Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2023, 08:26   #11
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym samochodzie zgodnym z OBD II i prostym czytnikiem można CO NAJMNIEJ odczytać liczbę km przejechanych od ostatniego czyszczenia błędów. Dodatkowo, pewne moduły (ECU/ECM) mogą zapisywać historię poważnych błędów, nawet jeżeli zostaną one pobieżnie skasowane a usterka naprawiona. Wiadomo, że po wyczyszczeniu błędów może być konieczne kilka cyklów jazdy, by błąd wrócił. Można w ten sposób uprawdopodobnić wadę zatajoną przez sprzedawcę, ale bez profesjonalnego rzeczoznawcy się nie obejdzie (na pewno nie warto się z tym udawać do byle jakiego mechanika).
I to właśnie zamierzam zrobić. Znacie jakiegoś dobrego speca z Poznania lub okolic, który może pomóc rozkodować i odczytać logi z historią błędów? Zależy mi tylko na tym aby sprawdzić czy dokładnie ten sam błąd wystąpił przed nabyciem auta i został skasowany bez naprawy.
W międzyczasie odezwałem się także do prawnika, ponieważ możliwe że jeśli dojdzie do naprawy auta w serwisie i wymiany katalizatora to gwarancja czy rękojmia jednak obejmie te koszty.

Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2023, 12:05   #12
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 07:46   #13
arturzx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapaliła się po 500km no i postanowiłem to zdiagnozować. Diagnoza wskazała na katalizator.
Ale to sam diagnozowałeś*czy serwis? Jakie masz potwierdzenie na to? Równie dobrze mogą*wymienić*katalizator za Twoje pieniądze a usunąć jakąś małą*usterkę która jest powodem checka. Jeżeli katalizator jest wypalony przy takim przebiegu to jest to conajmniej dziwne i może to jest jakaś poważniejsza usterka.

Warto mieć swój kabel i przy każdej awarii i checku samemu forscanem nawet z telefonu zobaczyć*podstawowe rzeczy i porobić*sobie screeny. Nie mówię, że tak jest w Twoim przypadku ale serwisy to niestety jedno wielkie matactwo i złodziejstwo.

Ostatnio też na przedłużonej gwarancji odstawiałem samochód z całkowitym brakiem ładowania a diagnoza serwisu to była akumulator który chętnie chcieli wymienić*za jedyne 1400 PLN bo tego gwarancja nie obejmuje. Na pewno poproś*ich o zwrot uszkodzonej części i powiedz, że poddasz ją*analizie :-)
arturzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 08:37   #14
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Nie rozumiem celu wymiany katalizatora za moje pieniądze i naprawy drobnej usterki. Może serwis na tym zyska 200-300 zł robocizny.

Diagnozował mi to serwis, nie ja osobiście. Dodatkowo w celu weryfikacji udałem się do nieautoryzowanego serwisu aby ten sprawdził mi ponownie, czy wg nich problem jest ten sam czy to coś innego i oni dodatkowo dobrali się do katalizatora i potwierdzili, że jest wypalony. Także tutaj kontrolka = katalizator i nie ma innej możliwości. Ja osobiście nie jestem specem od komputerów przy autach i nie podpinałem się nigdy pod takowy, obawiam się że mógłbym coś schrzanić i po co mi to.

Pytanie czy ten wymieniony katalizator mają obowiązek mi przekazać. Sądziłem, że wygląda to tak, że biorą go do siebie i utylizują, a przynajmniej tak to powinno wyglądać w ASO.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-02-2023 o 09:33
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 08:59   #15
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto sprawowało się super, jednak po ok 500-600km pojawiła się kontrolka "Check Engine". Dmuchając na zimne od razu podjechałem do serwisu aby to sprawdzono. Okazało się, że winowającą jest wypalony katalizator.
A jaki był kod błędu wiesz może? U mnie w innym aucie też kiedyś prorokowali, że katalizator do wymiany, a winna była sonda (błąd P0420). Być może wymienili dobrą część, a problem nadal pozostał i trzeba reklamować usługę.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2023, 10:14   #16
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Jeszcze nic nie wymienili, bo czekam na część Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2023, 07:46   #17
arturzx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem celu wymiany katalizatora za moje pieniądze i naprawy drobnej usterki. Może serwis na tym zyska 200-300 zł robocizny.
A jak kupisz katalizator u nich to zyskają jeszcze marżę. A jak zostawisz stary katalizator to jeszcze parę złotych za niego dostaną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnozował mi to serwis, nie ja osobiście. Dodatkowo w celu weryfikacji udałem się do nieautoryzowanego serwisu aby ten sprawdził mi ponownie, czy wg nich problem jest ten sam czy to coś innego i oni dodatkowo dobrali się do katalizatora i potwierdzili, że jest wypalony. Także tutaj kontrolka = katalizator i nie ma innej możliwości. Ja osobiście nie jestem specem od komputerów przy autach i nie podpinałem się nigdy pod takowy, obawiam się że mógłbym coś schrzanić i po co mi to.
No to jeżeli potwierdziłeś gdzie indziej to samo to pewnie tak jest. Mimo to walcz żeby zrobić to z gwarancji. Samym podpięciem i odczytaniem błędów nie da się nic schrzanić.

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy ten wymieniony katalizator mają obowiązek mi przekazać. Sądziłem, że wygląda to tak, że biorą go do siebie i utylizują, a przynajmniej tak to powinno wyglądać w ASO.
Jeżeli Ty płacisz za wymianę*to czemu by nie mieli? To jest Twoja własność, nawet na zleceniach serwisowych jest opcja "klient chce odebrać stare części" tylko musisz o tym wspomnieć na początku. Może tarcz i klocków bym nie chciał ale coś*czego nie widać, gdzie za chwilę*będzie mogło się*okazać, że trzeba wymienić*coś jeszcze i powstanie pytanie czy tamta wymiana była konieczna? A tego już*nie zweryfikujesz bo powiedzą, że nie chciałeś*to zutylizowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tymbardziej w przypadku katalizatora gdzie można dostać*za niego jeszcze pieniądze. Są uczciwe i poważne serwisy ale są*też*takie gdzie pracują*oszuści i złodzieje więc jeżeli nie masz pewności, że ten jest z tych pierwszych to trzymaj rękę*na pulsie.
arturzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 19:11   #18
Krispekowy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2023
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki był kod błędu wiesz może? U mnie w innym aucie też kiedyś prorokowali, że katalizator do wymiany, a winna była sonda (błąd P0420). Być może wymienili dobrą część, a problem nadal pozostał i trzeba reklamować usługę.
Dzięki kolego za informację. No widzisz u mnie błąd to także P0420 i wskazali na katalizator. Powiedzieli, że wymienią katalizator, a jeśli to nie to to będą sprawdzać dalej i wymieniać kolejne części. No ale tak jak napisałem - sprawdziłem dodatkowo w nieautoryzowanym serwisie i potwierdzili wypalenie kata. Więc to chyba nie sonda.
Krispekowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2023, 16:29   #19
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wypalony katalizator przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał Krispekowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc to chyba nie sonda.
Jeśli naprawa nie idzie z Twojej kieszeni to bym sie nie przejmował, niech biorą odpowiedzialność, jeśli Ty płacisz to wpisz w wyszukiwarkę ten kod błędu i zobaczysz ile innych elementów może decydować o tym błędzie. Najprościej stwierdzić, że to katalizator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , check engine , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.