Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2019, 21:27   #21
jakubiszyn11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2019
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był wątek na ten temat w naszym dziale, to są jakieś kosmiczne problemy których nie kumam. Prawdopodobnie trzeba dłubać przy zegarach - albo je zamienić na inne, albo w sensie softu - już nie pamiętam.
Ale spróbuję się dowiedzieć Nie wiem czy jutro ci mądrzy pracują - spytałbym czy można przełożyć impulsator tacho do innej skrzyni, jeśli tak, to sprawa jest prostsza ...

Skrzynie na liście opisane są jako "with Tachograph - 24 Hour" - rozumiem, ze analogowy oraz "with Digital Tachograph" - z cyfrowym tachografem.
Twoja dosyć późna, bo montowana od 01.07.2003, z numerem 1435278 jako chyba jedyna opisana jest jako pracująca i z takim, i z takim... Teraz to zauważyłem. A to sugeruje, że impilsator mozna przekładać (?).
Jeśli coś sie dowiesz byłbym wdzięczny bo kupilem uzywana skrzynie i nie pasuje. Teraz chciałbym już znaleźć pasujacy zamiennik.

jakubiszyn11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 10:15   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Cytat:
Napisał jakubiszyn11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli coś sie dowiesz byłbym wdzięczny bo kupilem uzywana skrzynie i nie pasuje. Teraz chciałbym już znaleźć pasujacy zamiennik.
No... Rozmawiałem z doświadczonym człowiekiem - skrzynie oznaczone jako będące pod tacho mają dwa impulsatory, więc jeżeli miałoby być zachowane tacho, musi być taka skrzynia z dwoma impulsatorami.
Jeżeli ci nie zależy na tacho, można założyć zwykłą skrzynię (zachowując takie same przełożenie i ilość zębów półosi), wywalić tacho, ale trzeba odpowiednio poprzełączać piny w kostce (kostkach?) pod deską pod tą wyjmowaną miską, gdzie pod nią jest skrzynka bezpieczników/przekaźników. Powiedział, że kiedyś to robił, ale potrzebne są schematy, trzeba parę chwil pomyśleć.. Potem robić i sprawdzać co z tego wychodzi... Czyli nie kwapił się do tłumaczenia co i jak, bo przecież z głowy tego nie powie, a roboty mają aż za dużo...
Masz spory problem, obawiam się, że więcej nic nie wymyślę...
Ja bym na razie włożył jakąkolwiek skrzynię z jednym impulsatorem, pasującą mechanicznie (przełożenie, półosie) i potem szukał speca, który potrafi przy wywalonym tacho uruchomić licznik.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 16:33   #23
jakubiszyn11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2019
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Dzieki za pomoc. Teraz tylko problem zeby znaleźć odpowiedni zamiennik

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-12-2019 o 17:13
jakubiszyn11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 20:45   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Na przykład skrzynia 1435276 (1C1R-7002-BL) to jest skrzynia o przełożeniu 4,54 i półosiach 36 zębów, bez tacho.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Powinieneś szukać skrzyń z końcówkami BF, BH, BL, BK, AD, AC, EA, EB, FJ, FH. To są wszystko skrzynie 4,54 bez tacho, trzeba jednak sprawdzać półosie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2019 o 20:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 10:06   #25
hugobugo
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 13-11-2019
Skąd: Horodło
Model: Transit mk5
Silnik: 2,4 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Witam kolegów , pozwolę podpiąć się pod temat . Ford Transit 2005 r 2,4 tddi 115 km na blizniakach, problem polega na tym że gdy próbuję wbić wsteczny, jest zgrzytanie nie pomaga zgaszenie i wbicie na sucho. Czasem uda się najpierw przełączyć na 2-kę i wtedy wsteczny ale nie zawsze to działa. Numer skrzyni biegów 5C1R-7003-AA. Jest to wywrotka która nie ma lekko , wożę na niej minikoparkę i urobek. Czy jest to problem z synchronizatorem ? Czy można w domowych warunkach to naprawić ?
hugobugo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 13:35   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Dłubanie wewnątrz skrzyni to robota dla doświadczonego mechanika. Jeżeli nigdy przedtem nie rozbierałeś podobnej skrzyni - to odpuść.
Z tego co piszesz nie jest to wina sprzęgła, najpewniej synchronizator padł.
Skrzynia ma nr 1435298 (5C1R-7003-AA).
Radziłbym sprawdzić koszt zakupu części plus robota w dobrym warsztacie i porównać to z kosztem zakupu używki plus wymiana. Trzeba szukać używki z trójotworową flanszą (są także czterootworowe). Tutaj nie wiem, czy flansze są zamienne, ale skoro zaznaczają w wykazach jaką skrzynia ma flanszę - to raczej nie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 21:27   #27
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak w ogóle trzeba by się dowiedzieć od kogoś kumatego w tachografach, czym się różni tacho cyfrowe i analogowe [/url]
Witam

Wiem, że problem pewnie już dawno rozwiązany, ale może dla innych, którzy będą szukali....
Tachograf analogowy to tachograf zapisujący parametry jazdy na tzw tarczce, czyli okrągłej papierowej wykresówce, którą co max 24h trzeba wymieniać na nową. Te tachografy od, chyba, maja 2006 roku nie są już montowane w nowych samochodach.
Tachograf cyfrowy zapisuje parametry jazdy na "karcie kierowcy" czyli imiennej karcie z chipem (podobnej do płatniczej), którą każdy zawodowy kierowca, jeśli korzysta z takiego tachografu, musi mieć. Tachograf cyfrowy zapisuje te parametry także w swojej pamięci, ale wymaga sczytania ich co jakiś czas ze względu na ograniczoną pamięć. Kartę kierowcy też należy sczytać co max 28 dni.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 21:50   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Posypała mi sie skrzynia biegów Jaki numer jest "zamiennikem"

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że problem pewnie już dawno rozwiązany, ale może dla innych, którzy będą szukali....
Tam chodziło o napęd - linką lub elektryczny od impulsatora.
Skrzynia ma dwa otwory na przekładnię do linki i dla impulsatora, jeden jest zwykle zaślepiony, generalnie impulsator jest po stronie lewej, a wyjście na linkę po prawej. Ale jak wiemy przy tachografie cyfrowym są dwa impulsatory, czyli powinny być wykorzystane obydwa otwory. A jak jest przy analogowym?
Ja nie wiem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 16:54   #29
nikodemstu
ford::amateur
 
Imię: Nikodem
Zarejestrowany: 21-11-2021
Skąd: Łebcz
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Zmiana skrzyni biegów

Witam. Skrzynia w moim Transicie odmówiła posłuszeństwa. Chciałbym gdzieś znaleźć informacje czy musze zamówić dokładnie taka sama skrzynie z tym samym symbolem czy podejdzie jakaś inna?
Moja ma symbol 1C1R-7002-BF
Z tego co wyczytałem na forum może różnic się końcówka i mogła by wejść BH. BK, BL ale wolałbym się upewnić bo niestety po regeneracji tanie nie są.
nikodemstu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 20:17   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Kompatybilność skrzyni biegów

Twoja skrzynia ma przełożenie dyfra 4,54, ale nie wiem ile zębów ma półoś.
Skrzynia BL ma przełożenie także 4,54 i półoś z 36 zębami, skrzynia BH ma przełozenie 4,54, ale ile ma zębów półoś - nie wiem.
O skrzyni BK nie wiem nic...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.