Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2017, 15:05   #11
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

można, ale nie wiem czy zadziała. te wskaźniki maja tłumiki olejowe, aby nie latały po całej skali, ale spróbować można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 18:52   #12
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy zadziała.
Ja też nie wiem, ale warto spróbować, bo jak zadziała, to będzie jasne, gdzie jest problem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 19:00   #13
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

a jak nie zadziała?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 20:25   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

To nie będzie jasne.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 09:33   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Cytat:
Napisał Kamil-112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałeś dokładnie tytuł tematu i sedno problemu?
czytałem
Cytat:
Napisał Kamil-112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ chłodzenia pod maską jest cały wyremontowany i zrobiony ( nowy czujnik Forda, nowa pompa wody SKF, nowy płyn chłodniczy, oczyszczone chłodnice i przewody),
Czujnik został sztucznie nagrzewany podczas testu dla sprawdzenia reakcji wskaźnika, stąd nagrzałem podłączony drugi czujnik do 147C.
tego wcześniej nie napisałeś więc można było się domyślać czegokolwiek

poza tym w duratecach są 2 czujniki - jeden w głowicy a drugi pod termostatem i o tym nic nie piszesz, który czujnik sprawdzałeś

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 21-08-2017 o 09:38
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 09:45   #16
markowicz1991
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Nisko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 16V 110 KM
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Pod termostatem to nie jest czujnik

Bump: Jest czujnik ale nie we wszystkich typach. A dokladnie za co odpowiada ten czujnik
markowicz1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 12:20   #17
Kamil-112
ford::beginner
 
Avatar Kamil-112
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-12-2015
Model: Ford Mondeo
Silnik: DURATEC HE 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Smile Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Cytat:
Napisał markowicz1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zegary poliftowe mające skale może cos pomogą.
Tak właśnie myślałem, będę takowe zegary podstawiał, mają nowszy soft i poprawioną elektronikę przede wszystkim.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam wskaźnik jest mikroamperomierzem. powolne dochodzenie do pewnego położenia, prawdopodobnie "blokuje" wskazówkę w danej pozycji(w tym wypadku - pion).
W opisanym teście, po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu, wskazówka od razu leci i mija "stały punkt" siłą rozpędu oraz z większą siłą elektromagnetyczną działającą na mechanizm wskazówki.

W każdym razie sam czujnik, komputer-sterownik oraz elektronika zegarów jest ok. problemem jest sam wskaźnik.
Ad.1 Tak, zgadzam się z tobą, dobrze myślisz, możliwe że to mechanika, jednak bardziej podejrzewam "zawieszenie" softu lub scalaka który tym wskaźnikiem steruje.
Ad.2 Tak, relacja pomiędzy czujnikiem a sterownikiem i samym sterownikiem i zegarami jest prawidłowa, w self teście licznika temperatura zawsze jest właściwa i zgodna z wyświetlaną na laptopie.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbować stuknąć wskaźnik, jeżeli tak jest, powinien pójść wyżej.
Spróbuję na zdemontowanej szybce, go ruszyć, by wykluczyć mechanikę wskaźnika.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tego wcześniej nie napisałeś więc można było się domyślać czegokolwiek
Nie stawiał bym diagnoz na brudnym czy uszkodzonym układzie i nie zawracałbym wam głowy gdybym nie był pewien problemu. Zawsze przed staram się samemu wymienić co trzeba a później prosić o pomoc.


Cytat:
Napisał markowicz1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod termostatem to nie jest czujnik

A dokladnie za co odpowiada ten czujnik
Jest to taki mały dogrzewacz samego termostatu, załącza go sterownik silnika i jest on po to by szybciej doszło do otwarcia termostatu w sytuacji dużego obciążenia silnika


Dodam jeszcze jedno istotne i ważne spostrzeżenie, które zauważyłem w dalszym poszukiwaniu problemu.
Skala wskaźnika zaczyna się od 60C w tym progu początkowym, pion 90C i czerwone pole 120C, obserwując drogę poruszania się wskazówki od samego początku, przy wzroście temperatury zauważam kolejne wskazanie które mija się z rzeczywistością, wskazówka jest już pionowo a temperatura którą podaje licznik i komputer wynosi tylko 58C, przy tej temperaturze wskazówka powinna być w okolicy początku skali a nie w pionie.
Przeszukałem internet, na youtube znalazłem film (załączam zdjęcie), w którym ktoś akurat na ciepłym silniku robi self test licznika, widać tam że przy temperaturze 62C wskazówka jest w położeniu początku skali ~60C, tak właśnie powinno być w każdym mondeo mk3 a jak widać w moim nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg właściwie.jpg (56.3 KB, 17 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Kamil-112 ; 21-08-2017 o 12:41
Kamil-112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 12:59   #18
markowicz1991
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Nisko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 16V 110 KM
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Tylko ze to są zegary poliftowe. A w ogóle w przed lifcie działają prawidlowo

Bump: U mnie również jak osiąga 60st to wskazówką jest pionowo i dalej juz nie drgnie
markowicz1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2017, 16:50   #19
Kamil-112
ford::beginner
 
Avatar Kamil-112
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-12-2015
Model: Ford Mondeo
Silnik: DURATEC HE 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Cytat:
Napisał markowicz1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ze to są zegary poliftowe. A w ogóle w przed lifcie działają prawidlowo

Bump: U mnie również jak osiąga 60st to wskazówką jest pionowo i dalej juz nie drgnie
Tak, działa wszystko prawidłowo, czasem tylko bywa problem z automatycznym grzaniem przedniej szyby przy niskich temperaturach, ale wtedy wystarczy wymienić gem na poliftowy.

Więc mamy obaj taki sam problem. Ehh...
Kamil-112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 00:03   #20
markowicz1991
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Nisko
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 16V 110 KM
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: ZAWIESZANIE SIĘ wskaźnika temperatury silnika w pionie

Mam z anglika z 2004 ale to raczej nie podejdzie bo ja mam klime na korbę a tam klimatronik byl. Wogole angol byl w dużo bogatszej wersji i prędkościomierz czytal z abs a ja mam czujnik na skrzyni
markowicz1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura silnika , wskaźnik temperatury


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.