Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2018, 12:02   #7771
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem żarówki W5W OSRAM z homologacją ECE. Jutro ma je przywieźć kurier.
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

Bump: Odpowiem sobie sam. Zostałem wprowadzony w błąd. Sprzedawca swoje, a na stronie producenta info, że brak ECE. W takim razie zostajemy przy "pięknym" żółtym światełku.
Niekoniecznie, kupilem ogramy O temp barwowej 4200K. Nie roznia sie od xenonow. Mam w przeciw mgielnych i doświetlaniu zakrętów.
Np.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sa tez z temp barwowa 5000K

panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 12:42   #7772
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Taka barwa jest niemożliwa dla żarówki halogenowej (nawet z granatowym szkłem). Oczywiście, napisać na opakowaniu można cokolwiek.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 14:39   #7773
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ale jest wystarczająco zbliżona. Sam mam właśnie te u siebie do doświetlania zakrętów, więc w końcu jak skręcam to nie ma że jest i xenon i żółta doświetlająca na boki tylko jest taka, że świeci prawie identycznie jak xenon.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 05:43   #7774
hotdog
ford::beginner
 
Avatar hotdog
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki!!! Myślę, że po obejrzeniu tego filmu nikt już nie będzie brał pod wątpliwość moich twierdzeń o spalaniu 16/100 w mieście na odcinkach do 5 km, zwłaszcza że te Twoje 5 km "miasta" to w zasadzie połowa w trasie. :-)
Oczywiście ze 16 w 2.0 EB jest możliwe. U mnie jeżdzac po Warszawie jak narazie 14-16.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hotdog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 05:50   #7775
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] że świeci prawie identycznie jak xenon.
Prawie. A ten ksenon (to ma polską pisownię) jest 5000 K czy cieplejszy?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 08:36   #7776
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał hotdog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jeżdzac po Warszawie jak narazie 14-16.
Pozdrawiam właścicieli EB genialnego silnika którego produkcję wstrzymano.Zrobiło się ciepło, silnik dotarty ,olej zmieniony ,Grzesiu Heko wykręcił 209 ,z pedałem w podłodze codziennie po warszawie jazda bez sensu-zabawa samochodem odcinki po kilka kilometrów i nie mogę przekroczyć 8,5.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:02   #7777
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Co z tego jak kopciuch + kultura pracy jak traktor, + dpf, który trzeba przepalic, jeśli jeździsz tylko w miescie musisz specjalnie gdzieś dalej wyjechać, przy braku webasto w zimie nie zdąży się zagrzac i tak można wymieniać bez końca.

Takie jak Twoje posty to zachęta do rozpoczęcia wojenki.
Osobiście mam w pompie ile spali EB, spali tyle ile wleje ale tych plusów, które wymieniłem jako minusy tdci żadne ropniak mi nie wynagrodzi nawet jakby palił połowę tego co EB. Co jest niemożliwe w moim przypadku gdzie 80% to miasto a 20% trasy.
Każdy kupuje co mu pasuje.
Dziękuję i Do widzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:05   #7778
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Komfort stania na światłach/w korku w samochodzie z silnikiem benzynowym jest nieporównywalny do żadnego klekota.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:25   #7779
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Pytanie czy każdy EB 2.0 (niezależnie od mocy) występuje tylko z automatyczną skrzynią biegów, czy słabsza wersja jest w standardzie z manualem?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 09:29   #7780
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tylko automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda że coraz mniej jest fajnych samochodów z manualem :/
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.