Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 10:50   #1661
ppawel239
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2018
Skąd: Rytro
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cześć
Posiada ktoś taką kamerkę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kamerka posiada tryb parkingowy, tylko potrzebuje stałego zasilania - ktoś może podpinał?

ppawel239 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 10:52   #1662
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

fajnie to wygląda tylko ciekawe czy to jest coś warte za te pieniądze
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 14:51   #1663
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał ppawel239 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
Posiada ktoś taką kamerkę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kamerka posiada tryb parkingowy, tylko potrzebuje stałego zasilania - ktoś może podpinał?
Niestety, ta kamera nie nadaje się w dzisiejszych czasach. Są o wiele lepsze.
Polecam przeczytać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a najlepiej cały wątek, a jeszcze lepiej wiele innych tematów dotyczących kamer.

Tryb parkingowy w tej kamerze to pomyłka, zresztą w wielu innych także. Jak sobie wyobrażasz działanie takiego trybu? Załóżmy, że ktoś coś zmajstrował z samochodem i o ile był w zasięgu kamery to może się coś nagra. Detekcja ruchu nie zawsze wykryje. Jest to zawodny sposób ochrony, tym bardziej, że początek nagrania zarejestrowany będzie po kilku sekundach od wykrycia zdarzenia, a wtedy może być już "po ptakach". Często ważnym aspektem są okoliczności tuż przed zdarzeniem i niektóre kamery posiadają tryb parkingowy z buforowaniem, czyli na bieżąco rejestrują, zapamiętując ostatnie np. 10 sek, które dołączane jest do nagrania w przypadku incydentu. Najbardziej efektywnym trybem parkingowym jest ciągłe nagrywanie, ale w zmniejszonym bitrate zapisu (np. 5Mb/s), co nie pogarsza jakości filmu, gdyż obraz jest w tym przypadku statyczny. W takim trybie karta 128GB pomieści nagrania z ostatnich 25,5 godzin (przetestowane osobiście).

Stałe zasilanie można podać z akumulatora samochodowego, ale to grozi rozładowaniem go do stanu niemożności uruchomienia auta. Można dać zabezpieczenie odcinające zasilanie kamery przy spadku napięcia na aku do zadanej wartości, ale wtedy kamera już nic nie zarejestruje, bo nie działa.
Można zasilać też przez powerbanki, ale wiąże się to z koniecznością ładowania w domu (o ile nie jeździ się baaaaardzo dużo), lub posiadania kilku na podmianę. Obie upierdliwe.

Jako ciekawostkę podam, że ja sobie zamontowałem baterie LiFePo4 do zasilania kamery, ale nie jest to tania rzecz, za to rekompensuje wszelkie niedogodności związane z obsługą. Jest po prostu bezobsługowa. Czas ładowania mojego zestawu baterii w samochodzie to około 1,5h, co pozwala na ciągłe i nieprzerwane rejestrowanie kamerą przód i tył przez okres ponad 69 godzin.
Link do mojego testu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiem, że każdy ma inne wymagania i zasoby, ale przed zakupem kamery do samochodu warto chociaż zapoznać się z ewentualnymi możliwościami na rynku, żeby potem sobie "nie pluć w brodę" z powodu wyrzucenia kasy w błoto, lub możliwości dołożenia paru PLNów do lepszej kamery, albo co gorsza, żeby nie naciąć się na sprzęt sprzed kilku lat włożony w nową obudowę i sprzedawany jako nowość (są takie przypadki).

