Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2015, 18:40   #11
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku

Cytat:
Napisał roberp1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Mam tak samo (również mam LPG), gdy jest zimy szarpie, dławi się, sytuacja ma miejsce na benzynie, natomiast po przełączeniu na LPG jest już ok.
Byłem u mechaniora i jestem umówiony na 1.10.2015, jednak powiedział że problem jest mu znany i powtarza się stosunkowo często, jest to przyczyną zbyt niskich obrotów a co za tym idzie ssanie włącza się zbyt późno i to powoduje dławienie i szarpanie.
Podobno wystarczy zwiększyć nieco poziom obrotów na początku i będzie ok.
Zobaczymy po wizycie.
Hej,
I jak po wizycie u mechaniora? udało się coś ustalić? co może być przyczyną? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 09:06   #12
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Szarpanie, brak mocy na zimnym silniku

Też jestem ciekawy czy udało się problem rozwiązać. Ja mam identyczny problem. Po uruchomieniu jest ok przez jakieś 20-30 sek (wycofam z podwórka i przejadę 100 metrów) ale potem (jeszcze na benzynie) zaczyna szarpać i nie chce jechać. W momencie gdy przełączy się na gaz wszystkie objawy ustępują. Co ciekawe występuje to tylko na zimnym silniku. Gdy silnik jest ciepły pracuje dobrze i na benzynie i na gazie. Proszę o sugestję co należy sprawdzić. Wymienione są sonda lambda, kable świece oraz sprawdzona szczelność wydechu. ELM327 nie pokazuje żadnych błędów poza tym że jest niby uboga mieszanka ale przy gazie czasami może taki błąd wyskoczyć podobno.
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.