Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2017, 21:37   #1
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Błędy po diagnozie komputerowej , jak rozwiązać , co jest przyczyną blędów ?

Witajcie , mam mały problem , po podpięciu do kompa wyskoczyło kilka błędów

C198F - DRZWI STEROWNIK DRZWI KIEROWCY - BŁĄD - KOMUNIKACJA Z ZESTAWEM PRZEŁĄCZNIKÓW

B2089 - DRZWI STEROWNIK DRZWI KIEROWCY - BŁĄD - USTERKA LAMPY ZBLIŻENIOWEJ

U0201 - DRZWI STEROWNIK DRZWI KIEROWCY - BŁĄD - UTRATA KOMUNIKACJI ZE STEROWNIKIEM DRZWI C

U1900 - DRZWI STEROWNIK DRZWI KIEROWCY - BŁĄD - USZKODZONA SZYNA KOMUNIKACYJNA CAN

B2089 - DRZWI MODUŁ DRZWI PASAŻERA - BŁĄD - USTERKA LAMPY ZBLIŻENIOWEJ

U0202 - DRZWI MODUŁ DRZWI PASAŻERA - UTRATA KOMUNIKACJI ZE STEROWNIKIEM DRZWI D

U1900- DRZWI MODUŁ DRZWI PASAŻERA - USZKODZONA SZYNA KOMUNIKACYJNA CAN

KASOWANIE WSKAŹNIKA PRZEGLĄDÓW -INSTRUMENT - ZESTAW WSKAŹNIKÓW - BŁĄD - U1900 - USZKODZONA SZYNA KOMUNIKACYJNA CAN

TERAZ PYTANIE , CZY DA SIĘ TO JAKOŚ ZDIAGNOZOWAĆ , EWENTUALNIE CO WYMIENIĆ , PROSIŁ BYM ŻEBY ODPOWIADALI TYLKO CI CO NAPRAWDĘ WIEDZĄ O CO CHODZI


Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 06-04-2017 o 21:33
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 19:10   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Błędy w ford kuga mk1 ? Co jest ich powodem ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , próbowałeś kasować błędy? Co nie działa? Albo padł któryś przedni moduł i blokuje CAN, albo wiązka/wtyki. Przednie moduły komunikują się pomiędzy sobą i resztą komputerów magistralą CAN. Moduł kierowcy komunikuje się z przełącznikami funkcji i tylnym modułem po swojej stronie osobną szyną LIN. Tak samo moduł pasażera po prawej komunikuje się z tylnym modułem swojej strony po LIN. Nie wiem jak Twój Dolny Śląsk ma się do Zielonej Góry, bo mam przednie moduły na podkładkę.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 15:06   #3
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Błędy w ford kuga mk1 ? Co jest ich powodem ?

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , próbowałeś kasować błędy? Co nie działa? Albo padł któryś przedni moduł i blokuje CAN, albo wiązka/wtyki. Przednie moduły komunikują się pomiędzy sobą i resztą komputerów magistralą CAN. Moduł kierowcy komunikuje się z przełącznikami funkcji i tylnym modułem po swojej stronie osobną szyną LIN. Tak samo moduł pasażera po prawej komunikuje się z tylnym modułem swojej strony po LIN. Nie wiem jak Twój Dolny Śląsk ma się do Zielonej Góry, bo mam przednie moduły na podkładkę.
Próbowałem , po skasowania błędów dotyczących drzwi pasażera i uszkodzonej CAN wyrzuca ponownie , ciekawe jest to że jak skasuje błędy na odpalonym silniku a drzwi są otwarte , wyłączysz i włączysz silnik i ponowisz diagnostykę żadnych błędów nie ma , natomiast kiedy zgasisz silnik , zamkniesz drzwi , otworzysz , odpalisz auto i ponowisz diagnostykę błąd ponownie się pojawia. Błąd lampy zbliżeniowej jest ciągły. W samochodzie nie zauważyłem żeby coś nie działało , wszystko działa , jedyne co to po zamknięciu drzwi kiedy siedzisz w środku i wygaszą się już wewnętrzne światła , po wciśnięciu sprzęgła na chwilę zapala się podświetlenie przycisków lewych drzwi po odczekaniu około minuty i przy ponownym naciśnięciu znowu się zapalają na około 1 sekundę
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 22:40   #4
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Błędy po diagnozie komputerowej , jak rozwiązać , co jest przyczyną blędów ?

a miałeś robione drzwi ????? może wymienione drzwi są i moduł nie ten
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 22:57   #5
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Błędy po diagnozie komputerowej , jak rozwiązać , co jest przyczyną blędów ?

Cytat:
Napisał kzmuda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a miałeś robione drzwi ????? może wymienione drzwi są i moduł nie ten
tego to nie wiem , na pewno auto było po lekkim dzwonie , ale czy drzwi wymieniane to nie wiem , a po vinie jesteś w stanie dojść jakie mają być moduły ?
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 23:15   #6
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Błędy po diagnozie komputerowej , jak rozwiązać , co jest przyczyną blędów ?

możesz podesłać , a czym ty sie wpinałeś ?? a wiesz jaki moduł masz? a może po prostu któryś kabel nie urwał , nie łączy ?
to bym obstawiał , na łączeniu drzwi z słupkiem jest wtyka w gumie, ściąg gumę i prze lustruj kable czy któryś nie urwany itd ..
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .

Ostatnio edytowane przez kzmuda1 ; 15-04-2017 o 23:22
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 21:59   #7
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Błędy po diagnozie komputerowej , jak rozwiązać , co jest przyczyną blędów ?

Cytat:
Napisał kzmuda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz podesłać , a czym ty sie wpinałeś ?? a wiesz jaki moduł masz? a może po prostu któryś kabel nie urwał , nie łączy ?
to bym obstawiał , na łączeniu drzwi z słupkiem jest wtyka w gumie, ściąg gumę i prze lustruj kable czy któryś nie urwany itd ..
jutro podeślę , skanowanie wykonane multidiag pro+ , drzwi nie rozbierałem ale mogę sprawdzić

Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 17-04-2017 o 22:10
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.