Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2009, 14:48   #11
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Te posiadam fotelik maxi-cosi i woże 5-kies synka, ale tylko na tylnym siedzniu za kierowca lub pasazerem. NA srodkowym miejscu pas jest jeszce krotszy, wiec tam w ogole odpada zamontowanie fotelika.
A co do zapinania pasow to masz racje - nie latwo jest to zrobic. Ja przeplatam ten nad nozkami dziecka, potem wpinam go samochodu i przekladam ten za pleckami dziecka lekko unoszac fotelik tak, aby pas poprostu "przeszedl" za fotelik. Na koncu usadawiam fotlik pod odpowiednim katem.
pozdrawiam

gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 16:54   #12
jason1980
ford::average
 
Avatar jason1980
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-02-2006
Skąd: Great Harwood
Model: Ford Mondeo titanium x 2008 2.2 tdci
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Wczesniej mielismy taki fotelik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] teraz mamy taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
W obu przypadkach fotelik byl montowany z tylu i zadnych problemow z dlugoscia pasow. Wszystko bylo i jest ok. Moze pas Ci sie zblokowal i nie chce sie rozwinac do konca.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Łukasz
http://img136.imageshack.us/img136/7069/stopkafn6.th.jpg
jason1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 05:17   #13
Paleczny
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Witam

Ja naszego małego skrzata (3 miesiące) wożę w foteliku maxi cosi i nie mam problemu z pasami. Czy to możliwe, żeby były dłuższe niż u Was? Pasy z tyłu po lewej lub prawej stronie są wystarczająco długie. Po zapięciu fotelika zostaje jeszcze jakies 20 - 25 cm do wyciągnięcia. Pas środkowy jest praktycznie takiej samej długości i też bez problemów się zapina.

Pozdro
__________________
__________________________________________________ ___
Gdynia - miasto seksu i biznesu
Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy? POMOGĘ !!!!!
Paleczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 07:53   #14
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Cytat:
Napisał MAXIMUS_00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co się orientuję to w Mondeo nie ma ręcznego wyłączenia poduchy powietrznej- niestety (jak piszesz Skoda jest samochodem klasę niżej ale wypuszczonym na rynek parę lat później niż mondeo ), niestety Ford tego robiąc lifting nie ulepszył. Jest za to czujnik który powoduje że można przewozić dziecko gdy poducha się automatycznie wyłącza, a wyłącza się gdy jest w fotelu czujnik nacisku. Niestety nie wszystkie go mają. On ile pamiętam to do 9kg można obciążać fotel, później już poducha się załącza ale i tak ford zaleca wożenie dzieci z tylu nawet z tym zabezpieczeniem.
Przed FL był czujnik obciążenia, po FL już nie. W obu przypadkach poduszka i tak odpalała bez względu na obciążenie.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 10:20   #15
bastek_m
ford::advanced
 
Avatar bastek_m
 
Zarejestrowany: 13-09-2008
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0TDDI 147KM
Rocznik: 2001
Postów: 242
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... W obu przypadkach poduszka i tak odpalała bez względu na obciążenie.
Skąd takie informacje posiadasz, widziałem na własne oczy odpaloną poduchę kierowcy a pasażera pozostała nienaruszona właśnie ze względu na jego brak.
__________________
Pozdrowionko
bastek_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 10:27   #16
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

BARRACUDA,
jak tez uzywam tego fotelika maxi cosi i nie ma problemow z pasami z tylu. Faktem jest ze srodkowy pas jest krotczy i ciezko zapiac - ale DA RADE !

Jezeli chcesz sobie ulatwic zycie (wydajac troche kasy) to polecem podstawe ISOFIX. Mozna ja zamontowac w pasy - bo tutaj Mondeo tez sie nie wykazal i nie zainstalowal hakow ISOFIX. Potem tylko "wklikujesz" fotelik w baze. Sam tego nie mam ale widzialem u znajomego (nie w mondeo, takze proponuje sprawdzic przed zakupem).

Z przodu NIE WOLNO przewozic dziecka tylem do kier jazdy!!! Neistety, Mondeo tak ma.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 13:25   #17
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Cytat:
Napisał bastek_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd takie informacje posiadasz, widziałem na własne oczy odpaloną poduchę kierowcy a pasażera pozostała nienaruszona właśnie ze względu na jego brak.
docento
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 15:30   #18
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

a moze masz cos namieszane z tyi pasami, sam od dawna woze w mondku z tyłu dwa foteliki (chico key, ramatti costam) i pas spokojnie starcza. (zreszta podobnie jest w nowej fieście przy czym tu jest wygodniej ze wzdledu na isofix).
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 10:33   #19
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

a ja mam pytanie z innej troche beczki. Mianowicie wożę dzieciaka z tyłu ale tam mam poduszki w oparciach przednich foteli. czy yo niebezpieczne???
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 11:24   #20
Rupek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 1
Smile Odp: przewożenie dziecka w foteliku - problemy

Ja mam ten sam problem jedynym rozwiązaniem jakie udało się mi zastosować jest wyciągnięcie na maksimum pasa bezpieczeństwa i zablokowanie go w rękach żeby nie wracał do pozycji pierwotnej i wtedy zapinam powoli jednak też z lekkimi nerwami fotelik jednak jest to o wiele lepszy sposób niż zapinać fotelik i jednocześnie wyciągając pas bo w pewnym momencie pod pewnym kątem pas się blokuje i trzeba kombinować.Pozdrawiam
Rupek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.