Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2022, 20:08   #11
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie jest źle.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2022, 20:09   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

zero roznicy do diesla..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2022, 20:21   #13
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zero roznicy do diesla..
Przy moim użyciu Grand 1.5EB w mróz ~13 a i 15 widziałem, Vectra B 2.2DTI pali 9.5l, mistrzem oszczędności nie jest, ale mimo potrafi po mieście zejść do 6l. Także diesel nie będzie lepszy po mieście moim skromnym zdaniem, dodatkowo myślę że będą dieslom utrudniać poruszanie się po mieście. Choć uczciwie mówiąc przymierzałem się do zmiany na diesla AWD, lecz wyszło że dobrze że tego nie zrobiłem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2022, 20:45   #14
melerro
ford::amateur
 
Imię: M
Zarejestrowany: 13-02-2022
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie?
Wiem, że recenzenci nie są wiarygodni, ale większość recenzji, które obejrzałem/przeczytałem bardzo pozytywnie pisały o spalaniu. Nie wiem jak ten gość [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wykręcił wynik poniżej 5l/100km, bo bliższe rzeczywistości wydają się być osiągi >7l/100km (co jak wspomniałem, jest u mnie wciąż nieosiągalne).
melerro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2022, 22:45   #15
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo myślę że będą dieslom utrudniać poruszanie się po mieście.
Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak nie tak szybko...
1. Muszą zrobić jakiś okres przejściowy dla motorów wysokoprężnych regulując to stopniowo normą euro pierw 5 potem 6 i wyżej, pamiętaj że włodarze chcą siedzieć na swoich stołkach, a elektorat niekoniecznie posiada tabor z motorami z najnowszą normą.
2. Jak zrobią zakaz wjazdu do miast samochodom z silnikami spalinowymi to obejmie to także silniki o zapłonie iskrowym i niestety hybrydy, bo wg ostatnich założeń do ścisłych aglomeracji mają mieć wjazd wyłącznie pojazdy zeroemisyjne i pojazdy do utrzymania porządku infrastruktury miejskiej. Na dzień dzisiejszy wszystkie założenia, które miały być już wprowadzane w maju 2021 są schowane głęboko w szufladzie.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2022, 06:43   #16
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 107
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Ciekaw jestem jak sie prawuje w głebszym sniegu?
Pytam bo wczesniej mialem smaxa 2.O benzyna it to byla tragegia. Zdarzalo sie ze jak na pole wjechalem to koledzy musieli mnie wyciagać. Wczesniej modeo 2.0 diesel dawał wszędzie radę. Pewnie roznica wynikala z lżejszego silnika i cięzkiego zada wiec jak w hybrydzie dorzucili baterie do bagaznika to musi być jeszcze gorzejj.
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2022, 06:56   #17
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak nie tak szybko...
1. Muszą zrobić jakiś okres przejściowy dla motorów wysokoprężnych regulując to stopniowo normą euro pierw 5 potem 6 i wyżej, pamiętaj że włodarze chcą siedzieć na swoich stołkach, a elektorat niekoniecznie posiada tabor z motorami z najnowszą normą.
2. Jak zrobią zakaz wjazdu do miast samochodom z silnikami spalinowymi to obejmie to także silniki o zapłonie iskrowym i niestety hybrydy, bo wg ostatnich założeń do ścisłych aglomeracji mają mieć wjazd wyłącznie pojazdy zeroemisyjne i pojazdy do utrzymania porządku infrastruktury miejskiej. Na dzień dzisiejszy wszystkie założenia, które miały być już wprowadzane w maju 2021 są schowane głęboko w szufladzie.
Ale zanim to zrobią, to wprowadzą opłaty za wjazd do centrum w zależności od "ekologiczności" spalin. Mogę się niemal założyć o to.

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem jak sie prawuje w głebszym sniegu?
Pytam bo wczesniej mialem smaxa 2.O benzyna it to byla tragegia. Zdarzalo sie ze jak na pole wjechalem to koledzy musieli mnie wyciagać. Wczesniej modeo 2.0 diesel dawał wszędzie radę. Pewnie roznica wynikala z lżejszego silnika i cięzkiego zada wiec jak w hybrydzie dorzucili baterie do bagaznika to musi być jeszcze gorzejj.
Tutaj czy to diesel czy benzyna to myślę bez znaczenia. Pozostałe zmienne są na tyle nie porównywalne, że ciężko zgadnąć. Od opon poczynając na samej powierzchni kończąc.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 18:23   #18
sojer79
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 BENZYNA
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.

Ostatnio edytowane przez sojer79 ; 21-02-2022 o 18:26
sojer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 22:18   #19
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał sojer79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.
Pewnie różnica jest taka, że przy takiej jeździe koło komina jak twoja hybryda palić będzie zamiast 8.2 jakieś max 6.5, pewnie na autostradzie za to spalanie to będzie koło 8.5 ( tak wynika z testów które oglądałem).
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2022, 14:21   #20
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał sojer79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.
Po 1, Fordowskie kompy kłamią w mieście.
Po 2, hybryda w trasie pali tyle co podobne noPb.
Po 3, spalanie w mieście jakie może osiągnąć hybryda to spokojnie w granicach 6.5l. A jest człowiek to jeżdżą po obwodnicy i pod Warszawą zrobił 4.6l. 2t S-MAX'em.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.