Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2022, 14:01   #11
roszu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-06-2022
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja już tego nie rozumiem, auto 2015 rok i wycinka DPF który w tej jednostce jest bardzo mało problemowy.
Ile ma nalatane ten silnik ? Moc kręcona ?

Bump: Od nowego roku będziecie DPF-y kupować po 1,5 koła aż będzie gwizdać.
Fabryczne 105KM i 13100km przejechane

Przyznam, że to ja trochę nie rozumiem. Filtr nie był w stanie się oczyścić nawet po dłuższej jeździe na autostradzie na dłużej niż kilka dni, ale miałem z tym nim nic nie robić bo ogólnie w innych autach to jest bezproblemowy? Mechanik polecił wycięcie i wgranie nowych map, bo regeneracja rzekomo na długo by nie pomogła i na to się też zgodziłem.
Myślisz że dla sportu wyciąłem ten DPF wydając na to pieniądze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Dodam tylko ze znajomy kupił identyczne, tez z 2015, auto poflotowe ktore jezdzilo dla tej samej firmy (lekko mniejszy przebieg bo 85k) i problem z dymieniem ma identyczny


Ostatnio edytowane przez roszu ; 12-08-2022 o 14:38
roszu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 14:42   #12
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Ale to, że DPF się nie mógł oczyścić to nie był problem DPF, tylko samochodu. Z resztą sam piszesz że dymi na czarno. Jak był DPF to tego po prostu nie widziałeś, ale ten dym magicznie nie znikał, tylko zostawał właśnie w filtrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najpierw się przeprowadza diagnostykę, a nie wycina filtr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 14:58   #13
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Cytat:
Napisał roszu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr nie był w stanie się oczyścić nawet po dłuższej jeździe na autostradzie na dłużej niż kilka dni, ale miałem z tym nim nic nie robić bo ogólnie w innych autach to jest bezproblemowy
No prawie tak. Filtr jest bezproblemowy, ale Twoje auto jest uszkodzone i dlatego go zapchało.
Należało znaleźć przyczynę dymienia, wyczyścić filtr i jeździć dalej. No ale teraz to już po zawodach.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 15:42   #14
roszu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-06-2022
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Ale tak jak pisałem DPF byl wyjęty przez mechanika zeby sprawdzic czy da sie cos z nim zrobić, powiedzial ze to dymienie musialo go zniszczyć i raczej na niewiele sie nadawal
roszu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 15:51   #15
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Już tu wszystko dwaj koledzy wyżej napisali, ja tylko dodam, że nie byłeś u mechanika, tylko u druciarza wycinacza. Przebieg 130 k śmiech na sali, to nie przebieg to rozbieg dopiero, te DPF-y to taki ostatni Mohikanin, ostatni samuraj, ostatni smok w tej eko szajsowej motoryzacji, a jak coś się z nimi dzieje to wystarczy płyn do mycia kostki, myjka wysokociśnieniowa i po robocie. Leć nich ci go odda, będzie jak znalazł, gdy diagnosta po nowym roku zapyta gdzie jest DPF.

Bump: Ten DPF jest już na ALL albo OLX za 1200 albo i 1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 15:55   #16
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Znaleźć przyczynę dymienia i usunąć, wyczyścić DPF, włożyć do auta i będzie śmigać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście to optymistyczna opcja, bo ja już oczami wyobraźni widzę "PAAANIE, ON BYŁ W TAKIM STANIE ŻE JUŻ NA WYSYPISKU JEST. A POZA TYM NA CO TO PANU, SAME PROBLEMY Z NIM SĄ" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 16:07   #17
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Oczywiście, a on jak to mówi klasyk "obciął kurze złote jaja". Już nie mokry, a jeszcze nie z AdBlue, no perła w koronie, szkoda.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 18:03   #18
roszu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-06-2022
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaleźć przyczynę dymienia i usunąć, wyczyścić DPF, włożyć do auta i będzie śmigać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście to optymistyczna opcja, bo ja już oczami wyobraźni widzę "PAAANIE, ON BYŁ W TAKIM STANIE ŻE JUŻ NA WYSYPISKU JEST. A POZA TYM NA CO TO PANU, SAME PROBLEMY Z NIM SĄ" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety juz minely z 3 tygodnie, nie sadze zeby ten DPF dalej u niego leżał... No nic życie, trzeba znaleźć nowego mechanika. Dziękuję wszystkim za pomoc.
roszu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2022, 08:29   #19
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czarny dym na wysokich obrotach - 1.5 TDCi

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niekoniecznie za dużo paliwa. Może być po prostu za mało powietrza. Np. jak się EGR zablokuje i pompuje z powrotem spaliny do silnika.
Za dużo paliwa względem powietrza. Skrót myślowy (ale wymieniłem za mało powietrza w 1 pkt.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 16:09   #20
roszu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-06-2022
Model: focus mk3
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie 1.5 TDCi AEDA - regeneracja wtrysków niemożliwa?

Cześć wszystkim,
Kontynuując mój poprzedni wątek, zawiozłem auto do kolejnego mechanika który ma wyciągnąć wtryskiwacze. Zadzwonił do mnie wczoraj (jeszcze wtrysków nie wyciągnął) i nadmienił że wtryskiwacze do 1.5TDCi (AEDA) są nieregenerowalne. Czy może ktoś to potwierdzić, bo przyznam że nie chce mi się w to trochę wierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roszu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.