Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2021, 20:36   #31
nikodemstu
ford::amateur
 
Imię: Nikodem
Zarejestrowany: 21-11-2021
Skąd: Łebcz
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów

Czy jak by zadzwonił do ASO to udzielą mi odpowiedzi na moje pytanie? Czy raczej będą marudzić.

nikodemstu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 22:03   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów

Cytat:
Napisał nikodemstu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak by zadzwonił do ASO to udzielą mi odpowiedzi na moje pytanie? Czy raczej będą marudzić.
Pytanie za pięć punktów. Spróbuj...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2022, 17:26   #33
olafek1221
ford::amateur
 
Imię: Olaf
Zarejestrowany: 18-07-2022
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.5
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Skrzynia Transit

Witam
Mam problem mianowicie posiadam skrzynie biegów o oznaczeniu 2C1R-7002-EF , widziałem że był już wątek na temat tych skrzyń ale nie znalazłem tam swojego nr. Więc mam prośbe orientuje się ktoś może jaka spasuje ?? Nie moge znaleźć skrzyni o swoim nr
Z góry dziękuje i Pozdrawiam
olafek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2022, 18:17   #34
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

Cytat:
Napisał olafek1221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie moge znaleźć skrzyni o swoim nr
Chyba słabo szukasz...
Pierwsze z brzegu znalezisko:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wg Catcar masz skrzynię 1326350 (2C1R-7002-EF) "szybką", o przełożeniu głównym 4,23. Reszty nie wiem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-07-2022 o 18:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2022, 23:04   #35
GZW Zbrosławice
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-11-2014
Skąd: Zbrosławice
Model: Kilka
Silnik: kilka
Rocznik: kilka
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

Dzień dobry wszystkim.

Firma się rozwija, trzeba było kupić blaszaka, padło na Transita Mk6, 2,0 TDCi 125KM.
Wszystko mi w nim pasuje (dobra, mógłby nie gnić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), poza przełożeniami. Silnik sobie podkręcę, bo umiem, ale ma to sens dopiero z sensowniejszym doborem przełożeń.

Pytanie do speców: Czy mając manual 5b mam szansę dopasować skrzynię 6b bez stawania na głowie (w miarę plug and play)? Na Allegro są oferowane skrzynie 6b niby do Mk6 tdci, pytanie o kompatybilność półosi, koła zamachowego, rozrusznika, sprzęgła, mocowań itp

Aha - silnik poprzeczny.

Dzięki za odpowiedzi z góry.
GZW Zbrosławice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 14:47   #36
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

Kupiłeś być może fajnie jeżdżącego, ale chyba z najbardziej zawodnym układem wtryskowym Transita...

Transity 2,0 FWD mają skrzynie w wielu odmianach, często istotnych, a często nie, ale wszystkie są tylko o dwóch różnych przełożeniach przekładni głównej: szybsza o przełożeniu dyfra 4,23 i wolniejsza o przełożeniu 4,54. Więc wpierw musisz sprawdzić, jaką masz skrzynię. Drugi istotny parametr skrzyni to ilość zębów na wieloklinie półosi: mają albo 26 albo 36 zębów.
Wymiana skrzyni z 5b na 6b jest praktycznie nierealna - z dużej liczby powodów...
Cytat:
Napisał GZW Zbrosławice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Allegro są oferowane skrzynie 6b niby do Mk6 tdci
Do RWD.

Ze względu na zawodność układu wtryskowego Delphi i podatność tłoków na pękanie, lepiej nie chipować tego silnika, tym bardziej, że przez OBD jest to w tym modelu niemożliwe, tutaj trzeba wyjąć PCM, wylutować chip, przeprogramować i wlutować z powrotem. Najprościej jest kupić dobry cyfrowy box i bardzo lekko ustawić silnik na zwyżkę do 130 - 135KM. Ciągnięcie mocy na maksa w górę to jest prosta droga do szybkiego zakatowania tego silnika.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-08-2022 o 14:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2022, 01:40   #37
GZW Zbrosławice
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-11-2014
Skąd: Zbrosławice
Model: Kilka
Silnik: kilka
Rocznik: kilka
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

