Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2020, 00:52   #11
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

-z tej aukcji kupilem czujnik z mocowaniami. 90 zl
-wiązka tyl od mk5. jakies 120 zl
-wiązka przód od smaxa 2015 w aso (100 zl) , tylna nie jest dostępna w eu.
numery wziąłem z forum z tematu> smax dokładanie fdl .
-czujnik przód z mocowaniami od smaxa mk2, tez allegro .ten chyba 150 zl .
montaż tylu poszedł w miarę szybko.
Na przegladzie przynajmniej nikt sie nie zapyta gdzie jest poziomowanie.. czujnik jest ...
bez przedniego czujnika system raczej nie ruszy , chyba ze sprobuje dolozyc rezystor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba pewnie jeszcze przeprogramowac HCMa, ale to tez pikus. zabawy softem mam opanowane.

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2020, 21:15   #12
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Mały problem . Lekko się zablokowałem . Nic kompletnie się nie zgadza że schematami jakie mam .
Europa 2019 mówi , że kabel idzie z hcm do wtyczki obok hcm na pozycji 38, 39 i 56 zdaje się. Niestety kable wychodza z hcm jak powinny , ale nie wiem gdzie się kończą. A dostępu do amerykańskiej wersji schematów nie mam . Może ktoś ma zdjecie przestrzeni za akumulatorem , bo tam chyba może być wtyczka do ostatniego kawałka kabla absu . Z absem powinien być kabel od hcm . A może ktoś ma schemat z wersji poliftowej instalacje wychodaca z hcma.

Edyta :
Instalacja i czujniki założone. Z jakiegoś powodu amerykance zmienili rozkład pinów i budowę instacji .
Z przodu już nie ma wtyczki dla ostatniej wiązki . Kable trzeba ciągnąć do złącza c238 . I tu niespodzianka , która mnie zblokowała . Podłączenie jest na pinach 19, 20, 21. Kolory zgadzają się itp itd.
Więc mam czujniki podłączone , instalacji podłączoną. po wgraniu konfiguracji eu nie mam już błędów z czujników , ale niestety moduł potrzebuje kalibracji której do tej pory nie miał przeprowadzonej. No szkoda , miałem nadzieję , że coś tam będzie odrazy ruszać , a tak lampy odrazy jadą na pozycję usterki.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 04-10-2020 o 23:03
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 12:18   #13
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Niestety poległem.. z eu konfigiem przestaje kręcić światłami i daje błąd z sccm o błędnej konfiguracji.
Lekko mnie zmęczył ten temat .
Trochę mocno poprzestawialem parametry, ale nie osiągnąłem tego , żeby lampy pojechały na jakąś inną wysokość niż zaprogramowana usterki mimo braku błędów .
Trochę namieszane jest też w ucdsie . Hcm ma krótki konfig z pierwszym softem i dłuższy z softem stosowanym w 2020 i autach europejskich . Nie wspomnę o tych skrótach , które tam zastosowali w opisach funkcji ....
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 14:54   #14
GamonKra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-07-2020
Model: Ford edge
Silnik: 2000
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Może jak zmieniasz config na EU to HCM w Europie ma wyjścia na innych pinach I nie dogaduje się z lampa ???

Generalnie jak ktoś zmienia lampy na EU to czytałem że zazwyczaj trzeba piny przekładać... więc może to to ???

Zgaduje oczywiście tylko... pytanie kolejne czy te lampy są "glupie" i tylko odbierają sygnały... czy może zwracają też coś do HCM'a i on to wykrywa...
Wtedy chyba zostaje tylko zmiana lamp...

