Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2022, 22:15   #2491
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał young81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytam z ciekawości , żadnej kolizji nie miałem odpukać ...... ja olej wymieniałem po 4 i po 16 tys , teraz czas na przegląd gwarancyjny koszt to 1480pln ....za wymianę oleju płaciłem 730
W ecoblue po 30tys. dochodzi pewnie jeszcze koszt filtra paliwa, cena samego filtra to może być koszt ok.600 zł

MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2022, 21:42   #2492
Bartek1985
ford::average
 
Avatar Bartek1985
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-04-2011
Skąd: Świdnica
Model: Kuga ST-Line X
Silnik: 1,5 EB 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

czy ktoś z was sam wymieniał filtr kabinowy ? wiem że jest on za schowkiem pasażera, jak zdjąć siłownik
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220630_070724.jpg (92.7 KB, 93 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20220630_070754.jpg (86.1 KB, 81 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20220630_070741.jpg (87.1 KB, 74 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20220630_070804.jpg (80.2 KB, 71 wyświetleń)
Bartek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2022, 07:47   #2493
young81
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-11-2013
Skąd: Pomorze zachodnie
Model: KUGA MK3 Vignale / Focus MK2FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190km AWD A8 / 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2021/2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Bartek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktoś z was sam wymieniał filtr kabinowy ? wiem że jest on za schowkiem pasażera, jak zdjąć siłownik
"ściskasz" ten trzpień i odciągasz na zewnątrz , mi się udało jak mocniej tym ruszyłem i zeszło przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. większy problem miałem żeby to założyć z powrotem

schowek ściągałem żeby przeciągnąć instalacje wideo rejestratora
young81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2022, 13:07   #2494
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał MONDU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cena samego filtra to może być koszt ok.600 zł
Kolega zdecydowanie z tą ceną przesadził...
Detal to w granicach 350zł
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 13:22   #2495
geodel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost 150 km
Rocznik: 2021
Postów: 47
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

czy wasze tylne lampy wydaja jakiś dźwięk? wiem że dźwięk cięzko opisać ale jak u mnie są światła pozycyjne włączone to słychać taki jednostajny dźwięk nie jest to piszczenie ale przypomina jak np w skrzynkach elektrycznych czasem slychać
geodel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 21:03   #2496
Piotr_24
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Gostynin
Model: KUGA MK3 ST-Line
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 21
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Tak, u mnie też jest ten dźwięk. "Jeździć i obserwować" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak serio to pewnie jakiś przekaźnik itp.
Ja dodatkowo dzięki B&O odkryłem, że tylna lampa nie jest fabrycznie dokręcona i buczy na zewnątrz, nie widzę tam dojścia więc pewnie przejażdżka do ASO tylko.
Piotr_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 07:32   #2497
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Mam pytanie jestem na początku batalii z ASO dotyczącej zawieszenia tył.
Zgodnie z umową z sierpnia 2021 r. winno być zawieszenie:niezależne, wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.
Jest ktoś wstanie wrzucić jakiś schemat jak to powinno wyglądać żeby porównać z tym co mam w rzeczywistości zamontowane.
Oczywiście w ASO twierdzą, że wszystko jest tak jak powinno
Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 10:25   #2498
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Seba_S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ktoś wstanie wrzucić jakiś schemat jak to powinno wyglądać żeby porównać z tym co mam w rzeczywistości zamontowane
Cofnij sie w stronach w tym wątku to znajdziesz już wrzucone zdjęcia użytkowników belki skrętnej
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 15:00   #2499
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał young81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"ściskasz" ten trzpień i odciągasz na zewnątrz , mi się udało jak mocniej tym ruszyłem i zeszło przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. większy problem miałem żeby to założyć z powrotem

schowek ściągałem żeby przeciągnąć instalacje wideo rejestratora
Dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już widzę jak ten "ściskany trzpień" po paru takich zabiegach dalej jest na miejscu - obawiam się że po paru takich zabiegach nie będzie co zbierać. Ahh te oszczędności w nowych autach...
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2022, 19:57   #2500
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Seba_S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie jestem na początku batalii z ASO dotyczącej zawieszenia tył.
Zgodnie z umową z sierpnia 2021 r. winno być zawieszenie:niezależne, wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.
Jest ktoś wstanie wrzucić jakiś schemat jak to powinno wyglądać żeby porównać z tym co mam w rzeczywistości zamontowane.
Oczywiście w ASO twierdzą, że wszystko jest tak jak powinno
I jak idzie w ASO? Jak ja wystąpiłem do dealera - powiedział, że nie jego wina, takie dostał. Jak wystąpiłem do ford polska: "Nawiązując do korespondencji, uprzejmie informuję, iż w przypadku braków kontrukcyjnych ze względu na zmianę roku modelowego, podtrzymujemy naszą decyzję. Nie ma możliwości, aby wymienić części zgodnie z wcześniejszą specyfikacją. Jest to nasza ostateczna decyzja w tej sprawie.
Zmiana roku modelowego spowodowała kilka zmian technicznych i konstrukcyjnych w specyfikacji pojazdu Forda Kuga PHEV:
- zmiana zawieszenia wielowachaczowe z tyłu na belkę z tyłu,
- usunięcie anteny systemu KeyFree z tylnych klamek pojazdu,
- usunięcie schowka na okulary w konsoli dachowej,
- przywrócenie do standartu nagrzewnicę elektryczną bloku silnika,
- usunięcie funkcji elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi,
- zastąpienie gniazda typu USB-A, oraz USB-C z tyłu konsoli centralnej gniazdem 12V.

Z przykrością informujemy, że ani Dealer, ale Importer, ani Producent nie mam możliwości zmiany i przywrócenia tego pojazdu do standardu w jakim był wcześniejszy starszy Rok Modelowy Forda Kuga. "

Jeżeli będziemy ich nękać jako jednostki, będą nas mieli gdzieś. Ale, jeżeli jest nas więcej może powinniśmy ich męczyć zbiorowo....

Kiedyś miałem Kugę "first edition" i niestety różnica w komforcie jazdy jest mocno odczuwalna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.