Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2018, 12:02   #161
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Tak. Mamy nawet kolegę tutaj na forum który w osobnym wątku o tym wspomina,
właśnie na podstawie forum ruskich i dosyć obszernej relacji zdjęciowej co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 21:32   #162
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Cytat:
Napisał hampel08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wziąłem się za wymianę pompki spryskiwaczy na poprawioną wersję z uszczelką.
Osuszyłem wtyczkę, wpiąłem nową pompkę i zobaczymy czy ta uszczelka rzeczywiście pomoże.
Dobra robota. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do BCM też poszło po kablach?

Cytat:
Napisał kriski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej możesz być spokojny. Przeważnie ubolewały auta z 2014 roku.
Nie prawda, rozmawiałem w ASO i z problemem borykają się różne roczniki. A w zasadzie nie zależy to od rocznika tylko od pompki.
Cytat:
Napisał pawelek2611 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzialem tez kiedys na rosyjskim forum jeszcze jedno zabezpieczenie przed zalaniem bcm. Zdjecie za wtyczka kilku milimetrow izolacj z przewodow do pompki, zeby jak to autor napisal nie robil sie efekt rury. Gdy pompka pusci nie popcha plynu do skrzynki tylko wycieknie przy zbiorniku.
Oczywiście koledzy Rosjanie pokazali jeszcze jak zabezpieczyć ściągnięty kawałek izolacji.


Ja jestem już po naprawie. Wymiana pompki, BCM i naprawa wtyczki (wymiana uszkodzonych pinów). Samochód się na nowo kalibruje na trasie do Świnoujścia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2018, 17:48   #163
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra robota.
A do BCM też poszło po kablach?
Poszło do BCM ale na szczęście jest cały i zdrowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 14:53   #164
eresus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Ja to mam z goła inny plan na to póki co. Skoro pompka zalewa ale jednak działa, a płyn dostaje się wewnątrz przewodem do wtyczki to po prostu przetnę kabel. Połączę inną kostką lub po prostu WAGO każdy kabel osobno i to powinno wystarczyć.
Na ile macie pewność, że ta niby nowa pompka z uszczelką nie powtórzy po czasie problemu?
eresus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 15:53   #165
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Tak, tylko pompka raczej nie jest przystosowana żeby pracowała "na mokro" :-)
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 17:56   #166
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Cytat:
Napisał eresus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja to mam z goła inny plan na to póki co. Skoro pompka zalewa ale jednak działa, a płyn dostaje się wewnątrz przewodem do wtyczki to po prostu przetnę kabel. Połączę inną kostką lub po prostu WAGO każdy kabel osobno i to powinno wystarczyć.
Podobne rozwiązanie zaproponowali koledzy Rosjanie na forum już dość dawno.

Cytat:
Napisał eresus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na ile macie pewność, że ta niby nowa pompka z uszczelką nie powtórzy po czasie problemu?
Bo roczniki z nową pompką nie przyjeżdżają na serwis z zalanym BCM. Choć 100% pewności nie ma.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 19:08   #167
eresus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

dzwiedziu: jak najbardziej się zgadzam. No chyba, że ford stosuje pompki zanurzeniowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw: wydaje mi się, że wielu ludzi po prostu nie wie co dolega. Auto się rozładowuje - dają do ASO i tyle.
Skoro koledzy ruskie to stosują to musi działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tam mają najlepsze rozwiązania.

A może póki co zrobić kable a potem pompka? Okres świąteczny jest. To pompka pewnie z tydzień pójdzie a auto muszę mieć na chodzie.
eresus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 21:01   #168
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Nie ma reguły co do rocznika 2014. Dziś sprawdzałem z kolegą u mnie i jest wszędzie sucho , bardzo sucho . Wtyczka , pompka , itp , wszystko spoko. Albo mam poprawioną pompkę albo po prostu zużywa się z używalnością, a przebieg to mam mały
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 17:46   #169
micharazor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: astra
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Mam problem trochę innego typu. Focus sedan 2014r, od pewnego czasu coś rozładowywało akumulator, a w pewnym momencie nie dało się zgasić silnika przekręcając stacyjkę i cały czas było słychać piszczenie przepustnicy.

Diagnoza 100% trafiona co do wątku z forum, płyn spryskiwaczy zalewał bcm. Kostka wyczyszczona, bcm wygląda też ok ale po podpięciu wszystkiego z powrotem nie działa licznik, panel klimatyzacji, radio, podświetlanie deski. Samochód da się odpalić ale elektryka całkiem siadła. Dodam, że przed naprawą wszystko działało. Miał ktoś podobny problem? Jakieś pomysły co to może być?
micharazor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 19:22   #170
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Coś rozładowuje akumulator.

Sprawdź czy na 100% wszystkie wtyczki poprawnie włożone, piny w bcm proste - czy wciskając np "na chama" nie wykrzywiłeś któregoś. Jak działało to musi działać :-)
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.