Kamera w samochodzie to nie gadżet, ale nasza polisa na ewentualne zdarzenia.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 15:33   #1664
ppawel239
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2018
Skąd: Rytro
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Dzięki za pomoc, przeanalizowałem trochę temat i w cenie tego Xblitza zakupie Xiaoyi YI Dash - dobry stosunek ceny do jakości
ppawel239 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:31   #1665
mondziak07
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał ppawel239 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc, przeanalizowałem trochę temat i w cenie tego Xblitza zakupie Xiaoyi YI Dash - dobry stosunek ceny do jakości
Poczekaj chwilę, za dwa dni Black friday a w poniedziałek cyber monday. Ja ze swojej strony mogę polecić xblitz x5. Mam ją od roku i świetnie się sprawuje, ma tryb parkingowy o który Ci chodzi i naprawdę świetna jakość nagrywania. Jest u mnie schowana za lusterkiem więc w żaden sposób nie ogranicza mi pola widzenia no i dyskrecja również. Wstrzymaj się i jeżeli nie boisz się dopłacić jakichś 60-70 złotych do tych 300 - a myślę że cena na bf i cm spadnie jeszcze bardziej za nią - to kamerka warta swojej ceny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
mondziak07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:59   #1666
ppawel239
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2018
Skąd: Rytro
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Przymierzam się do kupna właśnie ze względu na Black Friday, a tryb parkingowy sobie jednak odpuszczę.
ppawel239 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 22:10   #1667
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Mi w Yi Dashu trochę parkingowego brakuje. Kamerę kupiłem za 150 zl na niemieckim Amazonie i szczerze mówiąc tej ceny jest warta ale więcej niekoniecznie
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 09:16   #1668
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sobie wyobrażasz działanie takiego trybu? Załóżmy, że ktoś coś zmajstrował z samochodem i o ile był w zasięgu kamery to może się coś nagra. Detekcja ruchu nie zawsze wykryje. Jest to zawodny sposób ochrony, tym bardziej, że początek nagrania zarejestrowany będzie po kilku sekundach od wykrycia zdarzenia, a wtedy może być już "po ptakach".
Nie wiem czy piszesz o konkretnym modelu, ale tryb parkingowy spokojnie zapisuje wiele sekund przed wykryciem ruchu.
Mówiąc inaczej, kamera nagrywa cały czas do pamięci wstępnej (nie na kartę pamięci) czyli buforuje nagranie, natomiast w przypadku wykrycia ruchu, zapisuje kilkanaście sekund z przed ruchu, ruch i kilkanaście sekund po "zakończeniu" ruchu.

I tak - są kamery który nagrywają dopiero "po wykryciu" ruchu, jednakże 3 różne modele Mio które miałem okazję potestować, spokojnie mają zapisane także sekundy "przed" wykryciem ruchu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 14:21   #1669
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy piszesz o konkretnym modelu, ale tryb parkingowy spokojnie zapisuje wiele sekund przed wykryciem ruchu.
Mówiąc inaczej, kamera nagrywa cały czas do pamięci wstępnej (nie na kartę pamięci) czyli buforuje nagranie, natomiast w przypadku wykrycia ruchu, zapisuje kilkanaście sekund z przed ruchu, ruch i kilkanaście sekund po "zakończeniu" ruchu.

I tak - są kamery który nagrywają dopiero "po wykryciu" ruchu, jednakże 3 różne modele Mio które miałem okazję potestować, spokojnie mają zapisane także sekundy "przed" wykryciem ruchu.
Pisałem o konkretnym, czyli w tym przypadku o Xblitz mirror 2016, bo odnośnie tego egzemplarza było pytanie. To samo tyczy się pozostałych tanich kamer, w których producent zaimplementował tryb parkingowy. Jest wiele rozwiązań trybu parkingowego i w zależności od ceny, na którą wpływ ma m.in. procesor użyty w kamerze odpowiadający za możliwości danego trybu, taki tryb może różnie wyglądać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeżeli chodzi o Mio, to jak najbardziej zgadzam się, że posiadają kilkusekundowe buforowanie w zapisie, choć nie wiem, czy wszystkie, ale proszę spojrzeć na ceny tych wideorejestratorów. Najtańszy na stronie producenta z trybem parkingowym w opisie kosztuje 429zł, lecz figuruje jako niedostępny. Czy ma buforowanie - nie wiem, bo opis tego nie zdradza.
Pozdrawiam.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 14:27   #1670
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Dokładnie tak jak mówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.