Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2018, 11:38   #11
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

jeśli nie jest mocno zardzewiały to pospawaj

gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 11:56   #12
marcinsky230
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Jaworzyna Slaka
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Jutro na 11 jestem umówiony do "tłumikarza" zobaczę co powie.
chyba wezmę ze sobą odkurzacz i taśmę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinsky230 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 12:04   #13
marcinsky230
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Jaworzyna Slaka
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Witam

Tłumiki już pospawane czyli brak nieszczelności. Oczywiście w kabinie dalej śmierdzi spalinami.

Pan który spawał nie mógł się nadziwić smrodem jaki wytwarza mój piękny fokus, aż łza w oku mu się kręciła od szczypiącego w oczy zapachu.

Dodatkowo wykryliśmy okopcenie(delikatne) na turbinie przy tak zwanej sztandze, ale jest to chyba normalna sytuacja przynajmniej tak mówił pan od tłumików. Mniej normalną sytuacją jest na pewno smród tych spalin.

Dodatkowo wykryliśmy jeszcze prześwit pomiędzy komorą silnika, a plastikami oddzielającymi od nawiewu. Na jutro mam zaplanowane uszczelnienie tego miejsca będę musiał ściągnąć ramie wycieraczek i plastiki.

I Panowie pytanie do was dlaczego te spaliny tak śmierdzą ? Auto nie bierze oleju, nie kopci.
marcinsky230 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 12:12   #14
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

może się nagromadziło jak miałeś nieszczelność
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 02:07   #15
TheVedDesign
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-03-2015
Skąd: Trzciana
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Obecnie posiadam dwa Focusy i zainteresowałem się tematem "zapachu spalin" w naszych Fordach, więc przeprowadziłem mały test.

Pierwszy Focus wyposażony jest w silnik 1.6 TDCI 109KM, który fabrycznie posiadał filtr FAP, ale został wyprogramowany w HEKO a w miejsce FAPa powędrował nowy katalizator dedykowany do modeli 90KM i 109KM przy czym reszta układu wydechowego jest wciąż oryginalna a układ wtryskowy został zregenerowany. Drugi Focus to poczciwy 1.8 TDCI z oryginalnym katalizatorem i układem wydechowym, niestety z jednym wtryskiwaczem, który posiada niższe korekty, co może wpływać na zapach spalin. Każdy samochód tankowany paliwem ON Verva z dodatkiem 200ml LM 2T 1052 oraz 50 ml Amsoil Cetane Boost, dzień wcześniej standardowo przejechał dystans ok. 50 km i kolejnego dnia został odpalony po nocnym postoju i pracował chwilę na wolnych obrotach, po czym wjechał do garażu i później stał na dworze, temperatura oscylowała w granicach -3*.

Moje spostrzeżenia:

Focus z silnikiem 1.6 TDCI - na zewnątrz auta czujemy delikatny zapach spalin ale tylko w okolicach rury wydechowej, po wjechaniu do garażu i odczekaniu ok. 3 minut zapach spalin unosi się w garażu ale nie jest on intensywny i nie przeszkadza jest naprawdę dobrze jak na "kopciucha", być może jest to zasługa stosunkowo nowego katalizatora, zregenerowanego układu wtryskowego i dodatku do paliwa.

Focus z silnikiem 1.8 TDCI - delikatnie intensywniejszy zapach spalin w okolicach rury wydechowej, ale w żadnym wypadku nie przeszkadzający osobom stojącym na zewnątrz, po wjechaniu do garażu i odczekaniu ok. 3 minut naturalnie czujemy zapach spalin ciut intensywniejszy niż w 1.6 TDCI ale nie jest on gryzący, czy też duszący, ot normalny zapach spalin diesla, w mojej opinii jest taki sam jak w posiadanym przez naszą rodzinę Oplu Zafirze 1.7 CDTI z Filtrem DPF.

Podsumowanie - W moim subiektywnym odczuciu silnik 1.8 TDCI posiada delikatnie intensywniejszy zapach spalin w porównaniu do 1.6 TDCI, lecz w żadnym wypadku w zamkniętych pomieszczeniach oba nie wywołują u mnie łzawienia i nie muszę gasić silnika w garażu mając odczucie, że zaraz się uduszę. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, a test jak i podsumowanie dotyczy egzemplarzy wymienionych na początku, nie są to nowe auta i swoje lata już mają więc to porównanie może być niezbyt miarodajne.

PS: Tak teraz mnie naszło, sprawdzałeś może podkładki miedziane pod wtryskiwaczami w 1.8 TDCI ? może to jest powód zapachu spalin w kabinie -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] również do sprawdzenia szpilki i uszczelki kolektora wydechowego -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez TheVedDesign ; 05-12-2018 o 06:00
TheVedDesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 10:59   #16
marcinsky230
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Jaworzyna Slaka
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Witam

Na wstępie chciałem podziękować TheVedDesign za zainteresowanie się problemem i zrobieniem porównania 2 fokusów z różnymi silnikami diesla oczywiści innym osobą też dziękuję za próbę pomocy.

TheVedDesign niestety, ale mój fokus nie jest taki ECO u mnie w garażu nie wytrzymał byś nawet 5min z włączonym silnikiem.

OK do rzeczy pozbyłem się zapachu spalin w kabinie przynajmniej na ten czas. Wykonałem nowe uszczelnienia plastików oddzielających kabinę silnika od komory gdzie znajduję się kanał wentylacyjny zasysający powietrze do kabiny (oryginalne były już mocno sparciane) Dodaję zdjęcia na których zaznaczę miejsca gdzie zastosowałem nowe uszczelnienia.