Na dzień dobry dziękuję za poświęcony czas.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś być może fajnie jeżdżącego, ale chyba z najbardziej zawodnym układem wtryskowym Transita...
Hm. Na 100% nie jest to auto robione pod sprzedaż, ma ogromny przebieg niemal 900.000, ale tylko jeden właściciel - firma, auto ewidentnie na bieżąco serwisowane, zawieszenie, sprzęgło, skrzynia, a także silnik chodzi perfect, być może to nie pierwszy w karierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podpiąłem go przed kupnem, sprawdziłem odchyłki (korekty) dawek wtryskiwaczy. Prawie żadne. Nie puszcza najmniejszego dymka, nie pali oleju. Auto ma drobną wadę - gwałtownie depnięty zalicza chwilowy opad ciśnienia na listwie, do wystąpienia trybu awaryjnego z migającą sprężynką, ale kiedy wciskać pedał powoli, nawet do końca - nie dzieje się to - w grę wchodzi zapewne albo zaworek sterujący na pompie albo po prostu przysyfiony filtr. Ogólnie nie boję się tego układu, mam własny warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto dostaje pakiet startowy, w skład którego wchodzą wszystkie paski napędowe, tulejki na końcach linek skrzyni biegów, nowy regulator napięcia w alternatorze, regeneracja turbiny (w ciemno zdjąłem, choć pracuje bardzo dobrze i nie ma wyczuwalnych luzów, jedynie głośno gwiżdże (powietrzem nie łożyskami), łapa reakcyjna silnika i oczywiście filtry. Myślałem o zajrzeniu do rozrządu, ale nie mam tam chyba po co zaglądać - jest cichy od odpalenia po pełne rozgrzanie, a pruć to wszystko dla idei - trochę mam lenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Cytat:
Transity 2,0 FWD mają skrzynie w wielu odmianach, często istotnych, a często nie, ale wszystkie są tylko o dwóch różnych przełożeniach przekładni głównej: szybsza o przełożeniu dyfra 4,23 i wolniejsza o przełożeniu 4,54. Więc wpierw musisz sprawdzić, jaką masz skrzynię. Drugi istotny parametr skrzyni to ilość zębów na wieloklinie półosi: mają albo 26 albo 36 zębów.
Wymiana skrzyni z 5b na 6b jest praktycznie nierealna - z dużej liczby powodów...
Gdzie znajdę oznaczenie skrzyni? Oblukałem ją ale nic nie namierzyłem.

Kolejna sprawa: Piszesz Kolego, że skrzynie 6 biegów oferowane są tylko do RWD. No więc jest haczyk, bo przecież ten sam ustawiony poprzecznie silnik napędzał Mondeo Mk3 i Jaguara X-type, a tam była skrzynia 6, o taka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zauważ że wśród pojazdów do których ma ona pasować, wymieniony jest Transit 2,0 TDCi do 2006r. I zapewne z punktu widzenia spasowania z blokiem - na pewno pasuje, pytanie co jest inne ewentualnie...

Cytat:
Ze względu na zawodność układu wtryskowego Delphi i podatność tłoków na pękanie, lepiej nie chipować tego silnika, tym bardziej, że przez OBD jest to w tym modelu niemożliwe, tutaj trzeba wyjąć PCM, wylutować chip, przeprogramować i wlutować z powrotem.
Faktem jest że tego silnika jeszcze nie robiłem, bardziej siedzę w turbo benzynach, ale Kessem swobodnie tego Delphi parę dni temu sobie wyczytałem przez OBD, widzę też opcję zapisu, nic nie wskazuje że Kess sobie nie poradzi. Także chyba jesteś Kolego w błędzie. Fakt że odczyt trwał sporo czasu, ale się dokonał bez perturbacji. Mam go już rozpykanego, poznajdowane mapy i opisane ich osie, pomimo braku dokumentacji - w miarę przejrzysty soft. Jak poskładam silnik na nowej turbinie, to zaraz zrobię logi, po czym zaaplikuję mu własnoręczną witaminę i dam znać. Jeśli sie okaże że się da po OBD a soft mi wyjdzie dobrze, to będę zapraszał kolejnych chętnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Najprościej jest kupić dobry cyfrowy box i bardzo lekko ustawić silnik na zwyżkę do 130 - 135KM. Ciągnięcie mocy na maksa w górę to jest prosta droga do szybkiego zakatowania tego silnika.
Wiesz, jestem wrogiem boxów, to zawsze jest oszukiwanie czujników - wolę zrobić pełny soft, w którym wszystkie parametry są ZADANE a nie wynikiem oszustwa ECU, nad wszystkim czuwają zabezpieczenia, jak Bozia kazała. Odnośnie pękających tłoków - to zwykle efekt błędnie skonfigurowanej strategii wtrysków. Ludzie dowalają dawki, ale nikt niemal nie zadaje sobie trudu rozłożenia ich odpowiednio na przedwtrysk i dawkę główną. A to decyduje o krzywej narastania ciśnienia i tym samym - ma gigantyczny wpływ na obciążalność tłoków właśnie. Jak się uprę, to w zasadzie mogę sobie nawet ten silnik poindykować, bo miałbym czym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także pękających tłoków się nie boję. Pomijam, że Mondki Mk3 jeżdżą na mocach 160-165KM i 400Nm bez najmniejszych kłopotów.
GZW Zbrosławice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2022, 18:31   #38
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

