okazje kupic transita z 98r z silnikiem 2.5tdi ale ma uszkodzona pompe wtryskowa lucas epic cieknie z niej paliwo ponoc z glownego walka naprawa przekracza 3tys zl. ten silnik chcialbym zamontowac w moim transicie 93r obecnie mam tzw. banana 80 km rzecz polega na tym ze chcialbym tamten silnik 2.5 tdi zamontowac w moim transicie ale zamontowac w nim pompe bosch mechaniczna z mojego banana 80km czy taka przerobka jest mozliwa i czy wszystko bedzie dzialalo jak trzeba? wiadomo tdi ma przeszlo 100km a mojemu fordzikowi przydalo by sie wiecej koni ale jest jeszcze jeden problem ten tdi ma ponoc przejechane 600tys km i nie wiem czy to nie za duzo niby odpala zima dobrze i przed zakupem mam mozliwosc sprawdzic sprezanie tylko czy to wystarczy by miec pewnosc ze ten silnik jest dobry i czy jeszcze troche pojezdzi?
trans-bud jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 19:25   #60
dawid0606
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: polanów
Model: transit 2.5d
Silnik: diesel
Rocznik: 1992
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch

Zna ktoś jeszcze jakiś inny sposób dodania mocy w takim silniku 2.5d?
dawid0606 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.