Pozostaję rozwiązać problem zbyt intensywny zapach spalin - czy macie jakieś pomysły ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P_20181205_104324.jpg (91.0 KB, 191 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P_20181205_104543.jpg (94.8 KB, 174 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P_20181205_104247.jpg (97.6 KB, 165 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcinsky230 ; 05-12-2018 o 11:06
marcinsky230 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 11:18   #17
TheVedDesign
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-03-2015
Skąd: Trzciana
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Ja bym sprawdził wtryskiwacze np. wykonał próbę przelewową. Można sie również pokusić o użycie preparatu do ich czyszczenia ( Liqui Moly Diesel Spulung ) wlewajac to do baku podczas tankowania, ale takie preparaty najlepiej działają wtedy, gdy silnik pracuje bezpośrednio na samym dodatku podpiętym pod zasilanie paliwem.

Nie oszukujmy się, spaliny silnika diesla niestety śmierdzą ale jeżeli zapach jest mocno intensywny to coś tu jest nie tak.
TheVedDesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 20:34   #18
atx_maniek
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-02-2012
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

To ja wrzucę swoje doświadczenia że smrodem spalin.
1. Rozleciała się plecionka na wydechu - przespawane dalej śmierdzialo
2. Coś mi swiszczalo na zimnym ale tylko przez kilka chwil przy dodawaniu gazu i śmierdziało spalinami Nie wyglądało to na turbinę, więc jeszcze tak troooche pojeździłem żeby zobaczyć co będzie się działo. Efekt coraz dłużej się utrzymywał aż w końcu oddałem na operację zwiadowcza. Przyczyną okazała się nieszczelność kolektora wydechowego na czwartym cylindrze i zerwana szpilkę Kolektor miał też lekkie pekniecie. Kolektor został splanowany ( był krzywy) i złożony. Przy okazji poszła też regeneracja turbiny. Cała operacja odbyła się bez wyciągania silnika. Swiszczenia nie ma smrodu też nie ma. A turbina poszła na regeneracje bo kończyły się mozliwosci. Powiem tylko, że kolektor psiukany czymś tam żeby zobaczyć czy nie ucieka ciśnienie, ale statycznie nie udało się wykryć, zatem turbina poszła nadmiarowo do roboty.

Może u ciebie też z kolektora leci.
atx_maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2018, 21:50   #19
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

To ja też wrzucę swoje doświadczenia odnośnie zapachu spalin w kabinie. W pierwszym przypadku rozszczelnienie chłodnicy spalin, w drugim rozszczelnienie (pęknięcie) kolektora wydechowego. Co prawda nie w Fordach, a w innych markach.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 12:19   #20
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: intensywny zapach spalin w kabinie oraz komorze silnika

Kupilem go 3 stycznia 2021 roku od kolegi ktory dbal o auto baaardzooo!!!
Poranna droga do pracy (ok. 20km!) temp. okolo 0 lub na minusie. Zatrzymuje sie pod bramą firmy i wychodze otworzyc brame – czuć duszący i drażniący smród spalin diesla przy drzwiach kierowcy, dymu nie widać, pogoda prawie bezwietrzna. Parkuje (manewruje-cofam) na miejsce postojowe i to samo po wyjściu z auta – smród zjadliwy spalin choć nic nie widać. Podczas dłuższej jazdy po mieście ten smród potrafi być odczuwalny w kabinie kierowcy stojąc na czerwonym świetle lub w korku i cofając przy zawracaniu.Nawiew dmuchawy ustawiony w trybie AUTO.
Jadąc po mieście w pobliżu innych aut, ktore troszkę dymią momentalnie czuć ich różne smrody ulicy w kabinie kierowcy, jak w Polonezie czy w aucie z lat 70-80, jakby wogóle nie było filtra kabiny, który mocno osłabia smrody z zewnątrz. Nie wiem czy w warunkach warsztatowych uda sie komuś to wyczuć, namierzyć bo trzeba pojeździć po miescie tym samochodem. Dyskomfort jest olbrzymi i nie kojarze żebym kiedykolwiek jechal autem, ktore ma w kabinie wyczuwalna taką gamę miejskich smrodów ulicy i spalin.
Jak dla mnie to cholernie smierdzą spaliny tego samochodu stojąc na zewnątrz a przeciez posiada filtr DPF oraz katalizator!



To nie jest normalne, w starym Passacie B5 jaki miałem ostatnio z
przebiegiem 295 tys. to smrod było owszem czuc chwilę na zimnym silniku po pierwszym rozruchu, po rozgrzaniu nie bylo takiego problemu i podczas jazdy w korku w ruchu miejskim NIC nie smiedzialo w kabinie, mimo braku katalizatora oraz DPF. Przebieg forda to 156000
Ten smród jest cholernie toksyczny i niezdrowy, to mało powiedziane, dlatego z tym się nie da jeździć!
Auto bylo juz w paru warsztatach i NIC kompletnie NIC nie stwierdzono. Uklad wydechowy ZDROWY zadnych bledow w kompie ani jednego, chodzi jak zegarek!!!! Filtr kabiny NOWY i NIC.....
Przeczytalem juz dziesiatki postow na podobne tematy ALE nic kompletnie mi tu nie pasuje!!!
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.