Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2013, 14:01   #1
marcinx00
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Radzymin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Witam wszystkich z forum, mam problem z maglownicą w s-maxie, wygląda to tak że jest luz na kole kierowniczym, ruszając kierownicą ale tylko na postoju czy na włączonym silniku czy na wyłączonym jest wyczuwalny luz. Nie jest to luz na krzyżaku bo sprawdzałem łapałem ręką za ten drążek wchodzący do wewnątrz kabiny który łączy się przez krzyżak z kierownicą z tond wiem że problem nie jest na krzyżaku. Trzpień maglownicy delikatnie się rusza prawo-lewo nie jest na sztywno z kołami luzu na żadnych końcówkach nie ma bo było wszystko robione, na dołkach nie stuka maglownica.
A co dziwne tego luzu nie czuć podczas jazdy, nawet najmniejszy ruch kołem kierowniczym zmienia tor jazdy jest to wyczuwalne tylko na postoju ewentualnie nieraz przy menewrowaniu na parkingu.
Czy regulacja śrubą dociskową w maglownicy w takim przypadku może cos pomóc ????
Jaki jest dostęp to tej śruby czy da radę ja podkręcić od spodu po zdjęciu osłony silnik czy trzeba maglownicę odkręcać ?????

marcinx00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 15:53   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Jak chcesz sobie narobić kłopotów to reguluj. Maglownica ze wspomaganiem, każda na zgaszonym silniku ma luz, bo musi mieć. Na pracującym silniku cisnienie oleju w maglownicy kasuje wszystkie luzy i nie słychać żadnego stoku,.Sam pisałeś, że jak jedziesz, to najmniejszy ruch kierownicą powoduje reakcję samochodu. Czyli wszystko OK. Gdybyś kierownicą skręcał, a samochód jechał prosto, no to już problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 16:20   #3
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

z tego co opisujesz jest wszystko oki , jak masz wątpliwości podjedż do jednego zpolecanych warsztatów na forum i się przekonasz
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 21:07   #4
marcinx00
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Radzymin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

ale dla mnie jest to trochę dziwne bo w innych autach tego nie zauważyłem jak sprawdzałem w każdym jest wszystko na sztywno a u mnie ten luz na kierownicy jest około 1 cm więc sporo a jak wykonuje szybkie ruchy to słychać jakby metaliczne uderzenia przy dochodzeniu do momentów gdzie kierownica pociągać zaczyna koła, na dołkach nie słychać pukania tak jak ludzie opisują że jeśli występuje to maglownica. jak macham te krótkie ruch prawo lewo to słyszę metaliczny dźwięk właśnie z maglownicy.
Na włączonym silniku też da się wyczuć ten luz mino że ciśnienie w układzie jest wytwarzane ale jak ruszę nawet wolno to go nie czuję.
Wymieniałem w aucie łożyska na amortyzatorach i drążek kierowniczy i po tym wszystko sobie sprawdzałem czy nic nie trzeszczy itd. i doszukałem się tego luzu ale z tego wszystkiego sam już nie wiem czy przed tą naprawą on był czy nie dlatego szukam tu waszych opinii i podpowiedzi.
marcinx00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 13:11   #5
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Panowie , czy luz na maglownicy może powodować bicie kierownicy podczas jazdy (ok. 110km/h)?
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 13:37   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy luz na maglownicy może powodować bicie kierownicy podczas jazdy (ok. 110km/h)?
Pytanie retoryczne? Oczywiście że może,ale...zacznij od spradzenia: kół,opon,tarcz itp...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 19:34   #7
dominik-k1
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 25-03-2012
Skąd: Radom
Model: Ford S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Ja zauważyłem w swoim s-max taki przypadek. Robiłem coś przy kołach i chciałem zakręcić kierownicą delikatnie na sucho, ale było ciężko i zapaliłem silnik. Po pewnym czasie zauważyłem, że kierownica jest trochę krzywa. Na początku myślałem, że coś z kołami, ale przypomniałem sobie o kręceniu kierownicą na sucho. Spróbowałem przekręcić trochę kierownicą na sucho w drugą stronę i co wyprostowała się czary.
dominik-k1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 19:45   #8
Artic1972
ford::beginner
 
Avatar Artic1972
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: Wiedeń/Jasło
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0L TDCI 140PS
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Witam, ja w moim Galaxy mam podobny problem. Po wymianie końcówki drążka pojechałem na zbieżność a tam powiedzieli że maglownica do wymiany jest i nic nie będą robić . Zapytałem więc o koszty w odpowiedzi dowiedziałem się że za maglownice płace 3600 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tym że jeśli moja będzie nadawała się do regeneracji dostane zwrot 1800 zł + 700 zł wymiana i 120 zł zbieżność. Więc teraz mam nad czym się zastanowić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Artic1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 12:50   #9
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

no to witaj w klubie
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2013, 12:20   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Luz na maglownicy jak dostać sie do śruby regulacji

Panowie , właśnie jestem dwa dni po wymianie malownicy , malownica była regenerowana w serwisprzekladni.com , niestety po dniu jazdy malownica tlucze sie bardziej niż przed regeneracja , jest gwarancja 12 miesięcy , jutro mechanik będzie oglądał co tam tak sie tlucze , no i po wymianie wyskoczył błąd awaria układu wspomagania , trzeba skalibrowac czujnik skrętu kierownica - masakra.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.