Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2012, 19:26   #1
luxor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2011
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Przejrzałem już trochę tematów i nie znalazłem podobnego dlatego zakładam nowy. Mianowicie podczas rozruchu w niższych temperaturach wszystkie kontrolki, światła, klima i radio włączają się i wyłączają, a wiadomo że przy niskich temperaturach to na pewno nie pomoże. Wie ktoś może w czym tkwi problem? Tak to wygląda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

luxor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 19:31   #2
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Akumulator sprawny?
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 19:33   #3
luxor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2011
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Mam kupiony miernik podpinany do zapalniczki za parę złoty i jak już zapali silnik wszystko włączę co się da to pali się zielona lampka.
luxor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 21:49   #4
tatulinek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Rawicz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Ja obstawiam akumulator. Też miałem podobnie rok temu. Ładowanie prostownikiem pomogło na 9 miesięcy. Jak sytuacja się powtórzyła to wymieniłem akumulator. Masz jeszcze oryginalny czy był już wymieniany?
tatulinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 23:18   #5
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

coś mi świta, że jest coś takiego, taki tryb przy bardzo słabym aku, że własnie światła mijania podczas zapalania się zapalają
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 10:44   #6
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

na filmie ewidentnie widać, że akumulator ledwo ciągnie...

światła mrygają/mrugają żeby pobudzić go do pracy...

ten miernik prawidłowo świeci na zielono jak odpalisz auto bo wtedy już działa alternator i powinieneś mieć 14,4V na akumulatorze...

najlepiej zrobisz jak nabędziesz taki zwykły miernik do prądu w byle sklepie za 15pln... do zmierzenia napięcia wystarczy... mierzysz wtedy na akumulatorze bez odpalonego silnika i powinno być 12,5V a na odpalonym 14,4V...

każdy elektryk to sprawdzi...

a potem albo na prostownik albo do sklepu po nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 12:20   #7
Guliwer01
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Z filmiku faktycznie można wnioskować, że to kiepski akumulator. Pewnie jak koledzy piszą dziadek już i trzeba pomyśleć o nowym, a nie męczyć stary doładowując go co chwilę.
Zanim kupisz miernik, możesz wejść w tryb serwisowy przytrzymując przycisk dźwigienki od kierunkowskazów (ten od resetu licznika km) i jednocześnie przekręcić stacyjkę (nie odpalać silnika tylko włączyć sam "zapłon") trzymając dalej wciśnięty przycisk, po paru sekundach uruchomi się tryb serwisowy.
W trybie serwisowym ponaciskaj jeszcze ww. przycisk aż dojdziesz do pomiaru napięcia w instalacji elektrycznej. Jak poszukasz dobrze to znajdziesz więcej o tym trybie na forum i nie tylko. Ja tak sprawdzam stan akumulatora i ładowania od czasu do czasu.
Jednak do dokładnego pomiaru polecam j.w. kolega pisze miernik uniwersalny.
Jeżeli pomiar napięcia aku. wskaże, że jest ono prawidłowe, to zdejmij sobie klemy (naprzód masa, potem +) i przeczyść je a następnie zabezpiecz wazelinką techn., silikonem, pastą miedziową (delikatnie), czy czym tam lubisz, byle nie smalcem albo zwykłym smarem ;-). Potem załóż w odwrotnej kolejności i spróbuj odpalić. Jeżeli te czynności nie pomogą to wg mnie pozostaje ci magik ze sprzętem do sprawdzania aku. itd.
Uwaga! przed przystąpieniem do odłączenia aku. poszukaj kodu do radia żebyś potem nie wpadł w panikę i nie zablokował go jeszcze gorzej. Ponadto po dłuższym odłączeniu aku. silnik przez pierwsze km może dziwnie się zachowywać. Przynajmniej tak wyczytałem w pewnej mądrej książce. Pisze tam też, że w takim przypadku nie należy wyłączać silnika tylko przejechać się samochodzikiem do ustąpienia objawów. Ja tak miałem ale z benzyniakiem Fiata, który po zrobieniu paru km załapał jak ma "gadać".
Guliwer01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 15:12   #8
luxor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2011
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Dzięki wszystkim za pomocne rady. Jeżeli chodzi o akumulator to nie wiem dokładnie jak z nim jest bo samochód kupiony był na początku marca 2011 i akumulatora nie wymieniałem więc bardzo możliwe, że już długo nie pociągnie. Na razie podłączony jest pod prostownik, zobaczymy czy coś pomoże czy będzie trzeba zainwestować w nowy. Nie sądziłem, że te mruganie może być spowodowane słabym akumulatorem.
luxor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 22:19   #9
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

mruganie to stary sposób... mnie uczono aby w ostre mrozy przed odpaleniem kilka razy mrugnąć długimi... podobno to pobudza aku do pracy...

powodzenia
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 23:01   #10
tatulinek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Rawicz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Kontrolki i światła mrugają podczas rozruchu

Ja w swoim aucie miałem akumulator Motorcrafta. Jeżeli taki masz to prawdopodobnie jest w aucie od początku. Łatwo to sprawdzić bo na jednej z klem jest wybita data produkcji (tydzień i rok). Przy ładowaniu prostownikiem pamiętaj że jego prąd ładowania powinien mieć 10% pojemności akumulatora bo inaczej go nie doładujesz do pełnej wartości.
tatulinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.