Cytat:
Napisał GZW Zbrosławice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ma drobną wadę - gwałtownie depnięty zalicza chwilowy opad ciśnienia na listwie, do wystąpienia trybu awaryjnego z migającą sprężynką, ale kiedy wciskać pedał powoli, nawet do końca - nie dzieje się to - w grę wchodzi zapewne albo zaworek sterujący na pompie albo po prostu przysyfiony filtr.
To nie jest drobna wada, ale najpoważniejsza w układzie wtryskowym Delphi. Sczytaj błędy, prawie na 100% będą to P0251 i/lub P1211. Najczęściej występują razem. Można zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy, jeżeli bardzo mocno przelewają, to ich regeneracja na jakiś czas pomoże (tylko oryginalne części Delphi). Ale w praktyce wiadomo, że pompa CR musi już być wypracowana, bo przy całkowicie sprawnej pompie nawet mocno przelewające wtryskiwacze nie powodują trybu awaryjnego. Więc regeneracja wtryskiwaczy pomoże najwyżej na kilkanaście tys. km., może na 20 -30 kkm.
O ile kumaty mechanik może pokusić się o samodzielna wymianę zaworków (i ewentualnie rozpylaczy) we wtryskiwaczach Delphi, to pompa CR , a zwłaszcza sekcja wys. ciśnienia to jest wyższa szkoła jazdy i naprawa w dobrym warsztacie to co najmniej 3.000 zł.
Nie ma w ogóle sensu wkładać nieoryginalnych części, to są wyrzucone w błoto pieniądze...

Co do pozostałych problemów - widzę, że nie pomogę, bo już wszystko wiesz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2022, 22:30   #39
GZW Zbrosławice
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-11-2014
Skąd: Zbrosławice
Model: Kilka
Silnik: kilka
Rocznik: kilka
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów - jaka

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Po pierwsze - nie do końca rozumiem, po co się napinasz.
Po drugie - przeczytaj dokładnie: pełne obciążenie silnika, gaz do dechy, nie powoduje wystąpienia błędu - ciśnienie zadane i robocze się zgadzają, problem występuje TYLKO przy nagłym wdepnięciu w podłogę - następuje wtedy CHWILOWY spadek ciśnienia roboczego, które odbudowuje się z opóźnieniem, zwykle wystarczająco dużym (0,5-0,7 sek?), żeby wszedł w awarię. W tej chwili mam go rozbebeszonego, turbina poszła do weryfikacji/regeneracji bo chcę mieć jak najmniej niespodzianek w trasie. Jak poskładam i wymienię filtry, olej itd - zrobię logi uwzględniające % wysterowania regulatora pompy pod pełnym obciążeniem - będzie wiadomo jaki poziom wysterowania konieczny jest do utrzymywania zadanego ciśnienia na pełnym bucie.

Co do reszty - również czytając uważnie wywnioskowałbyś że chcę się czegoś dowiedzieć - np w kwestii kompatybilności skrzyń mondeo Mk3 i transita Mk6 TDCi - jeśli wiesz, to proszę odpowiedz, jak nie wiesz, to przecież nie jest żaden grzech, można normalnie powiedzieć, many Ci od tego nie ubędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-08-2022 o 22:37
GZW Zbrosławice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.