Najlepiej pewnie by było zostawić config USA... tylko przestawić jakaś flagę że jest poziomowania... Ale chyba w żadnej wersji USA tego nie było... więc może się nie dac...
GamonKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 15:23   #15
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Jest zbyt dużo kombinacji . Sccm od 2019 mamy przynajmniej 3 różne serie. W USA na szybko znalazłem 2 , w eu jest jeszcze inna. Hcm . Tu Soft się pokrywa w 2020 w eu i USA ale jest wiele ustawień i mam wrażenie , że jest bałagan w ucdsie . Update starego softu do nowego powoduje rozjechanie się konfiga . Ale lampy jakoś tam nadal działają.
Jeśli jest hcm z eu softem , konfig także eu , to lampy powinny się poziomowac, ale wtedy sccm krzyczy , że niekompatybilny konfig jest. Objawem jest też że lampy tracą zdolność skręcania.
Z eu softem i konfigiem nie mam błędów od kalibracji i czujników , ale lampy świeca w dół .
I bądź tu mądry . Trzeba siedzieć w aucie i kombinować .....
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 11:16   #16
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Sukces.
Z braku laku musiałem użyć kalibracji czujnika z auta europejskiego 2020. Tu podziękowania dla @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za udostępnienie pełnej konfiguracji auta.
A że miałem pewne podejrzenia co do uszkodzenia konfigu więc zrobiłem mix:
Kalibracja lampy z europy 2020, soft hcma najnowszy , konfiguracjac etis modułu hcm usa 2020 i modyfikacja 3 punktów , może 4. Dodatkowo przestawić trzeba sccm z ahbc na gfhb.
Odpiąłem czujnik i ładnie obniża lampy , także ostre przyspieszenie powoduje że lampy odrazu reagują..
Zastanawia mnie tylko jedno ustawienie , dzięki któremu podnoszę lampy na odpowiednią dla mnie wysokość. Jest on prawie 2 razy większy niż standardowe ustawienie w każdym konfigu jaki znalazłem.
Jakkolwiek lampy jak się budzą to jadą od dołu do góry i na boki. Pewnie można to zrobić inaczej , no ale cóż. .. u mnie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edyta Jednak nie do końca jak powinno . Zbyt agresywne , oślepiam przy hamowaniu
-jednak ucds czyta stare konfigi poprawnie,czyli 2019, wiec zabawa od poczatku ...
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 06-10-2020 o 22:59
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 19:55   #17
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Żeby nie było , że temat nie jest skończony .
Znalazłem auto że stycznia 2019 eu z lampami skrętnymi z samopoziomowaniem.
Konfig prawie identyczny. Zmieniłem w nim parametr od skręcania na boki , który w eu był ustawiony na 0. Zmieniłem offset lampy na taki , który mi odpowiadał wysokością święcenia i przywrocilem ustawienia sccm . Brak jakichkolwiek błędów , lampy skręcają na zakrętach , poziomowanie działa.
Można się pobawić także sensor offset w Lear.. . Ale tylko ucdsem jest dostęp do tego parametru i zmienić ten parametr na jakiś mniejszy . Znalazlem dwa 000000031 lub 00000005 w dwóch konfigach Jeśli parametr jest 80000000 to w błędach będzie info , że czujniki nie są skalibrowane.
Pisze może w zawiły sposób , ale jak ktoś odpali ucdsa, to zrozumie.
Co do konfigow . Ucds wyświetla dobrze tylko konfigu z softu -ag. soft wyższy , czyli ah i aj się rozjeżdża w okienkach ucdsa. Więc jeśli chcecie się bawić , to trzeba zjechać softem do najniższej wersji , aby widzieć i wiedziec co się przestawia . Konfigi z ah i aj , mimo złego wyświetlania w ucdsie , są dobrze zapisywane do pliku i modułu . Konfiga z ag nie nagramy na ah aj , odwrotnie tak samo. Może kiedyś się przyda komuś.
Mnie ciekawi ile jest typów lamp .... I które wersje USA są podobne w działaniu do EU

Bump:
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 18:26   #18
WistDan
ford::amateur
 
Imię: Wieslaw
Zarejestrowany: 03-08-2021
Skąd: Vilnius
Model: Edge 2,0
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: gdzie są czujniki poziomowania HCM

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampy opanowalem. Bez podłączenia do innego auta. Mały trick i podniosły się. Ale to auto z hcm, a ty mówisz o aucie bez.
Pytania wyżej aktualne, fajnie jakby jednak było w tym aucie jakieś Poziomowanie....
Jak sie udalo podniesc,bo mam to samo po zamianie na Full Led i nie mam poziomowania.
WistDan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.